Objekti za smeštaj mehanizacije

Imam drugara koji se bavi profi behatonom pa znam da je tu veca mudrost podloga nego sam behatom, naravno i on mora biti odredjene debljine i kvaliteta da bi podneo raznorazne terete.
 
Kod behatona je sve oko podloge naravno,i ta podloga vuce veliki deo cene,kosta vise nego behaton ,pogotovo ako treba teza vozila da prelaze preko.
 
Ja sam vidio na fejsu 10e kvadrat, onaj 3d behaton od koga ti se pocne mantati..
 
Neko je ovde pisao da se od jednog kubika šljunka i ne znam koliko kg cementa dobije 0,8 kubika betona. Da li kada se poruči 10 kubika betona dođe stvarno 10 ili realno dođe 8 kubika? Ako dođe onoliko koliko se poruči, onda kad praviš sam kod kuće ispada da treba 20% više šljunka i cementa da bi dobio istu zapreminu.
 
Neko je ovde pisao da se od jednog kubika šljunka i ne znam koliko kg cementa dobije 0,8 kubika betona. Da li kada se poruči 10 kubika betona dođe stvarno 10 ili realno dođe 8 kubika? Ako dođe onoliko koliko se poruči, onda kad praviš sam kod kuće ispada da treba 20% više šljunka i cementa da bi dobio istu zapreminu.
Ja kada sam betonirao supu prosle godine nekih 100 m2 racunao sam debljinu betona nekih 12 cm i narucio sam nekih 12 kubika betona i bilo je taman, sa mikserom je radjeno. Ostalo kad smo izravnali mozda jedna kolica viska betona, nasuli neke rupe po dvoristu i taman... mislim da sam platio beton 63 e kubik....
 
Tačno tako, nema ništa ispod 50e/m², cena gvožđa je sada oko 180din/kg, malo jače i to će uskoro postati nabavna cena, a prodajna ko zna. Dobavljač nam je rekao da na dalje ne dajemo ponude, obustavljaju prodaju nekih 10-ak dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad se jedino isplati krasti, samo su stubovi i binderi malo jebeni za prenositi preko ograde:haha:.
 
Mi smo toliko bedni da su drugaru obili kucu i odneli ni manje ni vise nego cevi od centralnog grejanja. Posekli sve i odneli, eto kako se zivi kad ti je drzava ekonomski tigar..
 
Neko je ovde pisao da se od jednog kubika šljunka i ne znam koliko kg cementa dobije 0,8 kubika betona. Da li kada se poruči 10 kubika betona dođe stvarno 10 ili realno dođe 8 kubika? Ako dođe onoliko koliko se poruči, onda kad praviš sam kod kuće ispada da treba 20% više šljunka i cementa da bi dobio istu zapreminu.
to koliko se dobija cega tebe ne zanima ako narucis 10 kubika 10 treba da izadje.
 
Nazad
Vrh