Orah - opšta tema

Svidja mi se tema... Imam mesta u njivi nedaleko od kuce... i razmisljao sam da zasadim 3 kom kalemljenog oraha. Treba mi vasa pomoc! Koju sortu oraha da zasadim? Iskljucivo mi treba za sopstvene (kucne) potrebe. Bitno da je krupan plod i da nije mnogo zahtevno stablo oko odrzavanja... Sta je vas predlog? Unapred zahvalan!
 
Jugozapadna strana je strana koju sunce najviše greje, tako se dešava da u krajem zime i u prolećnim danima kada je temperatura još uvek niska pogotovo preko noći, a sunce preko dana jako, da se ta strana stabla zagreje a preko noći ohladi što dovodi do pucanja kore. Ona je načeta ko zna koje godine, a sada tek pokazuje štetu.

Rešenje je krečenje stabala u jesen i proleće, bela boja odbija svetlost pa se manje greje.

Ovo drugo mi i dalje deluje kao da je tu bila grana koja je odsečena pa došlo do neke bakterioze ili je odvaljena pa je mehaničko oštećenje koje se dalje raspucalo.

Protiv mahovine sumpor i kreč, ovakva mahovina se često javlja u brdsko planinskim predelima, da nastavim sa nagađanjem pa da pitam da li je takav kraj u pitanju? :)
 
Ovo je u opstini Grocka pored Beograda, nije planinski ali jeste brdski kraj.

Pronaso sam ovaj recept, da li je dobar?

5kg negašenog kreča
500g soli

250g sumpora
25 litara vode okvirno za mazanje četkom, 100 litara za prskanje atomizerom/prskalicom
Ako se koristi negašeni kreč, 1 kg negašenog kreča se prvo gasi u 3 litre vode.
 
Rasna i Novosadski kasni rodni po pola, i jos oko 5% G139 i Jupiter kao rezervni oprasivaci. Izbegavace svake godine mrazeve i bolesti, a jako su rodni zbog lateralne rodnosti.
 
Stefane, samo ti okreči, so ne znam zašto stavljaju, kažu bolje lepi ali ja lično ne koristim jer mi ne zvuči baš normalno... :)

Kupi i gašeni nema veze ako nema negašeni, cimanje je to gasiti par dana u metalnim kantama, mada jeste lepljiviji, otprilike 5 kila gašenog ti tačno lepo dođe za onu Yupol kantu farbarsku, to je tačno tako oko 20-25 litara. Slobodno nek ti bude i gušće, pazi samo da ne bude retko.

Kupi sumpor ali nemoj ovaj za dezinfekciju buradi jer se teško topi već preparat neki za prskanje da je sumpor.

Uostalom... http://vocarskisavetnik.com/content/zastita-voca-krecenjem/
 
Stefane, samo ti okreči, so ne znam zašto stavljaju, kažu bolje lepi ali ja lično ne koristim jer mi ne zvuči baš normalno... :)

Kupi i gašeni nema veze ako nema negašeni, cimanje je to gasiti par dana u metalnim kantama, mada jeste lepljiviji, otprilike 5 kila gašenog ti tačno lepo dođe za onu Yupol kantu farbarsku, to je tačno tako oko 20-25 litara. Slobodno nek ti bude i gušće, pazi samo da ne bude retko.

Kupi sumpor ali nemoj ovaj za dezinfekciju buradi jer se teško topi već preparat neki za prskanje da je sumpor.

Uostalom... http://vocarskisavetnik.com/content/zastita-voca-krecenjem/

Hvala na savetima!( ja sam pocetnik u vocarstvu :ppozdrav:), krecim za koji dan samo da prodje ova kisa sto su najavili da mi kisa ne opere krec :kisa:.
 
Komadi kore koji su skroz odvojeni i natruli, njih prvo slobodno odvali ali polako da ne krene i zdrava mada ne bi trebalo...onda lepo napuni rupu tim krečom :)
 
Neću još ni KAN da bacam, sačekaću da krenu. Čini mi se da da sam prošle god tek u maju bacio, ako se ne varam. Nego, kada smo već kod KANa, koliko mislite da je dovoljno djubriva po sadnici? Sadnice su ušle u treću god od sadnje.
 
Hehe kao da ste znali, ja danas počastih moj stari orah bakrom i uljem (cuprozin + letol). :) Valjda nije bilo kasno u smislu štet, pojavili su se i listići, ali sam morao da ga okupam a ranije nisam postizavao, svake godine od njega skupimo kesu oraha a ostalo sve trulo, a lep visok star orah...sve budu truli, list jedva diše od gnomilie...svake godine kažem da ću ga ispoštovati i nekako zaboravim, nadam se da ove neću.
 
Znam da je bilo dosta priče o orezivanju oraha, pa evo i moj doprinos, sa malim zakašnjenjem.



U desnom dijelu slike vidi se stari orah koji nije orezivan i mislim da takva krošnja nije dobro rješenje. Ja sam svoje orezao kako mislim da treba, a da li je dobro pokazaće vrijeme.



Ovi na slikama su u 3. godini.
 
Nazad
Vrh