NS hibridi

posebno sam zadovoljan sa NS 6043 visoka skoro 3metra sa visokim polozajem klipa,u dobroj zemlji podgorela samo 2 3 lista, sad poceo da tera klip.

Mi smo prvi put sijali ns, inače smo pioneer samo sijali i iznenadila me visina ns hibrida.
Bit će komušine ko u priči :D
 
Ns444 nije neki rekorder u prinosima,a sto se tice Ns6043 njega sam hteo uzeti umesto 6030,ali nije ga bilo u institutu.
 
ja imam NS Zenit na dve parcele,sto se tice visine,boje i podgorelosti dobro se drzi ,mada je na manjoj parceli koja je dobija i malo stajnjaka bolji u odnosu na drugu na kojoj ima vise neoplodjenog i manji su klipovi.sejan je negde posle 25.04.predusev psenica.
 
Ja jos nisam cuo da kod nas u selu neko ima solidne NS hibride,vecim delom je podbacio,stabljika prelepa zelena i visoka ali nema odmetka.
 
Koje rane sorte bi bi mogao da sejem , a da bude rana sorta , i da podnese susu kao sto je ovogodisnja? I naravno da ne bude silazni, sejao mi stric izleda silazni ne znam kog proizvodjaca pa smo obrali celih 7-8 dzakova korena na ovoj susi.
 
Mi smo sijali 444 i po ovoj suši je više nego dobar.
Nismo još pobrali, ali planiramo ovih dana.
Samo mogu reći da je klip duži i puniji od pioneerovih koje smo sijali godinama.
I ovdje smo za NS išli sa manje gnojiva.
 
Danas završio berbu na 5,5 kj ns6030 a prinos šest ipo zmajevki klipa i ujedno na toj njivi mi je najveći prinos za ovu godinu.
 
Ja sam sejao 4015.On je jedini koji je kod mene dao neki iole dobar prinos.Brao sam ga u klipu sa 26% vlage.Lako se bere i ljušti,niskog rasta.Dao je 1.5 trotonku po k.j.4023 su mi hvalili na institutu ali ga nisu imali kada sam ja išao po seme pa ga nisam probao već uzeo 4015.

- - - - - - - - - -

22072012986.jpg

22072012983.jpg

A ovako izgleda.
 
Matiću koliko si đubreta koristio u osnovnoj obradi i prihrani?

Ja sam sejao 4023 jednom mom koperantu ali je samo 150kg po kj uree koristio prihrane sproleći a prinos sa 2,2kj jedna zmajevka zrna sa 15% vlage (nemogu da se tačno setim koliko je kg bilo, mislim 7000-7500kg) što je dobro za ovu godinu.Da dodam, sejan je na 22.5cm biljka od biljke baš namerno zbog male količine đubriva a ispostavilo se da je dobro što sam ređe sejao zbog suše.

Da nebude zabune ovih 7000-7500kg je sa 2,2kj.
 
Sve je to ovako zbog ove pogrdne godine...i kod nas su povoljnije prosli ranijestasni hibridi posejani rano...izbegli su oplodnju po onim ekstremnim temperaturama...i takodje su dobro prosli svi kukuruzi koji su iz nekog razloga presejavani...znaci ekstra kasna setva je kod nas u ataru bio rekord...zasigurno jer smo mi to usluzno brali...a oplodnja mu je bila tek kada su velike temperature prosle i pala dva pljuska...klasican BINGO...
 
200 kg Ureje po k.j.Sejan je na 24.Nije to neki bajan prinos ali s obzirom da na nekim parcelama nije bilo bukvalno ništa mogu reći da sam zadovoljan.
 
Ima li neko cenovnik N.S hibrida za 2013-tu godinu?Na njihovom sajtu stoje prošlogodišnje cene i ništa više.
 
Nazad
Vrh