Objekti za držanje svinja - svinjci

Pozdav forumaši,
Hteo bih da udjem u svet svinjarstva, trenutno na imanju imamo mali broj krmaca pa imam par pitanja za Vas.
Koliki objekat treba za 500 tovljenika u turnusu i 50 krmaca, kako napraviti najjeftiniji objekat tj. Koliko ce kostati a da pri tome radna snaga bude svedena na minimum?
Hvalaa..
 
Ispod 100.000e sigurno neces napraviti.Ovi koji su uradili za 750kom u turnusu platili su 130-140.000e sa opremom unutra sve u full samo da useljuju.
 
То и ја меркам, један такав објекат да направим. Под са канализацијом и грејањем. Зидови од бетона ~1 метар преко тога сендвич панел. Конструкцију и панеле сад раде све озбиљније грађевинске групе.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
350 komada sa kompletno resetkastim podovima,jamom ispod celog objekta,cevima,ventilacijom,unutrasnjim boksovima,sa automatskim hranilicama po sistemu kljuc u ruke,60.000 EUR,komsija poceo izgradnju.
 
Znaci za 500-600 da neko uradi sve izaslo bi oko 90-100 hiljada.
Ee sad je pitanje da li drzava subvencionise izgradnju objekata ako konkurisem kao mlad poljoprivrednik ii koliko je povracaj?
 
Da covek na to ostvaruje povracaje,i u pitanju je samo toviliste.Slikacu danas pa cu okaciti ovde da vidite kako izgleda,ako stignem.
 
Ja sam planirao da prepravim objekte na oseku,skupa investicija,ostavio sam na slami i sad moram nabaviti neki mini utovarivac da batalim vile :)
 
Ma to na slami jeste jeftinije ali je robija.. ko da cisti kod velikog broja tovljenika. Sve ima svoje prednosti i mane.
 
Vidjao sam i objekti za na slamu a slame nigde samo betoncina kanal sirine gvozde lopate i dubine nekih 10-15 cm i osocara.Pa me zanimaju ti objekti nisu resetke ali nema ni slame?
 
Ту нема среће, видео сам једно прасилиште тако решено. Ако хоћете канализацију(решетке) и сламу не може.
Једно од решења сваки бокс да има пад у једну тачку(ћошак) и убацити цеви ф 160 мм. На цев у боксу решетка сва вода и осока одлази а слама остаје. Овако сам решио 4 бокса код мене, али нисам завршио објекат.
Ако желите решеткасти под, мора и подно грајање.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Sve je spremno konacno. Jako puno vremena ulozeno i para naravno za moj budzet. Sigurno da ima gresaka i svako ce naci ponesto ali ja sam radio sam kao bravar a nisam,kao gradjevinac a nisam,i kao vodovodar i elektricar a nisam. I sve po prvi put i zato sam ponostan. Evo da podelim par slika zbog onih koji su mi pomogli sa foruma u informacijama. Pronace se sami.
f44503ab482ca2780109f52dce10b554.jpg
ef8abdc375dec898206e0693fdeba058.jpg
c439d7c7373866b98bb90ea028172618.jpg
cc97d0f47d6a86b47c5eb257104483e9.jpg


Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Graničnik, kad krmača legne da prasad mogu da prolaze između nje i ograde. Pomaže i tokom prašenja. Može da se otvori kapija i krmači pripomogne, bez da se ona vrati unazad i izađe iz boksa. A opet isključena je mogućnost da se povredi prilikom leganja ili ustajanja jer se taj gumeni valjak okreće.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh