Obrada metala

Bez struje nema varenja metala, tako da je tema i dalje tu... negde. :D
 
14vla4k.jpg

Malo akcije od pre neki dan.Prednji nosac za mtz 82, na vasarima su trazili 40-50e ovo nas je izaslo 30kg otpadnog gvozdja po 30din, par reznih ploca po 98 din i dvadesetak elektrodi.Plus, ostalo plocevine 550x120x12 za buduce fuseracije
 
Neki plug je ostao kraći za jedan držač crtala . Inače jako lepo odrađeno .
 
varstroj, jedno 30 god mlad.Toliko ofucan da se vec nista nevidi od oznaka, jedino sto se nazire 180A na 380v
 
sawjna.jpg

evo i kako cuci na rusu
@kiki 2,5 mm moze da radi i sa 3.25 ali na 380v.Naci onaj reducir 220/380 bilo jako dangubno
 
sinoc sam bio na prezentaciji linclonovi aparata za varenje, mig mag tig elektro i co2 naravno, bila je i plazma i sa njom sam probo raditi i jako me dojmila ova reze do 20 mm kao ziletom nema curaka kao u klasicne rezalice odlican stroj... i pzarili smo jedan aparat co2 od 300 ampera pila prava biti ce slike cim stigne, dojmilo me to sto vari bez plina ima sve u zici a moze i sa plinom, dobar je i jak i netreba mu nekaka posebna priprema prije varenja, odlican stroj....
 
Jel neko zna možda pošto ili pošto bi bilo peskiranje leskovačke tanjirače ? :cao:
 
Koliko znam, svaki "co2" moze variti i s plinom i bez. U slucaju varenja bez plina ide posebna zica koja u sebi ima jos nekih "dodatnih komponenti". ne znam tocno o cemu se radi, al je var jednake cvrstoce kao i s plinom, samo sto izgleda ruznije i ima sljake po njemu.

Dakle, stvar je u zici, ne u aparatu.

Gladao sam i ja Lincoln electrics inverterski, pa mi se cini nesto jeftin. Po cjeni je u rangu "malo boljeg" Einhella i njemu slicnih. Citam po internetu da ih ameri hvale.
 
Bobo je napisao(la):
Koliko znam, svaki "co2" moze variti i s plinom i bez. U slucaju varenja bez plina ide posebna zica koja u sebi ima jos nekih "dodatnih komponenti". ne znam tocno o cemu se radi, al je var jednake cvrstoce kao i s plinom, samo sto izgleda ruznije i ima sljake po njemu.

Dakle, stvar je u zici, ne u aparatu.

Gladao sam i ja Lincoln electrics inverterski, pa mi se cini nesto jeftin. Po cjeni je u rangu "malo boljeg" Einhella i njemu slicnih. Citam po internetu da ih ameri hvale.
znam da moze svaki co2 variti sa i bez plina i da je samo zica u pitanju nekaka sa prahom tak veli tip ali sve jedno mi je ljepse variti sa plinom i obicnom zicom bude var puno cistiji i ljepsi ovaj var bez plina bude kao elektrodom da se vari....
 
~Kiki~ je napisao(la):
Jel neko zna možda pošto ili pošto bi bilo peskiranje leskovačke tanjirače ? :cao:
po bg-u rade 1e minut,bilo kakvog peskiranja.
ja sam radio,po 0.30,naravno ne tako velikih predmeta.
 
@ kis - koliko bi minuta trebalo od prilike za jednu tanjiraču , sklopljenu i raskopljenu ?
 
zavisi od "profesionalizma" coveka/gazde koji radi!
znaci,ako ima zver od kompresora koji je u stanju konstantno da duva tj da odrzava 10~11 bara pritisak,kvalitetan pesak ili neki materijal slican pesku,kvalitetan pistolj i prostor/komoru za sve to.
ne bi trebalo da potrosi vise od sat vremena.
 
Nazad
Vrh