Okupljanje ovčara u Novom Sadu na poljoprivrednom sajmu 2012 godine

Sika jel mislis na drzavnu funkciju ili neko udruzenje:haha:,breee ljudi ko sta hoce i moze, i ko moze i hoce neka dodje,ti bre Sika jedes kao vrabac za tebe cemo lako,nego ja,rajko,sarbanac,miladin,Cibi,(koje poznajem) mi cemo sigurno zameziti a bogami i posedeti,a vi omladinci juris na promoterke,pa ko se bolje provede,nije sve u jagnjetini ali ipak ima "nesto"::prica::.po ovom pitanju javljam se 7.maja dok proslavim,aj cao
 
Miljkovi ovnici su najbolji za razanj, rece imace po tri meseca,ako mu jedno drpimo nece ni da primeti u onoj guzvi. . . ja imam novo mangalo pa na livadu,ima da izadjemo na prvi kanal u vestima u 19:30
 
Miljkovicu hteo je da kaze da ne budes cicija i das jedno jagnje za razanj,ako i sad nerazumes bice ti jasno kad vidis da ti jedno manjka u boksu,a sarbanac mljacka ustima ko dete sa MIlka cokoladom:haha: :haha: :haha:
 
Miljković je u poslu zapadno orjentisan čim nije razumeo. U mom kraju vlada tradicionalno uverenje da kad je neka akcija obavezno rade ražnjevi. Popravka puteva el mreže i slične akcije. Bude više jaganjaca i prasadi nego radnika. Kažu stari ljudi da posle toga bolje napreduje zapat! Al u Srbiji kažu sto sela sto običaja.

---------- Poruka napisana u 20:14 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

A kad jednog dana soumi bude izlagač u ns tu će biti pečen ovan kapitalac!
 
Iz tvoja usta u Bozje usi i ja to isto tebi zelim,imas pivo,a ja bi voleo da svako ima da izlaze,ba bude vise odgajivaca i samim tim i posla,razgovora,druzenja,jagnje je najmanji problem,al smo brate tanki,da nam nije Miljkovica i jos nekolicine njih ne bi znali sta je ovca,a jos manje bi imali sanse da je kupimo,nabavimo,osim ovih domacih skavli,tako da nam je bolje da malo usavrsavamo sebe i nasa stada,i da se druzimo,udruzujemo,a i zakoljemo po nesto,nego da mlatimo praznu slamu,e sad ko kaze da nije tako taj je u zabludi. . .
 
Znaci ja kao romanovac u posebnu grupu,nemo" da diras domace rase/sojeve,opstale su bez skoro ikakve selekcije(mislim na one koje nisu oplemenjivane)tako da su dobre,Mislio sam da racunas na mene a ti me otpisao:haha:,dobro neka ti bude.a ja ti spremio statut nase zadruge na uvid:osmeh:
 
meni se romanovke svidele,ako su male,al nekako zive,vesele ovce,malo jedu,pate se ko zecevi,tako da za tu rasu nemam lose reci,a nikako da probam pecenje,ono sto sam cuo nek bude pola istinito pa je vrhunsko,kad budem zavrsio objekat mozda se nadje mesta za neko grlo u hobi varijanti gajenja,za svoje potrebe,a statut pusti na mejl da vidim sa sekretaricom Sikom dal ima nesto da nam je promaklo,i izjasni se jer dolazis na sajam 13 ili neznas jos
 
Na mail,ha ha,batice to kosta litar+sifon,i meze,ti mislis da tako jeftino da prodjes,nece da moze.p.s.Kontras
 
Sedi u kola i dodji sutra,ne zbog statuta,imam deset komada nego za taj sifon i meze,da vidis kakvi smo domacini ovde. . .a i Sika sekretarica bi se obradovao jer ste romanovci,ne bi od vas covek mogo ni da progovori
 
Obavezno dolazim,kad budem u prolazu(da vidim da i ti nisi zagorka):haha: a to za pricalice-takve su sekretarice
 
Od kad izlazemo na sajmu svake godine je bilo druzenja na nasem standu u cetvrtak nadan stocara sa picem i hranom, nadam se da cemo ove godine uspeti da nesto organizujemo i za subotu iako cu ja imati dosta posla oko otvaranja sa svojim gostima. Ja jesam uvek za neko normalno druzenje ali nisam od onih tipova koji organizuju trubace i neke velike "terevenke"
Miljkovicu hteo je da kaze da ne budes cicija i das jedno jagnje za razanj,ako i sad nerazumes bice ti jasno kad vidis da ti jedno manjka u boksu,a sarbanac mljacka ustima ko dete sa MIlka cokoladom:haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh