NS hibridi

Stvarno je trgovina čudo. Inače @zcurcuc šta mislte da li je dobro sejati Savu na 3,1 cm u redu i 70 međuredno? To mu dođe negde oko 460000 biljaka/ha, a koliko ja znam njoj je optimalan sklop oko 450000?
 
branicevac

- - - - - - - - - -

lepo uzmes kws konsens i da te bog vidi,bezi od ns hibrida ja prosle god probao ns 640 i nikad vise ns u mojoj njivi nece uci
 
Izabrao si hibrid koji je u upotrebi 30 godina i očekuješ rekordni prinos, on je nekad bio rekorder ali ga je vreme pregazilo mada i danas ako se dobro odradi i poklope se kockice obrisaće dosta novih hibrida.
 
Pa niste ga morali ni prošle probati taj hibrid ima sigurno 15 godina ako ne i više, trebali ste probati neki noviji NS, ZP ili AS.
 
Stvarno je trgovina čudo. Inače @zcurcuc šta mislte da li je dobro sejati Savu na 3,1 cm u redu i 70 međuredno? To mu dođe negde oko 460000 biljaka/ha, a koliko ja znam njoj je optimalan sklop oko 450000?
Neće biti nikakvih problema. Mada mi kuci preferiramo razmak između redova 50cm.
 
Neki kažu ovako, neki onako. Pošto ja nesejem mnogo, a svu mehanizaciju imam za 70 sejem je na 70... 2011 i 2012, sam imao prinos oko 2,5 t/ha, 2013 je nisam sejao, nije bilo zemlje, e sad ove opet sejemo, pa ćemo da vidimo šta će biti...
 
Danas pazaren ns 6030 u institutu, tretiran insekticidom Mačo a cena 4000din setvena i svaka 10 gratis.
 
I ja sam u petak uzeo 6030 tretiran sa Mačo insekticidom,na institutu me ubeđuju da nema potrebe da se dodatno tretira ako se ispoštuje plodored.
Ranije sam uzeo insekticid Semafor za tu svrhu,kukuruz sejem na sojište,pa sam sad u nedoumici šta činiti:sta:
 
Nazad
Vrh