Oprema za svinjokolje

Mozda da ipak nadjes jaci reduktor od protokovog.
 
Nemoj da mi persiraš, moliću lepo, osećam se gadno matoro !!!!
To je glavna "mana" moje kombinacije, (PO NEKIMA) SPORO MELJE !!!!
Ima oko 60 obrtaja, tj. nešto brže se okreće nego li bi rukom okretao, a nekima se uvek žuri, MENI NE...
Prošlog vikenda sam mleo kod zeta, sam sam seckao i sam "hranio" mašinu, trebalo je nekih 2 sata (sa pauzama da močam, otvaram pivo, grickam gibanicu, donesem nešto, pomognem drugome oko nečega, itd.) za 4 labuške mesa...
Cenim da je bilo oko 200 kilograma mesa...
Imaš slike u Temi Svinjokolj i ulazak u EU...
jesi prao ruke posle ili nisi?I tu se izgubi 1-2 minuta,treba i to uzeti u racunicu :ppozdrav:
 
Samo mala opaska u vezi trofazne struje.
Postoje frekventni regulatori koji od monofazne struje prave trofaznu, tako da trofazni motor može da radi tamo gde je na raspolaganju samo monofazna struja.
Investicija 100-150€ za regulator do 0,75kW.
Ali time se istovremeno dobija i fina regulacija broja obrtaja..

Grabik je u pravu za onaj reduktor, to je jako slabo, i svakako nije za 200kg mesa godišnje.
Najbolji reduktor je od oko 70-90 obrtaja i snage 055-075kW.

Ja sam pitao bar pet elektricara i viklera sta bi moglo i kako bi moglo da se iskombinuje i niko mi ni pomenuo tako nesto nije,da bolje poznaju svoj zanat verovatno bi pomenuli a ja se u struju slabo razumem tako da nisam znao za tako nesto.
 
Grabik Na 3mm melješ junetinu?Zbog čega mora tako sitno?

Tako mi rekli koji to rade profesionalno , samljeo sam sve plecke i butove, nisam mjerio min, 120kg , sarma i sve ostalo mi je super , svinjsko na 8mm , ta sajba od 3mm i noz mora biti naostren na profi magnetnoj brusilici i to onda bude pravo. Inace se masina muci i mulja meso i nista od posla sa tako sitnom sajbom.
 
Mozda da ipak nadjes jaci reduktor od protokovog.

Ako je bilo meni upuceno,reduktor nije protok,masina ce biti njihova,reduktor je u sklopu motora tj kombinacija kao kod kolege Dobrodol sa time sto je motor 370w,a motor i reduktor pod garancijom da su ispravni bice placeni 40e,zbog toga sam i odlucio d rizikujem.
 
Ja ispod 8mm ne idem.Kulen ide na 10mm a može i krupnije.Mnogo bolje i lakše se meša a ima i lepši presek.
 
Nemam šajbnu od 10 mm...
Imam 2 od 8mm jednu od 6mm i jednu od 16mm !!!!
Planiram da kupim jednu od 10mm ali na prošlom Vašaru jedan tražio 1.000 dinara za šajbnu !!!!
Ma idi, pobegni...:haha:
 
Ja sam pitao bar pet elektricara i viklera sta bi moglo i kako bi moglo da se iskombinuje i niko mi ni pomenuo tako nesto nije,da bolje poznaju svoj zanat verovatno bi pomenuli a ja se u struju slabo razumem tako da nisam znao za tako nesto.

Električari i vikleri se generalno slabo razumiju u većinu stvari koje su vezane za frekventne regulatore, koji su u osnovi relativno prosti i prilično dobro razrađeni..
 
Kad idem kod njih na klanje nosim:
Sajla za vatanje, lanci za okretanje, glokne za čišćenje, pištolj sa kapislama za tepanje, sekiru za svaki slučaj ako promašim, normalno, noževi za klanje, sataru, cepac, bocu s plinom i brener...
Mislim da je to sve....:haha:

Pa jos ostalo i svinju da poneses :osmeh:
 
Na 16mm drugar melje kulen i uvek mu bude vrhunski.

Hteo sam da probam kod zeta kako melje i šta bi ispalo, al mi nisu dali...
Kupio sam šajbnu na Vašaru za 100 dinara, još letos, sasvim slučajno, kod namazanih, odneo kod majstor Robike Birinja u M. Radince da mi naoštri, a nisam je isprobao...
I on se čudio šta će mi to, kažem mu ja, pa za te pare, nek stoji u kolekciji šajbni....:haha:
 
Električari i vikleri se generalno slabo razumiju u većinu stvari koje su vezane za frekventne regulatore, koji su u osnovi relativno prosti i prilično dobro razrađeni..

Da nisam bio lenj da sam ranije pitao mozda bi bolje prosao al dobro sto bi jedan moj poznanik rekao dogodine cu biti pametniji.
Kada se za koji dan skalamerija sklopi i proba javicu ako radi da bi znali ako jos neko ima takvu ideju a javicu i ako ne radi da se jos neko ne bi za.... kao ja.
 
Pa jos ostalo i svinju da poneses :osmeh:

To sam im i ja rekao, pa se naljutili...
Zaboravio sam špric za punjenje kobasica da ponesem ove godine...
icon_biggrin.gif

Prošle godine sam vukao auto prikolicu za sobom...
Bila je i oranija s kotlankom na sve to....:haha:
Pa bilo bi lakše da prenesete svinje kodtebe
huh.gif
I to sam im rekao !!!!! :ppozdrav:
Al ne vredi ništa, što bi se oni trošili da kupuju kad JA imam SVE !!!!
huh.gif

Zato sam počeo polako da im kupujem i poklanjam OPREMU ZA SVINJOKOLJ, možda ih se rešim !!!!
icon_biggrin.gif
 
Daj, "kupi" meni jednu masinu za mlevenje (ili izaberi), ja placam :) Jos nista da mi se svidelo nisam nasao...
 
PORKERT 22 uzmi i nećeš pogrešiti !!!!
Čini mi se da beše 50 evrića....:ppozdrav:

Masina-za-mlevenje-mesa-22-PORKERT_slika_XL_38986089.jpg


- - - - - - - - - -
UFFF, sad gledim, 80 evrića je sada, ne beše toliko kad je kupih, pre, JBM li ga koliko godina, 10 minumum !!!!!!!
Inflacija, šta li...:osmeh:
 
da, da, ali bih elektricnu... Sve sto sam nasao su ili dobri motori i reduktori, lose masine, ili dobra porkert masina, a slabi motori...
 
Nazad
Vrh