Obrada vinograda

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
792
Jebiga niki ne iznisi misljenje.
Nesto sam odsekao nesti ostavio ima gde su bas lepolastarirasppredjeni a imam jedan bio krenuo na doljnu stranu. No sve ide u iskustvo. Sti teze naucim , znanjece biti stabilnije.
Oprskao sam vinograd sa
Eqution pro
Foton
Mospilan to sam naucio od Tome da su sistemici za vasi dobri I za miljca
Sumpor 0,3 % isto sam naucii da treba uvek da se stavlja.
Planiram jos jedno prskanje pre sarka verovatno cu ponoviti
A za sarak planiram protiv trulezi ili Pehar ili signum. I jos za plamenjacu I pepelnicu. To cu jos izuciti.

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
58
Jbga ja nemam sta da ti kazem mnogo tek od ove godine samostalno radim vinograd. I ja se tek ucim i vecinom samostalno, malo pitas iskusnije, malo cujes sa strane, a onda sve to probas na svoju ruku pa i kad se zajebes i to je ucenje, znaces za sledeci put.

Ja sam ga prosle nedelje isfrezirao, sutra ga zalamam drugi put, podivljala loza ima vlage sad joj uradilo sunce i samo siba. Deluje sasvim zdravo, nema ni insekata, nema bolesti, samo da se odrzi ovako i bice ok. Jedino sto se meni ne svidja je sto je po negde slabija oplodnja, malo se proredio grozd, verovatno je ono lose vreme uticalo dok je bio u cvetu, malo vetar, malo kisa i tjt ali sta da se radi sve u svemu deluje ok.

Sicko1984

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
273
Što se tiče lastara ja ih ne skidam uopšte. Samo mi još ta operacija fali uz manjak radne snage na mojim površinama, ne kažem da je to ispravno.

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
792
Jedno je da li stizez ili da li imas radne snage a drugo je kako treba.

Znaci da li lastar koji nema grozd treba odstraniti. Ako su gusti latari onda je jasno da treba a ako imam na primer 5 lastara lepo raspredjenih I taj najdalji na luku ako nema grozd da li ga ostavljam I da li njegovi listovi potpomazu rast grozdova na drugim lastarima ili ga rezem.
Nadam se da sam jasan. Meni je pitanje interesantno I pomaze za ubuduce .

Vrh