No-Till , direktna setva bez obrade

Talnet daj da vidimo slike tvoje masine , jer ova kosta 90 000chf = 75000e
 
Ima i ova dzi pi es Cudo od masine prva koja se prodala u francuskom delu Svajcarske. Pola sata mi se hvalio garazista kako je on prvi koji je prodao ovakvu masinu u ovom delu CH. I on je nju preradio , pomerio baterija na po 50cm , jer francuzi nisu mogli to da rade u fabrici jer njihova linija je nastelovana da izbacuje sejalice na po 75cm. razmak izmedju baterija.
 
U trakama je za nijansu mekse tako da saonice sejalice same odu u trag ST - a .

---------- Post added at 02:46 ---------- Previous post was at 02:44 ----------

Dragane ne smem da stavi smejacete se sa cime se to uradilo a nije kostalo ni 300e niti ga je vukao dzondir od milion konjskih snaga kao na svakoj reklami toga tipa :) .
 
Znaci moj gruber je preradjeni ST na kome poskidam tanjire i montiram radne organe , sve je sistem cev u cev jedino jedan organ srafim za gruber . Ove godine sam ovako montirao tanjire jer nisam imao ideju kao drugacije a ove cu da odradim na drugi nacin kada sam video nedostatke ovakvog nacina montiranja istih u radu . To sam odradio bez marikiranta ili bilo kakvog drugog repera samo licne nisanske sprave :) .
20r42mb.jpg
30jteux.jpg
mipj0n.jpg
Pogon depozitora
15ocj1j.jpg
 
Jeste od brisaca Audi stojadinov nije isao poslab je a u suvoj isto samo bi bilo grudvica . Po ovim tragovima teras sejalicu .
 
Bravo majstore , legendo itd. Daj gde da nadjem 1 lap-top da pokazem ja svajcarcima sta je izum. Do sad si bio jedini , ali od sada ja cu budem prvi koji ce da te kopira.
 
Razumem da neki put novinari ne znaju terminologiju i podelu, ali me čudi za one koji su slušali predavanja nikolina i moja. Strip till spada u tzv. Zonsku obradu ili Zone tillage i deo je Konzervacijske obrade. Direktna setva i no till su jedno te isto?! Najčešće ih je teško razdvojiti jer je u pitanju otvaranje trake da se uloži đubrivo i seme a to rade ili noževi ili dva diska ( 1 đubrivo a 2 seme). Kada imaš u jednoj liniji mašinu koja ima kombinovane radne organe i zakačenu sejalicu i obradi i poseje to je obrada i setva u jednom prohodu i nema je u definicijam i to nije direktna setva.
TellNet je napravio pravu stvar, nije robusna ali radi posao. Ne stižem da odem do njega i nadam se da prihvata izvinjenje. Priznajem da ne znam da postavim snimak na you tube ali ću pokušati za vikend kako bih Vam pokazao rad strip till mašine koju imamo u Institutu TAMIŠ. To je CASE DMI 2531. Urađena je obrada za kukuruz sa 180 kg/ha 3x15. I, prvi smo u većem delu evrope a jedini u evropi sa ovim modelom radili od 2006. april. Za 60% Vojvodine je budućnost u dva sistema no-till i strip-till, ostatak može da koristi uglavnom kombinovane mašine razrivačkih radnih organa.
Gariša.:cool:
P.S. kunova mašina je mnogo komplikovana i nije namenjena velikim žetvenim ostacima iza kukuruza. Treba da pogledate Orthman strip till mašinu ima je u Evropi kod mog poznanika Alana Ferbanks i ima 4-voro redna varijanta. Mora da bude robusnija. U Hanoveru sam video veći broj mašina ali "mekanih" i totalno neobjašnjivih koncepcija, uglavnom Evropske.
 
Poslednja izmena:
Za male & udaljene parcele stip till ce tesko biti primenljiv, zbog traka koje se ne obradjuju , a koje mnogim prolaznicima posluze ko precice po ataru, pa vama ugaze celu njivu.
 
Jeste nije to NoTill nego sam pretpostavio da ce malo skretanje sa teme dobro doci kao neka " medju referenca " .Garisa kad god dosao dobro dosao, bice i to . Nagodinu cu uraditi nesto vece povrsine za kukuruz nadajmo se da ce biti ok nesto mi mirise jako na susnu sledecu godinu . Samo da nikne kako treba za ostalo se ne sekiram posto sam video kod sebe da kukuruz bolje trpi susu na ST u nego u oranju . Ovaj ST corn je imao par izuzetno debelih zila koje su isle direkt dole a i kad je kisa pala voda se slila njemu na koren sto se videlo iz aviona .Farmer jesenja plitka obrada gruberom ili tanjiracom i prolecni ST ce da resi vecinu problema tipa gazenja . A ima i jos jedna stvar kada nije zemlja dirana pojavio se nekakav korov ( i mindjusar ga je imao ) koji ako se ne suzbije kao mali naraste kao metla korovaca , izuzetno tvrd sa jedno 5 miliona semenki na njemu , nije ambrozija al je velik ko ona .
 
Za sve ima leka,pa i za to,posejana pšenica,prskaće se herbicidom 2puta,pa po potrebi total na strništu,ali će iće ako dozvole komšije i dragi Bog podrivač posle žetve,pa po potrebi gruber ga poravna,pa do proleća ništa :spavam:
 
@telnet ,ako je ovo đubrenje sa čim seješ?
Bar sam ja kapirao da ti sa ovom mašinom sa slike napraviš prolaz (kanaliće) u koje posle ubacuješ seme ili....:sta:
 
Da tako je ide se sa obicnom sejalicom po trakama . Posto ne spricam ni kada moram ovo mi se cini ka najbezbolnije resenje ( plitka jesenja obrada ) a evo kako izgleda taj korov koji je izuzetno otporan | primer podsecen je i ostao je jedan jako mali deo korena u zemlji ali to mu nista ne smeta on lezi al je zelen kao jela i raste kao blesav .
20jhb90.jpg
 
Nazad
Vrh