Oranje

@Darko Dren Dodji u Vojvodinu da vidis jel ima zapustene zemlje :))) ,to sto si ti dobio dzabe ovde bi bislo minimum po 30 000 po hektaru sa nista boljim prinosima.
Ne znam bas, treba videti u kojim uslovima se radi u ovim nasim krajevima i kakvi su opsti uslovi. Ne ulazi tu samo taj prinos nego i svasta drugo, brda koliko hoces vec je rekao Darko 200m razlike nadmorske visine na kilometar vazdusne linije, zarasli putevi i onda provlacenje do parcela, pa ne mozes da radis kad hoces, pa ne mozes da vuces 2 prikolice pa ti onda ovamo do komsije koji ima red bagrena nema nista 15 metara celom duzinom.. Ja mislim kad bi vi malo bolje znali sta sve mi radimo ne bi vam palo na pamet ni dzabe da ulazite u to a tek da placate arendu :D Ja sam prosle godine uzeo tako 1.5 ha nije radjeno nekoliko godina, dao 50e/h jer je moralo da se istarupira koliko je razne travuljine bilo, dao sam toj parceli najvise jer sam znao da je slabo radjena i onda kad je radjena a onda kad smo usli kombajnom skoro 2x manji prinos od ovogodisnjeg proseka..
 
Ne verujem da imate manje zarade nego neki ovde gore na slicnim parcelama sa visokim cenama zakupa,dzabe ravnica i vece parcele.
Pa to vec ne bi znao zavisi od dosta faktora ali definitivno da se kod nas gubi na prinosu, potrosenom vremenu i gorivu (to najvise zbog usitnjenosti i nepraviljnih oblika parcela) ali se dobija manjim arendama. Svako ima neku svoju racunicu, ja kad cujem kolike su arende kod vas pa ovde ne bi platio 2 hektara u mestu koliko vi dajete za jutro..
 
Ovde isto ima ljudi koji daju dzabe samo da ne raste trnje.Ali to je sitno moza su uzeli neki po malo mozda 3-4h ukupno_Ostalo stoji.
 
Ima svakvih ljudi, moga oca je jedan cica ucijenjivao sa cijenom zakupa za jednu njivu iako je blizu kuce i mi odustanemo, on jedne godine posijao zito i digao ruke, sad medjed ne moze proci od ostruge i siprazija

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Kod nas ima daju tj obecaju i 300 e kj ali placanje na jesen, pa onda ne plate dve godine, onda ucenjuju da ako im uzmu njivu nece nikad da im plate. Na kraju takoni bude....
 
Jel to za livadu?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Moji su nekad orali i sejali tu njivu. Sada je livada. Nije toliko loš teren koliko je loš put. Put jednim delom ide rekom, tu bujice naprave čuda. U sklopu te njive imam 2 hektara šume. Drva ne sečem jer nemam kuda da odvučem...
Čovek koristi tu parcelu za ispašu stoke...

Drugu parcelu koju sam imao ravna je kao tepsija, čovek je radio tu njivu 20-ak godina bez ikakve naknade, zemlja dobra, put jedan deo asfalt, zatim makadam. E problem je taj deo sa asfaltom. Tu je takva nizbrdica da nema tih para za koje bih ja spustio kombajn niz tu strminu. Parcela je 70 ari, prodao sam je za 2100 evra pre dve godine.
 
I ja imam parcelu u vlasnistvu od 90ari koju ne radim vec 5-6 godina. Veliko brdo a put bogu plakati.Moram da vidim neko drvece da posadim.
 
Ima svakvih ljudi, moga oca je jedan cica ucijenjivao sa cijenom zakupa za jednu njivu iako je blizu kuce i mi odustanemo, on jedne godine posijao zito i digao ruke, sad medjed ne moze proci od ostruge i siprazija

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Kod mene jedan trazio za njivu 1h, korisno 80ari da uzmes da kosis, da mu iskrcis jedno 150m medje u njoj, srednje do bas zarasle, njiva je do moje, i normalno niko nije usao ove godine...
 
Nazad
Vrh