Obrada vinograda

Tomo sve stoji sto si napisao.
I priznaj da sam napisao da mi je taj post objasnio osnovne koncepcije zastite.
Jedino mi nije jasno sta je problem reci ove godine s obzirom na vremenske uslove uz redovnu zasttu do precvetavanja procenjuje se da je dovoljno pre sarka oprskati x puta.
I praksa je pokazala da je za moljca najznacajnije prskanje tada , pa zatim tadai zatim tada.

Za sljivu I jabuku ja mogu napisati kako se meni pokazalo da je dobro. Mislim da sam to vec I pisao. I praksa u mom slucaju je pokazala.

I iskreno kada se pocne I zavrsi sa zavisi od zavisi od onoga , pa sve zavisi, a ne kaze u uslovima ove godine misljenja sam tako I tako onda , kako to da opisem .

I evo nije problem da ti odam priznanje da si kratko I jasno I po mom misljenju veoma korisno napisao kako potupati sa zapercima.

Iskreno, ali nemoj da se uvredis imam utisak da ti imas dosta iskustva I dosta znas ali da ,ajde da to pogresno ne shvatis, da nekako nerado konktno, kratko I razumljivo napises.
Mozda I ja verovatno iz nedovoljnog znanja
ocekujem jasne I jednoznacne odgovore.

I opet moram da zajvalim I ovom forumu a posebno forumasima na ovoj temi koji su mi pomogli da izaberem sorte, odnosno uputili me prvo da definisem sta zelim a onda I kako da izaberem stone sorte. To sam vec radio , I nabrojao kolege a sada slucajno ne bih nekog izostavio necu nabrajati.
I na kraju pre ili kasnije nucicu ja to sto treba...
 
U nedelju sam po prvi put obrao hamburg u mom vinogradarcicu. Bas je lep I sladak.
Zapazio sam da je par grozdova potpuno bez bobica, da li su ptice ili ose ga pojele ne znam.
Ove godine a to je trca godina iimao sam rod kod demir kapije I hamburga.

Ostaje pitanje da li pre zime I kada treba da ga oprskam.
 
U nedelju sam po prvi put obrao hamburg u mom vinogradarcicu. Bas je lep I sladak.
Zapazio sam da je par grozdova potpuno bez bobica, da li su ptice ili ose ga pojele ne znam.
Ove godine a to je trca godina iimao sam rod kod demir kapije I hamburga.

Ostaje pitanje da li pre zime I kada treba da ga oprskam.
Travu ili biljku ?
 
Pa ni mi nikad nismo ali generalno ne bi škodilo bakrom da se prodje dok ima lista. Uostalom kao i svo ostalo voće...
 
3 radna tela. Pošto koristim rotofrezu, cilj mi je bio da razbojem djon koji se vremenom napravio. Dva radna tela idu direkt iza točkova i jedno po sredini, koje je jako lako skinuti po potrebi (tri šrafa).
 
Poslednja izmena:
Ima li efekta ako se desi neki topao dan u narednih 10ak dana (sto se vrvt nece desiti) oprskati korove totalom ili je vegetacija odavno u potpunosti stala ?! Jbga ne stigoh od ostalog posla a ima korova solidno 😕
 
Ja juce zagrnuo moj vinogradarcic.
Sad se bas lepo vidi stablo I lastari.
Jedva cekam februar da ga orezem.

Nasao sam mesto gde mogu da zasadim
jos desetak mozda 12 cokoti.
Da li je kasno da to za vikend uradim I da smeta relativno ovo hladno vreme.
 
Bogte, niko ne odgovara ....
Ja redovito podsađujem u kasnu jesen i u toku zime (kad je lijepo vrijeme ) i primitak mi je bolji nego u proljeće . Zemlja se tokom zime lijepo slegne na korijen i dobije dovoljno vlage a kod proljetne sadnje uvjek može doći da baš kad posadiš udari neka mini suša zemlja sva rahla i brzo se osuši i ode podsada.
 
Ja juce zagrnuo moj vinogradarcic.
Sad se bas lepo vidi stablo I lastari.
Jedva cekam februar da ga orezem.

Nasao sam mesto gde mogu da zasadim
jos desetak mozda 12 cokoti.
Da li je kasno da to za vikend uradim I da smeta relativno ovo hladno vreme.
Jesenja sadnja je mnogo bolja nego prolecna problem je samo sto u jesen cesto vreme i vlaznost zemljista ne dozvoljava sadnju.
 
Zahvaljujem Lazo na odgovoru, a imam I pitanje u vezi djubrenja.
Da li valja vinograd djibriti stajnjakom od krava svake godine. Imam stajnjaka komsija mi daje a ja njemu detelinu
pa ne znam smem li da djibrim svake godine.
 
Nazad
Vrh