NS hibridi

Poznajem ja dobro okolinu ali jos nisam cuo da ima Rita jedino mozda Prugovo ili Poljana ali nesam cuo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pa ti nepoznajes niatare naj blizih sela kako.ces znat atar mojeg sela kad.semojatar granici sa selom,Gradistanske opstine,,,,,prekidam svaku polemiku sa tobom.
 
Svaka tebi cast ako ti ovde vidis polemiku,a sto su mi Poljana i Prugovo blizu vidi se da bas poznajes okolinu, ne znam u cemu je fora da krijes iz kog si sela ko zmija noge. Jedino po tvom pisanju ostaje Klicevac a tamo sam svaki dan I jos necu da ima Rita jedino mozda kod Hrastovace gde su bili kanali jer u stigu sigurno nema rita

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Салаковац,Велико ,Мало Црњиће Топаоница,Црљенац,,Кула ,Божевац, провео 6 месеци у тим селима давне 1999год
 
Svaka tebi cast ako ti ovde vidis polemiku,a sto su mi Poljana i Prugovo blizu vidi se da bas poznajes okolinu, ne znam u cemu je fora da krijes iz kog si sela ko zmija noge. Jedino po tvom pisanju ostaje Klicevac a tamo sam svaki dan I jos necu da ima Rita jedino mozda kod Hrastovace gde su bili kanali jer u stigu sigurno nema rita

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Stvarno poznajes .nemam komentar.ako te interesuje raspitaj se..sutra.kad ides na.posao.
 
Салаковац,Велико ,Мало Црњиће Топаоница,Црљенац,,Кула ,Божевац, провео 6 месеци у тим селима давне 1999год
Prošao sam sva ta sela i tu nema nigde ni r od rita,kod nas je kontra nego u Vojvodini jer je ovde bolja zemlja na brdu i bregovima nego u doljama jer je kod nas u doljama najgora zemlja nešto između ilovače i smolnice i tu je najsigurnije za žito i suncokret dok za kukuruz treba kiša svake nedelje da pada da bi bilo nešto od njega dok je na brdu kukuruz rodio i 2017 5-6t na ha a u ravnici negde nije bilo ni pabirka
 
I meni se vise svidja 6102. 6140 se lakse bere u klipu, peruska se sama odvoji, ali je ovaj nekako mocniji.. 6102 je takodje nizi od 6140 i ima cvrsce stablo. Pravi klipan.
6102
NS 4000
Predivnu boju ima zrno.
 
Poslednja izmena:
Stjepanovic88 da nisi ti možda promoter N.S semena za tvoj region?
Ne. Vidis da pisem i o OS hibridima, mogu i o Kws-u, mogu i Pioniru. Ali NS volim, nas je.. Smatram da ga je Zp izdominirao neopravdano, navukli su ljude na ogroman klip, a randman klipa je uvijek u korist NS-a u odnosu na Zp. Ista stvar i za Osijek, BC je kod nas duplo prodavaniji, a Osijek daleko stabilniji. Niko nije osjetljiv na susu kao BC hibridi. Ako nadjem sliku, pokazacu razliku izmedju OS Drava i nekog BC-a iz iste grupe zrenja i da vidis kako su podnijeli 3 dana bez kise, temperatura preko 38 stepeni.
Evo ga..
Znaci, tu gdje je jedan klip, to je BC, gdje su dva to je Drava Osijek. Bili su u istoj njivi, ista su grupa zrenja i pogledajte kako je koji reagovao na susu.
Eto jedne slike Filigrana sa njihov ih dana polja..
 
Poslednja izmena:
Od svih domaćih meni je Z.P 606 zakon kukuruz po svim tačkama ali je problem što je fao 600 i što ja skidam kukuruz u zrnu a on retko kada može da spusti vlagu na jus ili ti srps kvalitet.
 
Lep i krupan klip, ali ne trpi vece sklopove. Cesto ima jalovih biljaka. Kad mu odgovara godina za kotarke idealan. Po potencijalu prinosa visoko rodan, ali ipak ne moze da se nosi sa vodecim strancima.
 
I ja od domacih sejem samo njega i 427 ali u susnoj godini zna da omane samo tako

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Matic
Pogledaj fotografiju 6102 koju sam postavio.. Najnizi NS hibrid iz visoke grupe, ima tanko i siroko zrno, jako zuto.. Hocu reci, slican zp-606, a mozda zbog sirine zrna bolje spusti vlagu. Realno i 606 i 6102 bi podrobili kombajn, pretvrdo je..
Eto pogledaj iznad da se zp sije vise od ns-a u srbiji, to je bila moja poruka; neosnovano je izdominirao ns..
Ja bih NS sveo na:
Zrno/klip - 3023, 4000, 4051, 5051, 6102 (4051 i 5051 uzimam sa rezervom)
Silaza 5010, 6043, 770
 
Poslednja izmena:
Kod mene je uvek bio dobar a poslednji put sam ga sejao 2015 na manjoj površini za berbu u klipu i te godine prelomim da prodam berač pa sam ga skinuo u zrnu.Možda se u međuvremenu nešto i promenilo ali ne sejem domaće hibride, definitivno sam odustao od njih 2017.
 
Lep i krupan klip, ali ne trpi vece sklopove. Cesto ima jalovih biljaka. Kad mu odgovara godina za kotarke idealan. Po potencijalu prinosa visoko rodan, ali ipak ne moze da se nosi sa vodecim strancima.
E viš kolega ja sam imao ove godine 10 kj parcelu ravnu ko tepsija (isti uslovi i agrotehnika) i posejao pola pionir 0725 i zp 606, odem pionir i iskipujem pa vratim zp uglavnom uvek u bunkeru više zp-a bar za 2 korpe klipa nego pionira e sad kad bih ga okrunio možda bi bilo drugačije ali no.Uglavnom sa 606 po potencijalu za prinos malo koji može da se nosi samo traži dobru agrotehniku i padavine a tako i 427, znači moraš ubosti godinu.
 
Kod mene je uvek bio dobar a poslednji put sam ga sejao 2015 na manjoj površini za berbu u klipu i te godine prelomim da prodam berač pa sam ga skinuo u zrnu.Možda se u međuvremenu nešto i promenilo ali ne sejem domaće hibride, definitivno sam odustao od njih 2017.
Када је тек изашао, а мислим да је то било прије неких 7 година НС 5043 је показивао сва добра својства скоро па идеалног хибрида у ФАО 500. Већ идуће године је био потпуна катастрофа и није уопште личио на оно што треба да буде. Исту ситуацију имао сам и са ЗП 555 с тим што ЗП никако није подносио ништа испод 25 цм. Проблем домаћих хибрида у задњој деценији је недостатак континуитета. Направе нешто добро и након кратког времена се пос..у на њега. Да не причамо о доради сјемена која је по принципу очекуј неочекивано. Нови хибриди НС-а заиста обећавају да ће можда хватати корак за странцима али дуг пут доказивања је ипак пред њима.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh