Oranje

Јој чуди ме да ме комшилук није пријавио мало сам претерао са "топом", али имам добру фору маломе дам петарде и ватромет да испали, а ја онда надодајем. Каже комшиница какв ти је то ватромет по дану слабо се види али пуца добро. 😁
 
Dukej>

Ta tri stuba su postavili geometri još davno, priča kaže navodno zbog površinskog kopa koji je u podnožju brda. Bila je još jedna cev od 4 m na vrhu ove skalamerije.

Mirban>

Ovde ide suncokret. Na ovako zaraslim parcelama jedini problem je divlja kupina - ostruga kako se zove kod nas. Ambrozije, sirka nema... Par godina i dovešću ja nju u red. Uzimao sam i gore parcele, učisti se to sve.

DraleDT>

Evo čeke za tebe. Prošle godine napravljena nova. Nedaleko odavde ima još jedna. Stara čeka na ovom mestu je bila prilično propala, pa su prošle godine lovci iz sela napravili ovu. Potrudili su se maksimalno. Odradjena je jako kvalitetno i sposobno.

yOoU5Jf.jpg
 
Prve tri nista, a posle ti poklone na 70e po hektaru to dzabe kod nas podizu kao nenormalni cene i to na prdoljine sto nisu radjene godinama

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ovaj deo atara gde je ova parcela je na 300 do 305 m nadmorske visine. Ispod ovog brda su parcele na 130 m NV, a na kilometar vazdušnom linijom.

Prošle 2021.godine, isti hibrid kukuruza, ista agrotehnika, na brdu prinos 2.5 - 3 tone po hektaru, dole u ravni 6-7 tona.

Ovo da je neka kvalitetna zemlja, ne bi njiva stajala tolike godine.

Ali ja se vodim time da loše zemlje nema, samo lošeg domaćina. Tu sam gde sam, zemlju imam kakvu imam i iz toga gledam da izvučem maksimalno uz opravdana ulaganja.
 
Tako i kod mene,nema jos kraja oranju..ako treba pomoc kazite,da vam kuvam kafice

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh