Oprema za tov brojlera

Ja imam jedan veliki problem,naime kupio juce metalne niple 50kom uz to dobio plasticne cevi gratis od coveka,niple su nove ne koriscene,ali danas kad sam namontirao malo mi kaplju,e sad jel moguce da sam ja napravio gresku prilikom montiranja ili nesto s niplama nije u redu,,,,Pilici mi sutra popodne stizu pa bih molio sto pre za odgovor...Hvala unapred svima
 
Imas problem sa pritiskom.Niple ne idu direkt na vodovod,vec na slobodan pad iz nekog bureta,ili se stavlja regulator pritiska.Ako to nemas,za nuzdu da probas da smanjis pritisak tako sto ces smanjiti protok vode na dolaznom ventilu ili slavini.
 
Ja sam imao te prohromske povezane na slobodan pad i kapljale su pomalo, nije bilo strasno. Ali sam ipak uzeo nove crvene plasticne i one uopste ne kaplju, prezadovoljan sam njima. A isto kostaju kao prohromske mozda su i jeftinije.
 
@sama namontirane su na bure od 60l i na prirodan pad,jel postoji mogucnost da kaplju ako nisu bas u libeli?Pokusacu sutra da smanjim ritisak malo...

@joks gde si nabavio te plasticne i jel saju brzom postom,koja je cena?
 
Hvala vam puno,smanjio sam samo malo protok vode na ventilu i kapanje se zaustavilo,a niple super rade....e sad me zanima jos jedno pitanje,dakle imam dilemu da li je dovoljan jedan sistem za napajanje ili da stavi dva,duzina objekta je 6m,a sirina 3m,mislio sam da pustim po duzini jednu cev sa niplama i na njoj da prikacim tridesetak nipli...molim za savet iskusnije odgajivace...
 
Bolje idi u dva reda.Od viska ne boli glava.:osmeh: Inace jedno bure ti zavrsava,al bolje da bude oko 200l,da voda ne bude jako hladna,tj da se bure stalno dopunjava,da ne ostane na malo vode.Osim toga u slucaju nestanka vode imas lepu rezervicu od 200l.
Inace dodjes pice za ideju ventila.:haha: Sala naravno :ppozdrav:
 
Dodjem dva pica kolega,upravo mi stigli pilici koji sat ranije a nisam sve zavrsio oko vode,odoh da guram pojilice pa cu da ima odakle da piju dok ne zavrsim ovo s niplama...
 
Imam problem kod napajanja pilica, sistem je sa plasticnim niplama na slobodan pad. Niple kao niple su super, ali problem je sto pilici dok piju nenormalno kvase podlogu. Non stop sipam piljevinu i ponovo je mokro. Ako ima neko neki savet neka kaze, inace cu morati za sledecu turu da se vracam na klasicne plasticne pojilice.
 
Ja sam ispod sistema stavio limene koritice za visak vode koji isjkapa,mada ima na jednom delu(ali to je zanemarljivo) nekih pola metra gde malo vise kvase prostirku,ali nije toliko strasno,...Moj predlog je ili koritici ispod sistema ili da vidis da kupis one originalne tacne koje idu na sistem...
 
Druze tek sad sam video poruku,ima su temi o tronedeljnim pilicima celokupan izgled odeljenja gde ih drzim i videces i koritice,odprilike su 5x5,a duzinu odredjujes sam u zavisnosti od duzine cevi sa niplama,ja sam ih postavio na gredice 10x10 i ono malo sto iskapa padne u njih i pilici to verovatno popiju...
 
Imam problem kod napajanja pilica, sistem je sa plasticnim niplama na slobodan pad. Niple kao niple su super, ali problem je sto pilici dok piju nenormalno kvase podlogu. Non stop sipam piljevinu i ponovo je mokro. Ako ima neko neki savet neka kaze, inace cu morati za sledecu turu da se vracam na klasicne plasticne pojilice.

Neadekvatna visina sistema za napajanje je cesto uzrok vlaga ispod niplica.Pile treba da istegne vratic da bi dohvatilo kap vode koja visi sa nipolice.Tada nema vlage ispod.Ako se niplica "napada" sa strane deo vode odlazi na podlogu i pojavljuje se vlaga.
jfjn6g.jpg
 
Ja sam isto tako cuo da su te niplice koje ti koristis mnogo bolje i kvalitetnije od onih na navijanje obicnih,i da te mnogo bolje drze kap vode,kapanje je kaze minimalno,koliko je o istinito?
 
SAMA u pravu se verovatno - kompletan prsten je kostao 68EU.Napaja oko 250 pilica (tacnije 244).Opsluzuje i toliki broj koka nosilja od 1-126 dana.S tim sto kod koka sam morao malo da lupam glavu i pojacam kostrukciju zbog toga sto se penju na opremu a malo mi bilo komplikovano da tu ugradjujem "cuvaricu".:ppozdrav:.Jeste da je jutro ali krigla moze da saceka i da se doruckuje.:haha:

- - - - - - - - - -

Ja sam isto tako cuo da su te niplice koje ti koristis mnogo bolje i kvalitetnije od onih na navijanje obicnih,i da te mnogo bolje drze kap vode,kapanje je kaze minimalno,koliko je o istinito?

Ako se niplice odrzavaju (kamenac) kapljanja vode skoro da uopte nema.Jedino prilikom pomeranja mozee da dodje do toga da kap sama pronadje put do podloge.NIsam rekao da ovaj prsten ima regulator protoka - jako bitan - pomocu njega se regulise pritisak vode koja dolazi u prsten.
Ali bez obzira na kvalitet mora se voditi racuna o visini niplica u odnosu na pilice.
Zb og neujednacenosti jata u pogledu visine stavi se ispod neko parce daske da bi manji mogli da piju.E posto se na to parce penju i veci - taj deo brzo ovlazi i potvrdjuje ono sto sam napisao a to da je visina skoro presudna da se smanji mogucnost vlage podloge.:ppozdrav:
 
Ma i ove obicne plasticne sto se srafe su odlicne, ne kaplju uopste, a cena je 100 din. Samo sto bi trebala da se namesti tacna ili nesto drugo za visak vode.
 
Nazad
Vrh