Oranje

U koji polozaj stavite na rusa rucicu za hidrauliku kad orete sa tockom? Na skroz dole, gde su kao poluge one nacrtane, na N ili na neki od brojeva?
 
Ја не гледам колико спустим ручицу. Углавном ослони се на точак.
 
A zasto nikako na N?
Zato što je u tom položaju hidraulik zaključan, čvrsta veza traktor-radilo. Pa kako traktor skakuće dok ide, tako ga i radilo prati. Npr. prednji točkovi upadnu u udubljenje, a plug ide gore... Na brojevima je plivajući, tj. ulje može da cirkuliše kroz podizni cilindar. Pa ako traktor ne ide ravno on ne povlači i plug da ga prati već dopušta plugu da ide ravno.
 
Zato što je u tom položaju hidraulik zaključan, čvrsta veza traktor-radilo. Pa kako traktor skakuće dok ide, tako ga i radilo prati. Npr. prednji točkovi upadnu u udubljenje, a plug ide gore... Na brojevima je plivajući, tj. ulje može da cirkuliše kroz podizni cilindar. Pa ako traktor ne ide ravno on ne povlači i plug da ga prati već dopušta plugu da ide ravno.
Nije tako.Barem kod mene.
 
Ni kod mene...
Prvo stavim polugu na razvodniku tako da cim pomerim rucicu dole radna masina pada skroz do zemlje. Onda dubinu namestim pomocu tocka i toplinga i samo gas . Znaci poluga mi je bas tu negde kod N. Ako spustim do brojeva vise nije neutral nego se vrsi pritisak na poluge...
 
Ja sam pisao za slučaj kad se hidraulik koristi samo preko ručice pored sedišta, bez korišćenja ručica razvodnika (sa desne strane volana). I preklopnik ispod sedišta mi je u položaju na levu stranu (prema točku), to bi trebalo da je regulacija preko sile vuče. Tj. tako ja koristim hidraulik.

DSC03950.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas sam poceo sa oranjem a ujedno i konacno da isprobam traktor i plug :D danas sam manje vise stelovao plug i donekle nije lose al moze to jos bolje da ide,plug je bio namesten na 3x38 ali mi se nije svidelo kako je vukao dosta je kilavo islo,pa sam ga onda namestio na 3x33 i onda je bila druga prica, dubina oranja se krece tu oko 27,28cm...Sutra nastavljam pun gas :)

https://www.youtube.com/shorts/jAc_5aFVFSU
 
Nazad
Vrh