Objekti za smeštaj mehanizacije

Da li si supu radio sa papirima legalnu....? Posto posle 15.11.2015 kada je uradjen onaj snimak sve sto prvo nisu sredjeni papiri pa poceto da se gradi, kazu da ce rusiti tj.prvo ce donositi resenja o rusenju, jer nece moci da se legaizuje tako je svuda receno...? :sta:
 
Ja zbog toga radim prvo papire pa onda ćemo šupu. Možda se isplati biti srpljiv. Koliko vidim kod nas inspekcija na sve strane.
 
Jedno pitanje dali i supe,hangari od drveta podlezu obavezi gradjevinske dozvole?Znam da nekada nije moralo dali se to promenilo?
 
Koliko ja znam, to je sada promenjeno, i mora da se ima dozvola i za hangare od drveta.... Kod mene drugar napravio komplet drveni letnjikovac "bez papira sto bi se reklo" iza kuce 3x3m i neko ga prijavio i inspekcija tamo vamo... i morao da ga ukloni u roku od 5 dana....
 
Član 144. važećeg zakona o izgradnji i planiranju detaljno opisuje vrstu i namenu objekata za koje nije potrebna građevinska dozvola.

http://www.mgsi.gov.rs/sites/default...KST%202015.pdf

- - - - - - - - - -

Ja zbog toga radim prvo papire pa onda ćemo šupu. Možda se isplati biti srpljiv. Koliko vidim kod nas inspekcija na sve strane.


Koliko para dozvola i da li ti treba projekt licenciranog inženjera ili može crtež ili šta slično ?
 
Nije tajna, ali još uvek sam platio samo neke takse po 500 i nešto dinara . Za sada je projekat samo predat i čekam rešenje. kod nas to tako ide predaš, čekaš , pa ti odrede koliko da platiš itd...
 
Projekat se prodaje po kvadratu. Ideš i pitaš nekog inženjera ili arhitektu.
 
Ah da, mi smo ovde volovi i to ne znamo, evo ja sam najveći vo za takve stvari.

Evo, volina i zato što očekujem da neko podeli svoja detaljnija iskustva sa nama.

Ah bradonja volino... Ma šta volino, bivolino, tupamarosu, tutubanu...


Bradonja kralju budaletina.

Ajde zdraaavooo.



P.S.

Nama uglavnom trebaju inženjeri građevine, arhitekte se ne bave statičkim proračunima, uglavnom, valjda, po mom bivolskom mišljenju.
 
Ja sam napisao ono što za sada znam i šta sam do sada radio u vezi projekta za izgradnju hale. Cene projekata su razne i zavise od projekta a i samog projektanta, tako da nebi vredelo da pišem u vezi moje hale koja verovatno neće biti identična sa vašom.

Inače tvoj post bradonja s petokrakom uopšte nije za primer. Ponekad zažalim što sam uopšte nešto i napisao.
 
Ja sam napisao ono što za sada znam i šta sam do sada radio u vezi projekta za izgradnju hale. Cene projekata su razne i zavise od projekta a i samog projektanta, tako da nebi vredelo da pišem u vezi moje hale koja verovatno neće biti identična sa vašom.

Inače tvoj post bradonja s petokrakom uopšte nije za primer. Ponekad zažalim što sam uopšte nešto i napisao.

Pa čovek te nije pitao koliko bi koštao projekat tamo neke hale kod tamo nekog projektanta, nego koliko si ti platio projekat... Ako si predao projekat da dobiješ dozvolu znači da je urađen i naplaćen. E sad, niko tebe ne obavezuje da kažeš cenu, ali brate onda se to kaže "ne mogu da kažem cenu" i gotovo pa ko hoće nek se ljuti, ja to podržavam. A ne ovako, čovek pita jedno te isto pitanje 6 puta a vi nešto treće odgovarate... Onda kaži "nesmem da kažem cenu" i opet lepo... :ppozdrav:
 
Kod nas ima gro domaćinstava čiji se placevi još uvek vode kao njive odnosno prazni a imaju sagrađene kuće i pomoćne objekte.
 
Nazad
Vrh