Oprema za seno i senažu

Radni zahvat i klirens nisu bitni uopšte.Bitna ti je vitalnost K.T para kao i ekscentra koji su srce i mozak cele mašine.
 
Tako je, ja kada sam prodavao moje kun 9 štapova, dodju ljudi i kažu, uzećemo ako nam dozvoliš da ih rasturimo i vidimo kt. Reko šta vam treba od alata, kažu oni ništa sve smo poneli, onda rasturaj dok ja donesem piće i kafu. Rasturili sve u delove videli da je sve ok i kupili.
 
Jedan si od retkih koji je to dozvolio. Ja kada sam ih kupovao kupio sam ih u vidjenom stanju. Jedino sto sam mogao da proverim(mada je i to relativno) je luft u zubima na kt paru. Malo okrenuo rukom stapove i to je to. Doterao kuci, rasklopio, video da je sve ok i teraj. Treba imati srece.
 
U baća matiću, još kako je bitan i klirens i zahvat... Onu tvoju poleglu, iz druge košenje čini mi se malo teže bi nagrabio sa niskom balerinom... A i ako ne može u krugu da nabaci 4 na 1 jbš posao...
 
Baća baš sam je i ograbio sa Niemeyer malom balerinom.Ide i hvata 2 reda koje baca na treći i posle vraćam pored četvrtog i lepo skupi sva 4 reda na 1.Ovo važi kada se kosi sa kosačicom 165 dok kod košenja sa 185 ne može tako jer su redovi širi.
 
Kad kupujete balerine gledajte da imaju orginalni kardan s lamelom. Isti taj čuva KT par. Kod mene dok grablje malo zapnu više zemlje ili nešto drugo, kardan preskače
 
Nije to lamela, krckalica ona, super stvar, malo neprijatan zvuk samo dok preskace..
Zahvat je mnogo bitan, skupljao sam pre sa nekom malom kuhn, oko 2m zahvat, sad imam neku oko 3m, razlika velika..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije 2.8, tek nešto malo šira od traktora jer kada grabim moram striktno da se nabijem uz red da ne ostavi traku ne pokupljenog sena.Fella je Mercedes za ovu balerinu ali je u defektu pa je ovo trenutno Rols Rojs i Bog otac. 😂
 
Radni zahvat i klirens nisu bitni uopšte.Bitna ti je vitalnost K.T para kao i ekscentra koji su srce i mozak cele mašine.
Naravno da je mehanika bitna-nema spor.Ja sam napisao podrazumevajuči da je ispravna.Kolega ima MF-on a niski klirens pa kada je malo vlažnija ima problema a Ja sam terao Kuhnovu sa 3 točka-sa njom možeš posle kiše kupiti.Moj rođak je na njegovu stavio točkove od minobacača i odmah lepo radi.
 
Sve na slikama imaju po dva kotača, znači lošije kopiraju teren, a kako reče Zoran, asve je bolje od balerine.
Galfre je vrlo kvalitetna talijanska marka. Masivne konstrukcije, jer im tržište ravničarski deo Lombardije i Piemonta, gde su otkosi s velikom masom. Možda zbog toga manje preporučljive za rad u kosinama.
Po meni su bolja kupovina od recimo Kuhna u istom stanju, jer je manja doplata za ime.
 
Ima moj rođak Galfe, ja koristim Kuhna. Galfre je mnogo bolja moze da se izbori sa svakom masom sena, Kuhn ima širi zahvat i mnogo je lakša.
 
Rad u ekstremu.

120605889_347545616352753_1130190372433275077_o.jpg
 
Novi ili polovnu?
Novu svakako imt, topla preporuka..
Polovnu, hm, ispravnu..
On bi polovnu, lično nemam lepa iskustva sa balerinama, bilo je tu remonta i remonta, kt par ležajevi bregasta ploča
Po meni za nas obične smrtnike dobro sunce tipa GRAMIP isl

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Koliko se razumem kuhn uljno kućište sa pijanim točkovima. Te od 2,5 do 3 m. Tako su meni preporučili, samo korona onemogućava odlazak u inostranstvo.
 
Ništa ispod 3m zahvata, da bi moglo lepo da, se skuplja 4 na 1,otkosi od kosačice 165 koju većina imamo... Nije to nikakvo opterećenje za traktor...
 
Nazad
Vrh