Objekti-stale za smestaj bikova

da li ima neko ideju kakve ventilacione otvore da stavim na krov kod junadi ,objekat je 12 metara dugacak sa 9 metara krov je klasican na dve vode pokriven crepom ispod daska i ter papir
 
Ovih dana radili na proširenju prostora za bikove. Do jeseni ako Bog da biće i opšivka a do tad če i stara cerada raditi poso.
8ec9c91d7c8daa38bd22ba2943471b09.jpg

a020bf743dab2162c1d1856a33ec3c3c.jpg
375862ad6b7eb20093a0a16dba0b6d9e.jpg
719f0a605ec403a1fc6f3160d7a33d9e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko ide kvadrata po biku na resrtkastom podu ,plan je u boksu 15 junadi od 250 kg pa do 400 kg i veci boks u kome bi bila junad od 400 kg pa do kraja tova ,da li je neko skoro uzimao resetke i posto su
 
Za ove vece treba bar 2,5 m*m po jednom grlu, a ako idu preko 600 kg onda i malo vise.
Mnogo je vazno imati i duzinu jasli za svako grlo, zavisno kako se hrani.
Pojilice ili korita za napajanje najbolje negde sa strane.

Za ove manje dovoljno 2m*m po grlu.

Po oglasima se nalazi resetkasti pod, ali kog je kvaliteta pitanje je.
 
35 eura kvadat 5 godina garancija proizvodjac iz zasavice betonske resetke ,planirao sam da predjem na resetke ali sad moram da ubrzam kreteni palili kurzovinu i zapale mi hangar sa rol balama slame .sreca daleko je od kuce a kuci sam ranije prebacio nesto slame tako cu cim isurim bikove da preuredim stalu na resetke
 
Da li se u tovilištu sa sistemom kosog poda,pad mora uraditi tako da izđubravanje ide na suprotnu stranu od jasala,znači da stajnjak bude iza leđa kad su junad okrenuta jaslima,ili je moguće i da stajnjak ide ''pod''jasle ili na jednu stranu?
 
Da li je pametno da bikove drzim u drogom dvoristu bez stalnog nadzora ujutru i uvece nahranim obidjem i to je to malo mi dvoriste pa bi nov objekat da napravim u basti 500 m od kuce
 
Aj daj link gde moze da se natuci neka provereno dobra kamera

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pre neku godinu u susednom selu otvorili gde su bikovi i doveli junicu i na tu foru pokusali da ih utovare u kamion koji je bio parkiran na glavnom putu u 2-3 nocu jedno 200m odatle, srecom neko naisao oni pobegli, a bikove jurili i skupljali po ulicama tako da...
 
Aj daj link gde moze da se natuci neka provereno dobra kamera

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
https://www.ebay.de/itm/ieGeek-1080...=item2aad13cf64:g:17kAAOSwPhhbKgZh:rk:43:pf:0 ја сам поставио овакву.За сад нема проблема,ноћно снимање и микрофон има.На телфону пратим ситуацију у штали.Наравно имам ви фи у штали,
 
Ljudi, jer moze neko iz iskustva da mi kaze vise o kvalitetu Kurtsan termopojilice za goveda? Zanima me ona sa jednom kuglom, od 40 L. u prodajnom centru u Zablju su mi rekli da je takva pojilica za 10 junadi, dok ostali proizvodjaci za istu litrazu, takodje sa jednom kuglom pisu da je za 18 goveda. Ove kurtsan su znatno jevtinije...
 
Nazad
Vrh