Oranje

@galicije83
Pokazuje on temp,ali jel si proveravao koliko tacno?.


IMG-20211116-114624.jpg

Да објасним како ради његова табла. Скроз десно је температура, има те коцкице јелте а поред њих са леве стране нацртана два топломера. Један скоро празан доњи и онај горе скроз попуњен. Први показује три коцкице или ти температуру испод радне температуре, да кажемо бело поље на оном уграђеном термометру. онда од 4-7 коцкице то је зелено поље и оне три последње то је црвено поље (НО, НО)...у раду менио за све ове године колико је код мене тракотр и када ради табла он није прешао 4 коцкице под максималним оптерећењен, увек је на почетку зеленог поља..Сад да ли је то 80 или 85 степени, то не занм тачно. Знам да је разлика свега 3-4 степена коју показује овај мали термометар, он показује више...Чим се заврши посао и трактор иде у тртанспорт он оде на три те коцкице и ту стоји докле год се не упрегне....
 
Колики је притисак уља на 1700 - 1800 обртаја? Код мене је нешто испод 3, око 2,8 а на леру (на 700 обртаја) око 1,2. Такав притисак је и кад заменом уље а у пре него што треба да га мењам. Да ли је то 892? Ја имам 82.1.
 
Poslednja izmena:
Код мене је нешто испод 3, око 2,8 а на лету (на 700 обртаја) око 1,2.
Чек', је л' то "Белоруси" имају неку керефеку да може да се регулише притисак уља у мотору... или сам ја нешто "презупчио"?
 
Ima,na filteru ulja onom rotacinom.Kod mene je 2.5 bara radni pritisak pri 1700-1800 obrtaja ,ne nameravam nista da povecavam jos uvek.
 
Чек', је л' то "Белоруси" имају неку керефеку да може да се регулише притисак уља у мотору... или сам ја нешто "презупчио"?
Ne možeš da regulišeš pritisak u smislu da ga povećavaš, ali možeš da ga ograničiš do koje granice će ići na gore, tj. max pritisak. U kućištu centrifuge postoji ventil koji kad pritisak pređe određenu granicu (visok pritisak) otvori i propusti deo ulja u karter i tako ograniči gornji pritisak. Taj ventil može da se podešava i da namestiš da li će to max pritisak biti 4, ili neka druga vrednost. Ali kad se ulje ugreje i padne pritisak ispod te nameštene vrednosti, ne postoji način da ga podigneš, tj. biće onoliki zavisno u kakvom je motor stanju.

Npr. meni je ranije pritisak hladnog ulja išao na 5 bara pa sam tražio od majstora da ga ograniči na manju vrednost i on ga je ograničio na negde (koliko se može proceniti po električnom manometru u rusu) 3.5 bara. Ali kad mi se traktor ugreje, na leru (900-950 obrtaja) mi pritisak padne na malo preko jedan.
 
Ne možeš da regulišeš pritisak u smislu da ga povećavaš, ali možeš da ga ograničiš do koje granice će ići na gore, tj. max pritisak. U kućištu centrifuge postoji ventil koji kad pritisak pređe određenu granicu (visok pritisak) otvori i propusti deo ulja u karter i tako ograniči gornji pritisak. Taj ventil može da se podešava i da namestiš da li će to max pritisak biti 4, ili neka druga vrednost. Ali kad se ulje ugreje i padne pritisak ispod te nameštene vrednosti, ne postoji način da ga podigneš, tj. biće onoliki zavisno u kakvom je motor stanju.

Npr. meni je ranije pritisak hladnog ulja išao na 5 bara pa sam tražio od majstora da ga ograniči na manju vrednost i on ga je ograničio na negde (koliko se može proceniti po električnom manometru u rusu) 3.5 bara. Ali kad mi se traktor ugreje, na leru (900-950 obrtaja) mi pritisak padne na malo preko jedan.
E Dukej svaka ti cast, mislio sam da je kontra od onog sto si napisao, znaci da spusta.
 
Lepo je Dule napisao da se ventilom šteluje gornja granica pritiska ulja. Donja svakako zavisi od više faktora ali ponajviše od zazora između radilice i ležajeva.
Vidim da su drugari moji počeli da oru. Negde ide lepo a negde bogme blagi kamenolom.
 
Nazad
Vrh