Oranje

Može biti, a ne mora da znači.
Sta znam,ja jos nisam naisao da negde ne moze.Svakojake vukojebine po "planini" sam orao i sa 150ks 4x40 nije bilo mesta gde nije orao uzbrdo nizbrdo.
250873890_1252312895272772_5231938490164668753_n.jpg
 
Imam razne zemlje, lakše, srednje i teške.Zahvat je oko 135 cm i to je neki optimum da može svuda da ore.Ovaj plug najbolje ide kada je na 16'', najlepše ore i podseca ali treba bar još 30ks i 1000 kg tereta da bi išao kako treba.Vuče i ovaj na 16'' ali ne preko 5-5,5 km/h što je jako sporo i totalno neisplativo.Vukao bi ga najlakše i najbrže na 20'' sa tri brazde ali se meni takvo oranje ne sviđa pa ide ovako.
@Mušovac Koliko kg ima ta sedmica?
 
Teži je skoro tonu od mog D.F, ima motor od 8,1L dok je kod mene 7,2L.Samo te nijanse mu znače dovoljno da može svuda da ide sa 4 brazde bez problema.
 
Ne znam kako je kod tebe ali kod mene u kraju na brdu je najlaksa zemlja i lakse ide traktor uzbrdo nego po ravnom u teskoj zemlji
Ma zavisi,radim zemlju od Knica do Cuprije.Mislim da ima svih vrsta od peska do najgore zute gline de sa fergama zadnjih x godina oru 10cm. Onda zovu da im usluzno poorem kao da razmibjem pluzni djon pa se posle kad spremaju zaglavljuju i prevrcu po brazdama :)
Jedino nemam slatinu i one glibove ko sto ima po vojvodini,to verujem da je uzas raditi.
 
Imam razne zemlje, lakše, srednje i teške.Zahvat je oko 135 cm i to je neki optimum da može svuda da ore.Ovaj plug najbolje ide kada je na 16'', najlepše ore i podseca ali treba bar još 30ks i 1000 kg tereta da bi išao kako treba.Vuče i ovaj na 16'' ali ne preko 5-5,5 km/h što je jako sporo i totalno neisplativo.Vukao bi ga najlakše i najbrže na 20'' sa tri brazde ali se meni takvo oranje ne sviđa pa ide ovako.
@Mušovac Koliko kg ima ta sedmica?
20" mu dodje sa tri brazde 150cm , pre bi bilo da 135cm odgovara 3 brzde od 18" odnosno 137cm zahvata
 
Nazad
Vrh