NS hibridi

NE znam gde si ti radio u doradnom centru, ja pričam za doradni centar na Novosadskom institutu ....(ne ovaj novi) ...
 
Kod AS hibrida je bila takva kontrola da sumnjam da se provukla i 1 (jedna) metlica na 50ha (ili 40ha zaboravio sam) koliko su imali u Staparu. Zaboravio sam koliko jedna metlica moze da napravi "belaja" tj. u kom radijusu moze da oprasi (ti ces to verovatno preciznije znati), ali je dosta velik broj biljaka. Kod smo radili NS 640 mislim da su samo jedan dan dosli da nas obidju, kontrolu su prepustili ljudima iz Stapara.
Ovo sto si napisao 1-2% da ostane metlica mislim da bi "glave letele" nekom da zaista ostane toliko metlica. Kako se posle doradjuje ne znam, ali najbolji pokazatelj je broj niknutih biljaka kod semenskih kuca. Drugar je sejao NS 15 semeskih jedinica i posto je precizan u svemu, kad je farbao seme Furadanom prvo je sve lomljeno izbacio pa tek onda ofarbao. Imao je poprilicno lomljenih zrna koje je izbacio koje po svoj prilici ne bi klijalo - toliko o doradi.
Da ne ispadne da samo njih kudim. Ove godine je i kod nekih Pionira isti bio slucaj. Sklop na njivi mi govori da sam trebao izgleda da preberem seme pa tek onda dalje da radim.
 
Kod AS hibrida je bila takva kontrola da sumnjam da se provukla i 1 (jedna) metlica na 50ha (ili 40ha zaboravio sam) koliko su imali u Staparu. Zaboravio sam koliko jedna metlica moze da napravi "belaja" tj. u kom radijusu moze da oprasi (ti ces to verovatno preciznije znati), ali je dosta velik broj biljaka. Kod smo radili NS 640 mislim da su samo jedan dan dosli da nas obidju, kontrolu su prepustili ljudima iz Stapara.
Ovo sto si napisao 1-2% da ostane metlica mislim da bi "glave letele" nekom da zaista ostane toliko metlica. Kako se posle doradjuje ne znam, ali najbolji pokazatelj je broj niknutih biljaka kod semenskih kuca. Drugar je sejao NS 15 semeskih jedinica i posto je precizan u svemu, kad je farbao seme Furadanom prvo je sve lomljeno izbacio pa tek onda ofarbao. Imao je poprilicno lomljenih zrna koje je izbacio koje po svoj prilici ne bi klijalo - toliko o doradi.
Da ne ispadne da samo njih kudim. Ove godine je i kod nekih Pionira isti bio slucaj. Sklop na njivi mi govori da sam trebao izgleda da preberem seme pa tek onda dalje da radim.
ma kakvi da ostane toliko metlica , ne sme da ostane nijedna . Ja sam mislio na cicimoricev kukuruz da nije toliko strasno ako ima 1-2% osušenih u njivi ...
 
Ja sam okopavao onu preživelu ambroziju u mom NS 6030. (Srećom ima mnogo manje preživele ambrozije nego što sam mislio, pa sam rešio da prođem celu parcelu a ne samo ona prva 4 reda.) Uočio sam jedan (istina mizeran) broj osušenih biljaka kukuruza koje izgledaju isto kao one kod cicimorica. Nisam mogao da zaključim od čega su se osušile, niti ih je zakačio parač, niti imaju bilo kakvo mehaničko oštećenje. Verovatno ova pojava nema veze sa njegovim ultra kukuruzima, ali ipak da zabeležimo i to na forumu. Možda će neko to i povezati, tj. objasniti šta se dešava...
 
Pa da,sta je to,nista...a sto prodje godina,sto se novac baci...to zaista nije nista.
Care , 1-2 % gubitka u sklopu je zanemarljivo ! To ti je kao da 2 % nije ni niklo...u suštini bolje je da ti nikne 98% pa da ti se 2 % osuši , a ne da ti nikne u startu 90% .... mislim da je smešno uopšte pričati o gubicima na tako malom procentu....a ukoliko je sama klijavost i energija bila loša + par procenata ovaj peh sa NE-ultra semenom....onda je zabrinjavajuce....

---------- Poruka napisana u 00:49 ---------- Prethodna poruka je at 00:37 ----------

Da li je uopšte neko od vas otkopao biljku i pogledao koren?
 
Ovu njivu usluzno radim od setve do setve.Hibrid Zenit kojeg je pre dve nedelje iseckao led.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ja sam okopavao onu preživelu ambroziju u mom NS 6030. (Srećom ima mnogo manje preživele ambrozije nego što sam mislio, pa sam rešio da prođem celu parcelu a ne samo ona prva 4 reda.) Uočio sam jedan (istina mizeran) broj osušenih biljaka kukuruza koje izgledaju isto kao one kod cicimorica. Nisam mogao da zaključim od čega su se osušile, niti ih je zakačio parač, niti imaju bilo kakvo mehaničko oštećenje. Verovatno ova pojava nema veze sa njegovim ultra kukuruzima, ali ipak da zabeležimo i to na forumu. Možda će neko to i povezati, tj. objasniti šta se dešava...

Dukej to ti je kukuruzni plamenac isekao u prvom kolencu i on se tako stojećki suši, probaj ga povući na gore i videćeš gde ga je presekao, biće žućkasto i ljigavo na mestu reza.Pogledaj pored odsečene biljke susedne biljke dal nije načeo drugi pošto oće da napadne i susedne biljke, inače je bele boje i dosta velik (0,5cm debljine i 3-4cm dužine).On napada u ovo vreme kad kukuruz počinje intezivno da raste i uglavnom nepravi veliku štetu(sporadično).Ja mislim da je i kod kolege cicomira isto u pitanju napad plamenca samo malo jači.
 
Ove sam dobio seme RIMI-ja ,mogu da vam kazem da sam jako iznenadjen ,suncokret izgleda kao zmaj visok oko 2 m glave lepe verujem da ce me prijatno iznenaditi i kilaza.sledi slika cim odem do njive.
 
Moji ns444 otišli pod oblake :)
Imaju preko dva metra, večeras ako stignem ću poslikati i postavit fokte.
Najbolji su u polju,samo ima malo korova unutra ali u granicama.

Sljedece godine opet sijem ns
 
Nazad
Vrh