Objekti za smeštaj mehanizacije

To nisam znao, mislio sam da idu dve ili tri u metar, onda je tvoja računica skroz ok.
 
Voćnjak je ogradjen pletenom žicom.. To što se vidi kovane ograde to je samo sa prednje strane kuće, od dvorišta.

Nekada su se moji bavili voćarstvom i vinogradarstvom, sad je to svedeno na 100-inak stabala raznog voća i dva špalira groždja.

Možda na slici deluje da je sve nova gradnja zbog krovova, ali nije. Pravljeno je od 1982.pa na ovamo. Krovovi su novi jer sam imao dve strašne nezgode i nepogode, ne daj Bože nikom.

2014.je preko mog dvorišta prošao tornado, sve je bilo otkriveno. Ostala je samo drvena krovna konstrukcija. Oko kuće su bili borovi i jele, sve je to vetar izvalio, polomio ograde, auta, stakla na njima. Šteta ogromna. Sve je to trajalo nepun minut.
2019.u septembru noću oko pola 2 na pomoćnoj zgradi sa garažama izbio je požar. Sreća u nesreći je bila što se sestra moja vratila iz grada u to vreme i ugledala kako krov gori, ona nas je probudila. Zvali vatrogasce, dok su došli vatra je progutala ceo krov. Pa je tu odradjen kompletno nov krov. Uzrok požara je kabal koji su načeli miševi jer sam na tavanu držao uvek dosta žita.

Koliko je to bio jak udar vetra možete misliti kad je u selu nedaleko od mog prevrnuo kombajn. O šteti na šupama i čardacima da ne pričam. Od 23.jula do kraja septembra sam popravljao krovove u domaćinstvu.
 
Vise se ne secam tacno, sigurno imam negde zapisano koliko mi je uzeo za montazu sa materijalom.
Secam se da sa zidanjem sve ukupno za 21 m x 10 m izaslo oko 8500 e tada, bez kapije bez betoniranja i malterisanja.
 
Ja sam zvao da pitam koliko je mikser sa betonom,kubik im je 56e.. kolilo je kod vas ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Evo kako sam ja kod mene uradio prošle godine. Nešto malo više od 360 kvadrata. Išao je sloj krupnog kamena, zatim tucanik, pa rizla. Asfalt od 8 do 10 cm.

6XcVNqy.jpg

G14QWuV.jpg

wyUnPhR.jpg

gJjpRnI.jpg

u4TYgTC.jpg

caZEv5Z.jpg

hICtASX.jpg

wCy7WJH.jpg
Sad si mi dao odlicnu ideju da ovako odradim i kod mene

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh