Oprema za tov brojlera

Meni su ovi kavezi lepi ali skupi.Cifra od 60komada nije za neku komercijalu.To je rekreacija i za svoje potrebe.Ja sam pristalica podnog sistema, šuška, prsten za napajanje, plastične hranilice i kovočke za temperaturu.Ja sam napravio dve kvočke jako jednostavno a praktično.Belo pile ili brojler mi dođe kao dopuna aktivnosti uvek pile za svoje potrebe i neka zarada za struju.
 
OVi prsteni za napajanje, da li postoje u obliku prave cevi i da su sa desetak niplica?

Ima i ta varijanta ali je skuplja zbog pocetka i kraja, regulatora protoka i td.Kada sam nabavio za svoje potreba bio je 68 EU za oko 250 komada, 12 na niplicu, jedno bure malo plasticnog creva i slobodan pad.Bure na nekoj visini od 1.metar i resen problem dugorocno.Ako te interesuje javi se na p.p.dam ti telefon i zovi.Ja sam zadovoljan sa njihovom primenom.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Jel postoje manje varijante od te tvoje, jer ja bih možda pokušao da držim na svakih 15-tak dana po 30-tak pilića pa mi je velik tak prsten.
Ili eventualno one pojilice što se isto kače na bure, jer mi je muka non stop skinem pojilicu, sipam vodu u kući pa im opet vraćam pojilicu, sad i nije problem kad imam samo jednu pojilicu, ali posle ako ih bude četri biće muka.
 
Ja imam nipl pojilicu sa 16 niplica i tacnicama,koju ne koristim.Upravo zbog istih razloga koji i tebe muce,samo malo veca kolicina.Presao sam na tzv zvonaste pojilice,koje isto idu na bure i slobodan pad.Na tu tvoju kolicinu ti je jedna sasvim dovoljna.Moze da opsluzuje i 80 do 120 komada, a sa prosirenjem samo na sistem nakacis jos jednu i td.Jedna takva zvonasta pojilica u kvalitetu,barem ova koju ja koristim kosta 1750 dinara.
http://www.jomapeks.com/SistemiNapajanja.htm
 
E tako nešto me zanima, mi imamo jednu takvu staru u Novom Sadu, ne znam da li je pokvarena, ali kad budem dolazio u januaru moraću da uzmem jednu.
 
To je samogradnja.Nisu fabricke.Kontaktiraj clana @necapile.On je uzimao te niplice na komad,za nesto malo para i sam montirao na cev.Tako mozes sam sebi odrediti razmak.Ove tvoje su koliko vidim za kavez i nosilje.Vidi sa njim odma i za kvalitet tih niplica.
 
Nije to za mene, već smo pričali o tome ja ću preći ako budem proširivao na one zvonaste pojilicel, nego sam mislio ako koga zanima za mene je preveliko.
 
Ove niplice nisu te koje sam ja uzimao na komad rucno pravljene. Vise mi deluju na JOMAPEKS-ove ali se nevidi najbolje na slici.
Slicne su mi i deluju kao sto sam ja sada uzeo od njih samo sto su ove zavijane u belo plasticno crevo a ja sam moje zaviao u okiten 3/4 crevo. One sto sam uzimao na vasaru rucno "cvorovane" :haha: su bakarne pa onda hromirane i imaju kao gumenu kapu koja se samo gurne u odgovarajuce izbusenu rupu i nisam bas nesto zadovoljan bio, a ove se zavijaju sa kljucicem i deluju mi mnogo bolje.
 
Ove niplice nisu te koje sam ja uzimao na komad rucno pravljene. Vise mi deluju na JOMAPEKS-ove ali se nevidi najbolje na slici.
Slicne su mi i deluju kao sto sam ja sada uzeo od njih samo sto su ove zavijane u belo plasticno crevo a ja sam moje zaviao u okiten 3/4 crevo. One sto sam uzimao na vasaru rucno "cvorovane" :haha: su bakarne pa onda hromirane i imaju kao gumenu kapu koja se samo gurne u odgovarajuce izbusenu rupu i nisam bas nesto zadovoljan bio, a ove se zavijaju sa kljucicem i deluju mi mnogo bolje.

Ako je ovo nastavak nase prepiske preko p.p. na trecoj strani ove teme imas onaj prsten koji sam ti opisivao.Proizvodi ga jedna firma iz Cacka, ako te interesuje napisacu ti na p.p. - da ne bude da reklamiram nesto na ovom forumu.Ja sam izuzetno zadovoljan.Uz neke inovacije i dodatke oni su mi univerzalni za napajanje: koka nosilja, curica, brojlera.Rekao sam ti da je cena 68 ili 78 EU, mogu proveriti i napisati i telefon.Toliko od mene
 
Za koliko je taj prsten pilica do kraja tova i koliko ima niplica na njemu?

22 niplice x 12 pilica.Jasam ga testirao na 250 pilica do kraja tova i na 250 koka nosila do kraja uzgoja 126 dana.Oba puta je polozen ispit.Najbitnije je dobro podesiti relugator protoka vode i visinu prstena da pile kada uzima vodu istu ne prosipa i ne dolazi do vlazenja podloge.Tebi ne treba da pisem da visina niplica treba da bude takva da pile mora da podigne glavu i ispruzi vrat da bi doslo do kapi vode koja se pojavljuje na niplicama.Pojenje "sa strane" pravi problem u vlazenju prostirle.Toliko od mene .Pozdrav
p.s.Moze da se pojavi problem sa napajanjem koka nosilja jer se penju na prsten i ljuljaju ga te onemogucavaju ostalim kokama da piju vodu a li i to je reseno
 
To sam video da idu nosaci i zica odozgo,da se ne bi penjali.Oce vala nekad i brojleri da se penju.Zavisi od rase.Ti brojleri imaju malo vise gena nosilja.:haha:
 
Nazad
Vrh