Objekti-stale za smestaj bikova

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.539

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока

Tomo VS

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2011
Poruka
3.098
Pre secanja bureta nasuti vode sljunka i deterdzenta za sudje malo ga valjati po avliji i ima da se sija ko pasija mu..da ili puromatom!

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.929
U postojecoj stali gde su mi bikovi na lancu razmisljam o prepravci polovine stale u slobodan tov. E sada imam neku zamisao kako bih mogao pregraditi ali me muci jedna stvar da li bi 10m duzine x 2m sirine bilo previ uzano za slobodan tov bikova??

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.635
U postojecoj stali gde su mi bikovi na lancu razmisljam o prepravci polovine stale u slobodan tov. E sada imam neku zamisao kako bih mogao pregraditi ali me muci jedna stvar da li bi 10m duzine x 2m sirine bilo previ uzano za slobodan tov bikova??

Po meni minimum 3 metra uzano je možda i može ako ideš do 500 kila težine ili da uzimaš kraću robu iz Sjenice a kad imaš vezovi iskombinuj do 250 kila slobodan tov pa ih onda povezi

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.929
Nemoguce... ranimo ih sa glave(glavama gledaju u zid) tu ima staza i valog. Tako je sa leve strane i sa desne a na sredini ima staza od 2,5m koja sluzi za ciscenje. Na desnoj strani su mi bikovi a na levoj krave...ako bi prosirio boks za taj 1m onda bi se tesko prilazilo kravama i ciscenju.

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.431
Sasvim ti je dovoljno 2,7m,danas bas bio da obilazim neke stale zbog isgradnje i covek drzi po 8kom do nekih 600-650kg na samoidjubravanje u boksevima od 6X2,8 alii ima mesta da se sirina boksa malo i smanji

Vrh