Objekti-stale za smestaj bikova

Koja je visina Savo?i kako si odradio tavan iznad bikova,planiram nesto slicno da odradim na supi gde skladistim slamu,a posto planiram da svuda uradim resetke nece mi trebati ta kolicina slame pa cu dobiti prazan prostor
 
Resetke su u startu skuple,povlace nabavku miksera i cisterne,zimi je uglavnom problem gde izvuci tu osoku,a na ovu cenu bikova nije lose da ostane stajnjak.Meni za 6 komada treba 5 min.da im pocistim,dok oni pojedu koncentrat ja sam pocistio.
Visina je malo manje od 2 metra,napravili smo rostilj od metalnih cevi i drvenih stafli i poplocali daskom colaricom,za slamu moze opusteno ovako,ali je bolje da sve bude od metala.
 
posto su resetke za junad kolko izadje po kvadratu razmisljam da lupam plocu kosi pod ili da dizem bikove u vis da postavim pod njih resetke dosta mi je ciscenja djubreta i slame al pojma nemam kako se junad ponasaju na resetkama kolki prirast kakvo je zrasteno stanje u odnosu na drzanje na slami jer sam do sad tako drzao u slobodnom tovu sve je manje radnika fizikalaca moram da se snalazim
 
Napokon objekat spreman za upotrebu.
Evo par slika, za moje prijatelje na poljoinfu:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Svaka cast Drasko,je l' ovo samoidjubravanje?Takodje planiram izgradnju slicno nesto kao kod tebe sa samoidjubravanjem,razmisljao sam o resetkastom podu,ali jeftinija farijanta mi je da odradim novi objekat sa samoidjubravanjem,a i ostaje djubre za njive,a da postojeci objekat odradim za svinje:ppozdrav:
koje su dimenzije i koliko je izaso::novac::
 
Prnjavor3 Svaka cas bas zato je odradjeno ,da ne skacu da bi se smanjio rizik od povreda.Petre dimenzije boksa 4,2 m sa 3,8m samoizdjubravanje takozvani kosi pod .
 
Super je odradjeno,za koliko komada je i kolko para kosta objekat?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Jos nismo uselili zbog drugih obaveza. Bice u narednom periodu dovrseno. Ipak smo se odlucili privremeno da uzmemo burad i da hranimo iz njih. Da ne komplikujemo jasle.
sfc66d.jpg

21l29ol.jpg
 
Nazad
Vrh