NS hibridi

Nemaš potrebe da ga tretiraš kad je već tretiran, ako imaš nekog drugog semena netretiranog iskoristi semafor tu ili ga ostavi za dogodine ili prodaj.
 
Ako nekog interesuje, na institutu ima tretiranog semena sa Mačom po 4000din setvena i svaka deseta gratis, ja sam još dokupio 6030 i 5051 na probu i time kompletirana kupovina semena za ovu godinu.
 
Danas mi javili da ce opet postaviti ogled kod mene.Bice 12 sorata u makro ogledu i sve su za vrsidbu.Videcemo kada dodje seme koje su sorte.
 
U subotu u emisiji: "Vise od otkosa", javio se covek iz Siriga i rekao da je sejao NS 6102 na 24cm i imao prinos 11t/ha. Jel to moguce? Kakva su vasa iskustva?
 
Moguce je,to je odlican hibrid.
Kod nas je jedan lokalni domacin,imao slicne rezultate.Imao je ogled,najbolji je bio u Banatu sa tim hibridom.
 
danas kupljen NS 6030 .malo me iznenadila cena koliko su NS semena sva jeftinija. 1 semenska jedinica za 3100 din svih skoro sorti sem 444 koji je 2900 din.
 
Jeftinije u maloprodaji nego direktno u instutu, bar po onome sto pise na sajtu. Pominjalo se to vec ovde u temi ranije cini mi se. Ja sam platio za NS 6030 3500 rsd, a na sajtu pise da je kod njih 4000rsd
 
Bilo je al nije narod obracao paznju na domace hibride nebitno da li AS NS ili ZP,e sad kako nas udara susa par godina sad se menjaju price. Oni koji su se do lane kleli u gust sklop i jako djubrenje sad ne pricaju tako,ali nema veze.
Sto bi jedan uvazeni clan naseg foruma rekao "Derane bitan je kontinuitet" . :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh