Objekti za držanje svinja - svinjci

Нема среће. Колико знам може да се купи цео механизам. И то на мишиће. Али посебно 1 део не. А ту је већ и доле на оном крсту проблем, вероватно је заглављивала. Једно од решења везати ланац за шипку на слици, други крај за арматуру на врху тубеомата и наместити висину. Или провући 2 ланца кроз целу хранилицу да вире 10-так цм доле у тацни. Цев од хранилице легне на ланце и како прасад вуку ланац храна испада.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Да ли може нека боља слика тог механизма? Зар је толико компликовано да се не може решити код неког доброг бравара/стругара?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
На фарми су врло добри мајстори, и они су дигли руке од поправљања. Пластични делови. Сликаћу сутра.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Да ли може нека боља слика тог механизма? Зар је толико компликовано да се не може решити код неког доброг бравара/стругара?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Mislim da je ovo od šauera,nisam siguran,al ovako izgleda.
20200430_165338.jpg

20200430_165347.jpg
 
Нема среће. Колико знам може да се купи цео механизам. И то на мишиће. Али посебно 1 део не. А ту је већ и доле на оном крсту проблем, вероватно је заглављивала. Једно од решења везати ланац за шипку на слици, други крај за арматуру на врху тубеомата и наместити висину. Или провући 2 ланца кроз целу хранилицу да вире 10-так цм доле у тацни. Цев од хранилице легне на ланце и како прасад вуку ланац храна испада.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ipak ima sreće. ;)
U jednoj firmi su mi tražili za komplet mehanizam oko 50 e.
A ovde sam našao posebno prsten za štelovanje.Na slici je ovaj donji.
Cena oko 400 din.

 
То је срећа. Али овде колико видим неће бити исти ход подизања и спуштања.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Dali je neko u skorije vreme radio prasiliste, toviliste zanimame resenje krova dalije neko radio sa sendvic panelima i dali dolazi do stvaranja kondeza
 
Радили у фирми, 14-17 € м². Верујем да за кеш може и мања цена, ово је била компезација. Нема кондезације ако има мало вентилације. У принципу две алуминијумске плоче између којих је пур пена( тако ми изгледа). Дебљина од 10 цм па навише. Веома добро се показало на старим објектима, сад се види колико топлоте је бежало кроз кров. И нису радили плафон, све је отворено. Зими стоји снег на крову док не отопли.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Čime štitite šipke i limove na vratima? Moje su pojedene skroz od amonijaka. Doduše mislim da čak nisu bile ni ofarbane a da je za lim korišćeno staro bure. :).
 
Све је поцинковано. Све што није(шавне црне цеви) успех је ако издржи 1.5 годину. Фарбао не фарбао. Цеви које су забетонитане обавезно поцинк. Ове изнад и које нису у води могу и обичне па докле добаце.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Све је поцинковано. Све што није(шавне црне цеви) успех је ако издржи 1.5 годину. Фарбао не фарбао. Цеви које су забетонитане обавезно поцинк. Ове изнад и које нису у води могу и обичне па докле добаце.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Jel pocinkovane cevi traju? Šta se dešava na varovim gde cink izgori? Jel stavljaš i poncikovani lim? Na limu znam da cink porpadne za par godina
 
Nazad
Vrh