Oprema za svinjokolje

Prvi put nisam imao kašalj, sad kao osetim nešto u grlu nekad se zakašljem retko
Oba puta
proliv
Bolovi u kostima, zglobovima, koža i kosa bole, temperatura, strašno znojenje, vrtoglavica, manjak apetita, gubitak ukusa i mirisa

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Luka jedan moj drugar kaze ustao jedno jutro da popije kafu cudno mu nasto, cudan ukus kafe tj nema ukus, kaze probam iz frizidera ovo, ono, ovo ono, isti djavo, sve bez veze i bez ukusa.
Al ko ce sad ici da se testira, to jos bila ona ludnica, guzve svuda.
Ode lepo na benzinsku pumpu pored koje radi pa je dobar sa radnicima na pumpi, uzmem crevo od benzina, pomirisem ono nista, uzmem i liznem sa prsta benzin kad ono opet nista, kaze definitivno imam koronu 😂.
Znaci mogao si u radionici da se testiras da budes siguran.
Luka salimo se malo, nije zajebancija biti od bilo cega bolestan pa ni od obicne prehlade.
 
Evo mene isto zakačio virus od vikenda.Temperatura do 38 ,najčešće 37,5, grlo osjetim grebanje i ponekad nadražaj kašlja, glavibolja.temperatura je prestala za dva dana, uključili su mi neki antibiotik i vitamine.zasad je dobro . Vakcinisan 2 doze, rađen test i kućni i njihov oba pokazali
 
Постоји могућност да се организам зарази у кратком временском периоду два пута али то говори о стању организма.
Кад те ово прође пријатељски савет иди негде на вађење крви, биће резултати готови истог дана. Имаћеш потврду да си прележао корону и ако си је два пута запатио зашто се то догодило.
 
За око 2000 динара приватно ураде све и буде брзо готово. Имам приватно здравствено осигурање преко фирме па тако радим.
 
Luka,
ako si oba puta izgubio okus i miris, onda je definitivno i oba puta bila korona. Jedino kod nje se javljaju ta dva simptoma.
 
Koliki su to
veći komadi?
Mi uvek seckano sitnije,odprilike kao kocka šećera ili malo veći.Kad se istope,budu taman.
 
Koja rešetka za čvarke vam se bolje pokazala,sa 2 ili 3 bubrega?
Ako imaš više noževa na jednom odreži dvije oštrice. Nož s dvije oštrice u kombinaciji s 3 rupe (bubrega) ljepše reže nego nož s 4 oštrice u kombinaciji s pločicom s 2 bubrega.
Za čvarke režemo ručno. a gore opisano iskustvo je od izrade kobasica. Malo više od pola mesa sameljem na grubo (kao opisano), a ostalo na sitniju pločicu.
 
Gde mogu da kupim orginal porkert masinu za meso? Postoji li zvanicni uvoznik, probao sam na par oglasa sa neta sve nedostupni telefoni.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh