No-Till , direktna setva bez obrade

I kakva je u odnosu na ostalu tvoju soju,naravno ako postoji neki faktor npr. kvalitet zemljišta i sl. ...uračunaj i to
 
Jel znaš kad je lala moz'o kravu,muze muze,pa krava levom nogom grevrne kantu,uzme lala pajvan,veže kravi levu nogu,muze dalje,pa krava desnom nogom prevrne kantu,a lala veže kravi i desnu nogu,muze dalje,pa krava mlatne repom pa opet prevrne kantu,a lala uzme hoklicu,popne se,i kako se ispružio da veže kravi rep za rog od štale,padnu mu čakšire i uđe komšija na vrata od štale,pa ga pita "šta to radiš komšija",a lala podiže čakšire i odgovara "ta jebeš ga komšija,štogod da ti kažem ne'š mi verovati"

tako i ja,štogod da ti kažem ne'š mi verovati
 
Aj da ja pretpostavim , normalno da je manji rod na notill , prve a vjerovatno i druge godine . Treba par godina da se uhoda i zemlja i vlasnik.
Ali ulaganja su manja dabome.
A pošto se ova godina ne računa jer je luda , ko zna ..
 
Evo naseg kukuruza iz redukovane obrade. Zakacio sam moju majici velicine XXL , nisam imao nista drugo da postavim kao pokazatelj.



Prosli smo 2x tanjiracom u jesen i jednom RD u prolece .
 
Samo ime No-Till kaze bez ikakve obrade zemljista u prevodu traktor,sejalica i nista vise osim prskalice ne ide u njivu.Temu procitati od pocetka do kraja i samo ce se kasti.Dragan82 je napisao redukovana a ne No-till obrada tako da to nije mesto u ovoj temi.
 
E svarno Dragane promasio si temu , nemoj vise molim te. Ovo su iskusni seljaci i oni odma provale sta gde treba. Svi oni godinama rade direknu setvu i zato ocima ne zele da vide tanjiracu.
 
Covek vas krsti a vi prdite. Sto bi reko moj drugar kad vidis da je neko glup nemoj mu pomoci , pusti ga nek se muci , jer da je bilo potrebno i bog bi mu pomogo. Covek vam daje objasnjenja i primere i cinjenice , a vi kao neka deca: moze ciklon , kombajn , nije ovo no-til itd. Ovaj gospodin koji postavlja ove slike on jako dobro zna sta radi i zasto je ovo kacio bas ovde u ovoj temi. A vi koji niste razumeli vi pitajte , a ne kao neki klinci nije ovo , nije ono. Vecina od vas koja se buni i daje kritike na tudj rad i na tudj trud. Nije izasla ni iz sela , a kamoli da je prosla drzavnu granicu. Nemoze te vi preko Youtube znati sta se desava negde tamo ako nikada niste tamo krocili. Mi imamo coveka koji nam stalno daje informacije iz belog sveta , o svim desavanjima tamo a vi to neznate da cenite. Zato molim vas ako vas ne zanima ili ne zelite da pratite ovaj forum na pristojan nacin , onda vi pustite one koji to stvarno zele i kojima je ovaj forum stvarno potreban.


A sad bi zamolio naseg kolegu Mindjusara da nam prikaci slike iz njegove soje da se svi uverimo kako no-til funkcionise u susi. Ako moze i slike komsijske soje koja je pored tvoje , koja je sejana klasicnim putem. Unapred hvala.
 
@srdjan84
Ti si kanda nesto pogresno razumeo...Nije Dragan dosao ovde da nama otvara oci, vec da proda koju masinu (sto je ok, nikad nije ni krio da je trgovac, a mora se od necega ziveti...). A sto se tice ovih sto prde, veruj mi da ima na forumu mnogo onih koji se razumeju u no-till, ili uostalom u svakojaki till...
 
Kad budem ugrabio vremena,otići ću da slikam,u odnosu na komšijsku je zelena,ali to po meni neznači ništa,jer se na 40-ak stepeni se isprže i zelene soje,što će rezultirati zeleno duguljasto šturo zrno,MOŽE,a i NEMORA
 
Srdjane malo se i šalimo ponekad , naravn da je ovo što radi mindjušar za svaku pohvalu.
Inače ovde je do prije par godina bilo dosta notilla , pogotovo kod starijih ljudi , a niko nije htio ni u arendu , sada sa ovim cijenama žitarica se promjenilo :haha:.
 
@ mindjusar
Pitao sm vec jednom, al ste bili banovani... Kako unosite osnovno djubrivo za psenicu posle soje, kad sejete direktno, bez obrade?
 
Ako sam dobro razumeo Garišu, najveći problem sa NPK đubrivom je to što ono ne prodire dubinski, iako ga reklamiraju (Eurofertil) da se tako ponaša.
A ne verujem da ga sejalica može dovoljno duboko uneti.

Mene to zanima kako taj problem rešiti u no-tillu.
 
Nazad
Vrh