NS hibridi

E viš kolega ja sam imao ove godine 10 kj parcelu ravnu ko tepsija (isti uslovi i agrotehnika) i posejao pola pionir 0725 i zp 606, odem pionir i iskipujem pa vratim zp uglavnom uvek u bunkeru više zp-a bar za 2 korpe klipa nego pionira e sad kad bih ga okrunio možda bi bilo drugačije ali no.Uglavnom sa 606 po potencijalu za prinos malo koji može da se nosi samo traži dobru agrotehniku i padavine a tako i 427, znači moraš ubosti godinu.
Сале , искруни то па онда изјери и види влагу. ЗП је краљ клипа али када вагаш зрно сасвим је десета прича. Предалеко су они по потенцијалу од онога што даје један 0725. Бар је код мене такав случај и на свим теренима у сливу Саве. Опет кажем, овамо ЗП сију они који не вагају него пуне кошеве тј. чардаке у клипу.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kod mene je uvek bio dobar a poslednji put sam ga sejao 2015 na manjoj površini za berbu u klipu i te godine prelomim da prodam berač pa sam ga skinuo u zrnu.Možda se u međuvremenu nešto i promenilo ali ne sejem domaće hibride, definitivno sam odustao od njih 2017.
Razocara me u sekundi.. :(
Pa da si barem ostao na 606 ili da sijes taj Osijek u jednom procentu..
 
Poslednja izmena:
Vidi ovako, domaće sam izbacio zbog fijaska sa prinosima i tu dileme nema.Kako sam napisao 606 mi se jedini pokazao iole pristojnim ali zbog prelaska na skidanje u zrnu ne mogu i neću da se igram uopšte.OS sam probao prošle a ove godine ga posejao na znatnim površinama i zadovoljan sam prinosima a još više vlagom.Sledeće godine ga sejem redovno plus nešto iz Pioneer kuće dok DKC neći više ni na kalendaru da vidim a pogotovo ne u svojim njivama.
 
Vidi ovako, domaće sam izbacio zbog fijaska sa prinosima i tu dileme nema.Kako sam napisao 606 mi se jedini pokazao iole pristojnim ali zbog prelaska na skidanje u zrnu ne mogu i neću da se igram uopšte.OS sam probao prošle a ove godine ga posejao na znatnim površinama i zadovoljan sam prinosima a još više vlagom.Sledeće godine ga sejem redovno plus nešto iz Pioneer kuće dok DKC neći više ni na kalendaru da vidim a pogotovo ne u svojim njivama.
Још ОС треба да прође тест у некој изазовној сезони. Домаћи (мислим на све екс Ју) су редовно падали на испиту у таквим годинама.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Vidi ovako, domaće sam izbacio zbog fijaska sa prinosima i tu dileme nema.Kako sam napisao 606 mi se jedini pokazao iole pristojnim ali zbog prelaska na skidanje u zrnu ne mogu i neću da se igram uopšte.OS sam probao prošle a ove godine ga posejao na znatnim površinama i zadovoljan sam prinosima a još više vlagom.Sledeće godine ga sejem redovno plus nešto iz Pioneer kuće dok DKC neći više ni na kalendaru da vidim a pogotovo ne u svojim njivama.
Aha.. Ja domacim smatram i Osijek i BC.
Drago mi je sto si odustao od DKC, to je moj najmrzi kukuruz.. Pioniru skidam kapu..
Ima jos jedna stvar, uz 10 vrecica 9911, ja bih posijao jos 5 iz 5 sjemenkih kuca, njegov konkurenciju kako bih vidio zbog cega je i koliko bolji od ostalih.. Ne znam za vecinu, ali osim prinosa mene strasno zanima u kojem pravcu ide neciji napredak..
Uz 9911 bih posijao trenutno:
3023 ili 4000 od Ns
Kulak ili nesto od Osijek
Karioku od singente
Kasmir ili Kolegas od Kws
Itd...
 
Singenta kukuruz nije ni za K. Imali Lucijus, Octavius i jos neki. Rodi 1t/kj manje od DKC/P.
 
Стјепановићу кад ови из Нс-а буду ставили тај клип на стабљику која није за силажу а ове све редом јесу....онда ће бити нешто од њих јбт маса на њиви после као Снег да је пао једино за шибицу добра ствар....
 
Grunt
Jbg, to su upravu.. Ruku na srce, 3023 i 6102 su niski prilicno.. Naci cu fotografiju negdje sam ih fotkao.. Ns 4000 koliko god da je dobar, visok je.. Slobodno ga moze covjek za nuzdu silirati i dobiti ozbiljan prinos..
Uostalom, sta hoces, poboljsavas kvalitet zemljista biljnim ostatkom. :D
 
Чиме заорати те остатке а не палити,треба терати таруп па тањирачу да би се то могло заорати.Дкц је по том питању ненадјебив лако се врше и не треба ти ништа може одма плуг терати
 
Кажем само за шибицу....Побољшаћу га ако овај другар буде хтео да изрола за говеда јер сам узео ту земљу у закуп...Какви црни плугови и тањираче....само стара Зебра :haha:
 
Ne zaje vajte,ja sam imao šumu od 3023 i zaorao sam sa majti 757 +predpluž. i to poleglog kojeg sa radio bez sečke,nekad zapne ali ide,tako da mala mu stabljika nije sigurno ,6102 ima manju stabljiku i pušta vlagu brzo iako je tamo neki 600 fao imo i njega i nije za branje,a 6140 ima kratak klip sličan 6030,i treba ga bar 25cm sejat.
A 4023 nije ni za kur.....prošle god se usuko ko šećerac,a 3023 dao prinos prošle.
 
Ne zaje vajte,ja sam imao šumu od 3023 i zaorao sam sa majti 757 +predpluž. i to poleglog kojeg sa radio bez sečke,nekad zapne ali ide,tako da mala mu stabljika nije sigurno ,6102 ima manju stabljiku i pušta vlagu brzo iako je tamo neki 600 fao imo i njega i nije za branje,a 6140 ima kratak klip sličan 6030,i treba ga bar 25cm sejat.
A 4023 nije ni za kur.....prošle god se usuko ko šećerac,a 3023 dao prinos prošle.
Tacan odgovor: 6140 jako slican 6030, a kako ne volim 6030, tako mi ni 6140 nije po mjeri..
Dalje, kako ti je polegao 3023, mora da si ga nagruvao azotom i posijao na 16 cm? Pogledaj fotografije koje sam postavio, nijedan nije pao na zemlju.
Kod nas i nema tog 4023, ali ako je slican 4024, onda nije nista posebno..
Kako je moguce da ti 6102 nije za branje u klipu, juce ga obrao, nijedno zrno nije ispalo, jeste da sam ga u pravom trenutku skinuo..?
 
Tacan odgovor: 6140 jako slican 6030, a kako ne volim 6030, tako mi ni 6140 nije po mjeri..
Dalje, kako ti je polegao 3023, mora da si ga nagruvao azotom i posijao na 16 cm? Pogledaj fotografije koje sam postavio, nijedan nije pao na zemlju.
Kod nas i nema tog 4023, ali ako je slican 4024, onda nije nista posebno..
Kako je moguce da ti 6102 nije za branje u klipu, juce ga obrao, nijedno zrno nije ispalo, jeste da sam ga u pravom trenutku skinuo..?
Ostavi ga malo da prezri ima samo šapurike da ostanu od njega, 6102 je više za vršidbu.
 
Singenta kukuruz nije ni za K. Imali Lucijus, Octavius i jos neki. Rodi 1t/kj manje od DKC/P.
Бојчетућу, причаш о старим и превазиђеним хибридима које већ 3 године нико озбиљан не сије. Пробај Артесиан групу па онда дај суд. Не може бити баш да су за к.... а ове године разбише приносом многе развиканије.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Bioč
Veruj da ne pratim sta izbacuju. Taj Octavius je bio cenovno kao P1 (najskuplja grupa P) a krs od kukuruza. Nemam snage da proveravam. Uzmem 2 DKC i vatra. Opet je imao najmanju vlagu a izvukao sam se sto nisam imao 4943. Vec pisao xy puta. NS, ZP treba sve napore da uloze da smanje vlagu u vrsaju (ova godina je ekstrem pa su i imali malu vlagu).[/QUOTE]
 
Bioč
Veruj da ne pratim sta izbacuju. Taj Octavius je bio cenovno kao P1 (najskuplja grupa P) a krs od kukuruza. Nemam snage da proveravam. Uzmem 2 DKC i vatra. Opet je imao najmanju vlagu a izvukao sam se sto nisam imao 4943. Vec pisao xy puta. NS, ZP treba sve napore da uloze da smanje vlagu u vrsaju (ova godina je ekstrem pa su i imali malu vlagu).
[/QUOTE]НС и ЗП треба да стабилизују хибриде и да оно што дају једне , имају и следећих. Овамо ДКЦ ове године у рангу НС а ЗП у свакој категорији испод НС.
Пионир , KWS и Сингента предњаче и по огледима министарства и у реалној производњи са приносима и ништа влаге нису лошије од ДКЦ.
Сингента има коректне цијене сјемена, неких 78 КМ али без инсектицида. KWS 85-92 KM све са инсектицидом a Пионир без инсектицида око 95 КМ. ДКЦ 50.000 зрна је 160-200 КМ.
 
Poslednja izmena:
Samo da nas Amerika ponovno ne napadne zbog Ns hibrida, jedva su preživeli da su Rakovica 65 i Imt 558 bolji od JD traktora, ovaj udarac gde je Dkc potučen do nogu od slavnog NS 0000 i sa prinosom i sa vlagom, kad otkriju da Ns kukurzovina hibridi podižu humus za 2%, **bali smo ježa...
 
Nazad
Vrh