Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

E ja evo zavrsavam ovu rubriku ovdje..prekjuce odvojio malecke,od 8 rodjenih nijedno nije uginulo ..idalje napreduju odlicno ,danas na 30 ti dan tj na mjesec dana dostigli do 850 grama 4 kom...ostali nesto oko 800 a najmanji 750 ..i jako sam zadovoljan s obzirom da sam pocetnik, nadam se da ce nastaviti tako...
 
mish

To su lepi rezultati mogu da budu i veci ali obicno je onda manji broj malaca u leglu. I ja sam imao takve rezultate kad ih imam 8 9 komada u leglu. Bude nekad i bolje preko 900 grama a bude nekad i da su bili neki malci i od 650 grama. Sve u svemu odlicno je samo tako nastavi i pazi zenka da ti se ne udeblja :)
 
Kopajko drzim se nekih tvojih savjeta koji su se izgleda odlicno pokazali :) vidjecemo sta ce dalje biti ....
 
E evo nekih novosti mada ima i dobrih i losih:S ..Okotila mi se zecica danas i danas sam je nasao krvavu i dva mala u kavezu van kotilice ..jean je bio ziv a drugi mrtav..ovog zivog sam uhvatio za nogicu i samo cusnuo sa ostalima u gnijezdo neznam oce li prezivjeti a mrtvog bacio naravno...nisam ni gledao za sad klolko ih ima samo da vidim oce li onaj prezivjeti ujutro...bas bzv evo prvi put da i ja imam neka uginuca al jbg to je normalno:sta:
 
...Pregledao sam gnijezdo jutrost..mali je ziv ,vidjecemo sta ce biti dalje a ovih ima dosta bice ih oko 7 nisam uspio da prebrojim lijepo.......
 
Mora da bude krvava malo repic i oko njega to je normalno i moje budu malo krvave kad se okote ne znam dal se nekad meni desilo da se ne primeti krv. Nije sad to nesto mnogo ali vidi se kad se zenka okoti da je malo nazad krvava. Uginuca i ja imam kad se moje okote bude nekad i da su svi zivi ali bude dosta cesto da imam jedan komad u leglu uginut. Imam jednu zenku stalno mi koti po 8 komada i jedno bude uginuto a 7 uvek othrani. Koji budu ekstra krupni i nakon mesec dana i sa 3 meseca kad treba da se kolju. To je sve sastavni deo ovog naseg hobija :)
 
23vjcwx.jpg

Evo ih i najnoviji zacici...ovo su pre par dana imali su 6 dana starosti...
 
Poslednja izmena od urednika:
E to se svi pitamo .....to sto iz moje zecice moze da izadje to nemoze nidje vise...samo narucis i ona koti sto ti je volja:)
 
Da joco i ima ih 8 :))
A kopajko nesto si ti smutio ovdje...ovo si ti slikao moje gnijezdo:)) skoro nam je isto gnijezdo na prvi pogled tj boje ovih prcvoljaka :))
 
Majka im je ovnolika ali mesanka a cale je mesanac ali nije ovnoliki na sarce je povuko. Tako da ce malci biti buckuris :)

Xaxaxa mish pa da slicni su tako su svi satareni pa ti deluje. Kod mene ih ima koji komad vise ima ih 10 ili 11 ne mogu da ih izbrojim jako su nemirni i bacakaju se kad ih pregledam. Prosli put ih je bilo samo 4 od te zenke ali sad evo nadoknadila taman na kraju godine ako uspem prosek da navucem na 8 komada po kocenju :D
 
Nazad
Vrh