Objekti za smeštaj mehanizacije

Pre nego sto se pokrije i obsivaju strane limom, trebalo bi taj zid da porusim i da gradim drugi od blokova, visine 2,2 m izmedju stubova.
Sve u svemu lim je juce stigao a radovi polako ali sigurno krecu se po planu!

2014-07-06-120652.jpg


2014-07-06-120752.jpg
 
jedno pitanje za upucene...koliko treba da bude uvucen objekat od medje sa obe strane? npr plac mi je sirok 15m a hocu da pravim supu preko celog placa,koja moze da bude maksimalna sirina objekta?
 
Po nekim novim pravilima koliko sam se ja raspitao vazi pravilo da ne prelazis medju, gore kod nadstresnice odnosno sa krajnjim delom objekta (olucima) da se ne prelazi kod komsije.
 
I obavezno se raspitaj o olucima,snegobranima i odvodima atmosverskih voda oko objekta moj kolega napravio hangar i nije ispostovao ove tri stavke i sada ga komsija tuzi jer kad pocnu kise sva voda ide kroz komsijsku avliju!
 
:cool:...važi za sve...ako staviš oluk i regulišeš odvod da ne šteti komšiju ideš do međe najisturenijim delom...alii...

...ALIII....ako ti je komšija baksuz pa te ipak tuži...budi spreman da ti treba građevinska dozvola....koju ti nemaš čim pitaš takve stvari...nemaš građdozv naložiće ti rušenje garant....

...isti ti qurac ako se uvučeš i unutar svoje parcele....baksuz će tužiti da si mu zaklonio svetlo i opet sledi rušenje....

....morate početi razmišljati o građevinskim dozvolama....ybg....

....a ni dugo očekivani novi zakon tu neće doneti boljitak jer nema urbanističkih planova, a ako ih i ima verovatno da se to ne uklapa u tvoje želje, htenja i stremljenja...

...kako god okreneš, **greška ti pozadi....:cool:
 
Koja je cena bila po kvadratu ako nije tajna sa sve limom za krov???? I mene ceka do godine (ako bog da) da pocnem jedan takav objekat (samo manji) za smestaj Lucerke...
Sta mislite koje dimenzije objekta za smestaj nekih 10.000+ bala lucerke ???
 
Treba ti objekat od negde oko 400 kvadrata,ali zavisi i od visine zgrade.
A moglo bi to preciznije da se izracuna prema dimenzijama bale,tj.,prema njenoj zapremini
 
Ciro bolje predji na rol presu.

Uf druze presao bi ja i na rolo presu i na samohodni silo kombajn i napravio supu i sve redom ali me "malo" zezaju ::novac:: pa moram da idem postepeno..

A i mehanizaciju cu pojacati sa rol presom tek kad budem imao malo vise Krava za sad sam ponovo na pocetku... Moji su pre imali 25 krava ali su zbog cene mleka smanjili borj na 2 i posle toga jedna nije bila steona prodamo i nju i ostanem sa jednom... Evo to je bio moj pocetak... Sad polako povecavam broj ali tesko ide..

Kad sam imao 20-25 krava nisam imao kombajne,i jos mnego mehanizacije pa je bilo mesta za bale,posle kad smo prodali krave kupili mehanizaciju i ubacili je na mesto bala..

Sad sam krenuo da povecavam broj Krava i fali mi smestaj za bale slamu mogu da drzim napolje ali neide da kisne i Lucerka... Polako moram da idem postepeno do zime cu da imam 5 krava (ako ne kupim jos jednu) pa kad se otele (daj boze ) ostavljam sve zenske telice i tako... Kad stignem do malo veceg broja bice i rol prese i supe i svega...

Izvinite na :off_topic: ja se raspricao u pogresnoj temi.. :ppozdrav:
 
Uf druze presao bi ja i na rolo presu i na samohodni silo kombajn i napravio supu i sve redom ali me "malo" zezaju ::novac:: pa moram da idem postepeno..

A i mehanizaciju cu pojacati sa rol presom tek kad budem imao malo vise Krava za sad sam ponovo na pocetku... Moji su pre imali 25 krava ali su zbog cene mleka smanjili borj na 2 i posle toga jedna nije bila steona prodamo i nju i ostanem sa jednom... Evo to je bio moj pocetak... Sad polako povecavam broj ali tesko ide..

Kad sam imao 20-25 krava nisam imao kombajne,i jos mnego mehanizacije pa je bilo mesta za bale,posle kad smo prodali krave kupili mehanizaciju i ubacili je na mesto bala..

Sad sam krenuo da povecavam broj Krava i fali mi smestaj za bale slamu mogu da drzim napolje ali neide da kisne i Lucerka... Polako moram da idem postepeno do zime cu da imam 5 krava (ako ne kupim jos jednu) pa kad se otele (daj boze ) ostavljam sve zenske telice i tako... Kad stignem do malo veceg broja bice i rol prese i supe i svega...

Izvinite na :off_topic: ja se raspricao u pogresnoj temi.. :ppozdrav:

Moram i ja da dodam nesto, imam neku rodbinu imaju 25/30 sto krava sto bikova, ima ih 7 u kuci, oni popuse jednu rolo presu godisnje ::sramota:: , a dobro bi im dosla.
 
Nazad
Vrh