NS hibridi

Ja sam se tad zakitio sa kermesom, dva dana duvao topli vetar i on sve pocrveneo nije ni svilu poterao
 
1. Svako zna svoj teren, kod mene je NS zadnji put usao 2014 sa 6030. Budjav bio do zla boga, probao 2018 sa as 160 na do jaja nadjubrenoj njivi, izrastao 5 metara a klipa nigde, zavrsio i on.
2. Znam ljude koji siju NS, ZP, AS zato sto je ovi stranski skupi i puno im ode semena, medju njima 2ili 3 ozbiljna domacina. (Nije sala majke mi).
3.Ne vidim poentu rasprave i vredjanja. Neka seje ko sta hoce i kako hoce, ne mora cak ni da seje. Mislim da take retorike ima dosta na tv-u ne mora i ovde.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jbt. pa ovde baš ima šta da se pročita od zadnjih dan/dva. Kolege, znamo svi da svako selo, grad, atar, njiva ima svoje specifičnosti i spram toga sejemo ono što nam najviše odgovara. Ubedjivati nekoga u drugoj državi ili 50-70-100-300 km dalje koji je hibrid pun pogodak je više nego neozbiljno pa iz tog razloga nemojte više ubijati ovu temu.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
2014 je 6030 katastrofa bio buđav na ovim nasim terenima. Te godine sam brao ljudima beracem i secam se kod kuma p1114 bio fantazija naspram 6030 sto se tice buđanja, a sto se tice prinosa nije mu puno bezao samo 15% vise. Radio sam i neki NS koji je bio visine maltene kao berac, taj je bio razvalio sa rodom, necu da gresim dusu,i tada je bio novi hibrid dal 6102 nzm posto je covek bio dobar sa prof. Maleševicem sa instituta on mu je sredio to seme.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas NS se malo seje, zanemarljivo, najvise ZP i pionir
Probao sam te novije NS hibride 3123, 6102 i jos neki silazni zaboravio sam oznaku i to kod mene se lose pokazalo
Radio sam usluzno neke zp hibride ove godine koji su u proseku sa rodom kao i pioniri...
gledajuci neki duzi niz godina uglavnom podbace manje ili vise za pionirovim hibridima
 
Sejao bih i ja tj vrati bih NS na njivu da naprave hibrid a da ga ne useru druge godine kao sto kolega iznad rece al od te rabote nema nista jer je vladajuca partija usla svugde isjebala sve.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Koliki prinos bi mogao biti?
NS 5051, 2 puna beraca su bila na povrsini od 4 dunuma.

Bilo je problema kod nicanja, 15 dana nije pala kap kise, 20 dana je nicao. Posle toga ga je kisa gusila 20 dana, jer zemlja ne propusta visak vode. Na sve to, opet je dao prinos.
 
Koliki prinos bi mogao biti?
NS 5051, 2 puna beraca su bila na povrsini od 4 dunuma.

Bilo je problema kod nicanja, 15 dana nije pala kap kise, 20 dana je nicao. Posle toga ga je kisa gusila 20 dana, jer zemlja ne propusta visak vode. Na sve to, opet je dao prinos.
Око 5 т по хектару зрна.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Prosle godine sam imao Ultra 640,nicanje nula,katastrofa,jeste da sam dobio cistu njivu,ali sve drugo ravno nuli,kod mene NS zavrsio do daljnjeg,jako lose seme. Samo krmno bilje valja,i eventualno sorte psenice poneke...
Баш сам ових дана у дилеми у вези НС-а,узео бих тај 640 ултра,да средим мало корове по једној њиви(најгора је пиревина).Мислио сам да посејем 640 због брања,па да се распитам за искуства од прошле године,и друго да ли има још неки ултра хибрид који може да се бере?
 
Баш сам ових дана у дилеми у вези НС-а,узео бих тај 640 ултра,да средим мало корове по једној њиви(најгора је пиревина).Мислио сам да посејем 640 због брања,па да се распитам за искуства од прошле године,и друго да ли има још неки ултра хибрид који може да се бере?
Svaki hibrid kukuruza može da se bere...
 
Nazad
Vrh