Oranje

To je posebna prica gde situacija kako si naveo da ne mozes koristiti citavu njivu zbog zaraslih medja i sjena od drveca, ja u tom slucaju racunam povrsinu koju uzorem a vlasnikova cifra me ne zanima pa ako mu odgovara

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Imam jednog takvog zakupodavca.Čovek mi je izdao zemlju u zakup a plaćam mu samo obradivu površinu jer nekoliko parcela ne može da se obrađuje skroz već samo delovi.Ako uspem da ih obradim to je moj plus, njega ne zanima.
 
A baš sam se juče zapitao kako niko još nije objavio slike i da zaorava ovaj sneg (vlagu). Mnogi su se ovde hvalila da nema ništa lepše od toga. Ja nikad nisam imao priliku za tako nešto. Mada je kod mene trenutno sigurnih 20cm tako da i ne znam da li moglo to da se ore.
 
A baš sam se juče zapitao kako niko još nije objavio slike i da zaorava ovaj sneg (vlagu). Mnogi su se ovde hvalila da nema ništa lepše od toga. Ja nikad nisam imao priliku za tako nešto. Mada je kod mene trenutno sigurnih 20cm tako da i ne znam da li moglo to da se ore.
Kazu da kad se zaore preko 20cm snega prinos kukuruza ide i do 20t/h :ROFLMAO:
 
A baš sam se juče zapitao kako niko još nije objavio slike i da zaorava ovaj sneg (vlagu). Mnogi su se ovde hvalila da nema ništa lepše od toga. Ja nikad nisam imao priliku za tako nešto. Mada je kod mene trenutno sigurnih 20cm tako da i ne znam da li moglo to da se ore.
Tamo na jesen kad budeš orao, ostavi jedno 50 ari, pa kad zabeli u januaru da probaš pa da vidiš.

Niko se ovde nije hvalio, nego kroz šalu se zezao kako su to najlepše zimske čarolije... Najlepše je kad se uzore po lepom vremenu. Ali, šta ćeš kad se potrefi iz ovih ili onih razloga, pa se ne stigne.
 
Sta se sve pisalo o zaoravanju snega na FBu u grupi Dobra zemlja mogla je knjiga da se napise :osmeh: :osmeh: Sreca sad bas i ne pratim pa ne znam kakva je situacija
 
Matic najaktivniji i tamo i na forumu kad vidim koliko poruka napise ne znam kako stize da radi poljoprivredu.. :D Ajde ovde je i ozbiljan a tamo samo tera zajebanciju neku i drnda posten narod :ROFLMAO:
 
Kod nas je svako pametan za sve i ume sve da radi.. Ne kaze se dzabe kad igra reprezentacija da imamo 7 miliona selektora xD
Ovo sam nedavno video na twiteru: "7 miliona ljudi u Srbiji, 6 miliona fudbalskih selektora, 5 miliona strucnjaka za vakcine, 4 miliona sa informacijama o Bil Gejtsu..." :D
 
Darko Dren ja sigurno neću ostavljati. Ali zato ako tebi pretekne neka parcela zovi i ja ću da dodjem do tebe pa da vidim kako to izgleda. ;):ROFLMAO:
Milan 11 ako ti ili neko u tvojoj okolini zaore toliki sneg molim da ispratiš sezonu pa javi ovde svima koliki je prinos bio. Baš će svima biti interesantno da saznaju.
 
Nazad
Vrh