No-Till , direktna setva bez obrade

@mindjusar
Zar ne moze Kletoks da se koristi u split primeni?

Nemože,jer dok prva doza proradi,drugu posle neusvaja,ta škola me koštala ::novac::,a savet bio zaštitara

dragan NB,danas idem prskati onu na kukuruz,pa ću slikati,a onu sa slamom,možda i odem do nje,ako stignem

---------- Poruka napisana u 16:02 ---------- Prethodna poruka je at 07:57 ----------

Evo ona na strništu

Picture084.jpg
[/IMG]
Picture085.jpg
[/IMG]

a evo i ova na kukuruzištu,danas oprskana od sirka

Picture081.jpg
[/IMG]
Picture082.jpg
[/IMG]
 
Kad smo bili kod tebe prošle nedelje izgledalo je - nikako.
Sada se već vidi velika razlika.
Zovi nas opet u avgustu da vidimo rezultate...
 
Ovde (gornje dve slike) još u ponedeljak Kletox 0.8l/ha i gotovo do žetve
Branko,nemam ništa protiv da se skupimo i u žetvi,al onda neko od vas kuva keretinu :haha:,pošto sam ja na kombajnu a deran,i još jedan deran u prevozu
 
Neznam da li ovo mogu da pisem ovde?
Moj brat je probao jesenas i istanjirao je 2x njivu koja 2god nije radjena. Proletos proso 1x RD i posejao kukuruz , sad mu lepsi kukuruz u njoj nego u susednoj njivi koju je orao jesenas. Obecao mi da ce slikati i poslace mi slike.
 
Dragane kada uporedjujes te dve parcele uzmi u obzir da je ova odmornija posto nije lane na njoj nista bilo .
 
Upravo u tome i jeste stvar kad je direkna setva u pitanju. Rekli mi neki ljudi , kad se krene sa dsireknom setvom , ne sme se jedne godine orati za kukuruz ili zasta vec , a druge raditi direkna setva. Nego da bi bili veci prinosi iz godine u godinu treba se nastaviti , ali bez oranja. Npr. nas uvazeni kolega Mindjusar on ima sejalicu i on moze sa njom da seje iz direkne setve zita , soju i trave , ali fali mu jos jedna za kukuruz i onda bi bio kompletan.
 
Ta god pauze ti je zato sto zemlja pocinje samu sebe da odrzava tako reici , u sutini se svodi na rad zivog sveta u njoj koji ruju i buse kanale pa ona poprimi neki svoj vodnovazusni ili sta vec rezim koji vise biljci odgovara nego kocka granita i prvoj god .
 
jesenas tanjirano pa gruberisano,u pravu si

---------- Poruka napisana u 15:58 ---------- Prethodna poruka je at 09:31 ----------

U životu još ovoliko sirka nisam video
Prva godina arende,predusev pšenica,soja no-till,na strnište
Sirak dobio danas KLETOXa 2l/ha,inače ga koristim 0.8-1.0l/ha


Picture060.jpg
[/IMG]

Citirao sam samog sebe,da se vidi kako izgleda soja posle 7dana,zadovoljan sam,sad se već vidi da je soja :haha:

Picture093.jpg
[/IMG]
Picture094.jpg
[/IMG]
Picture092.jpg
[/IMG]
 
@mindjusar
Vidi se, ali moras stati da zagledas dobro! :haha: Salim se, ove godine samo da privedes parcelu kulturi, dogodine ce to biti dosta bolje :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh