Objekti-stale za smestaj bikova

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.187
da li ima neko ideju kakve ventilacione otvore da stavim na krov kod junadi ,objekat je 12 metara dugacak sa 9 metara krov je klasican na dve vode pokriven crepom ispod daska i ter papir

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.187
Koliko ide kvadrata po biku na resrtkastom podu ,plan je u boksu 15 junadi od 250 kg pa do 400 kg i veci boks u kome bi bila junad od 400 kg pa do kraja tova ,da li je neko skoro uzimao resetke i posto su

goranpejcic

Član
Učlanjen(a)
27 Jan 2010
Poruka
354
Za ove vece treba bar 2,5 m*m po jednom grlu, a ako idu preko 600 kg onda i malo vise.
Mnogo je vazno imati i duzinu jasli za svako grlo, zavisno kako se hrani.
Pojilice ili korita za napajanje najbolje negde sa strane.

Za ove manje dovoljno 2m*m po grlu.

Po oglasima se nalazi resetkasti pod, ali kog je kvaliteta pitanje je.

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.187
35 eura kvadat 5 godina garancija proizvodjac iz zasavice betonske resetke ,planirao sam da predjem na resetke ali sad moram da ubrzam kreteni palili kurzovinu i zapale mi hangar sa rol balama slame .sreca daleko je od kuce a kuci sam ranije prebacio nesto slame tako cu cim isurim bikove da preuredim stalu na resetke

dejan_americ

Član
Učlanjen(a)
12 Mar 2012
Poruka
421
Da li se u tovilištu sa sistemom kosog poda,pad mora uraditi tako da izđubravanje ide na suprotnu stranu od jasala,znači da stajnjak bude iza leđa kad su junad okrenuta jaslima,ili je moguće i da stajnjak ide ''pod''jasle ili na jednu stranu?

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.187
Da li je pametno da bikove drzim u drogom dvoristu bez stalnog nadzora ujutru i uvece nahranim obidjem i to je to malo mi dvoriste pa bi nov objekat da napravim u basti 500 m od kuce

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.389
Aj daj link gde moze da se natuci neka provereno dobra kamera

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

cika_jova

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
2.976
Pre neku godinu u susednom selu otvorili gde su bikovi i doveli junicu i na tu foru pokusali da ih utovare u kamion koji je bio parkiran na glavnom putu u 2-3 nocu jedno 200m odatle, srecom neko naisao oni pobegli, a bikove jurili i skupljali po ulicama tako da...

Aj daj link gde moze da se natuci neka provereno dobra kamera

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
https://www.ebay.de/itm/ieGeek-1080P-FUNK-WLAN-WIFI-IP-NETZWERK-CAMERA-AUsEN-UBERWACHUNGSKAMERA-ONVIF/183292383076?hash=item2aad13cf64:g:17kAAOSwPhhbKgZh:rk:43:pf:0 ја сам поставио овакву.За сад нема проблема,ноћно снимање и микрофон има.На телфону пратим ситуацију у штали.Наравно имам ви фи у штали,

Vrh