No-Till , direktna setva bez obrade

za 3nedelje vršidba
2s9q49x.jpg

344blnp.jpg

30hyl39.jpg
 
Niko ništa nekomentariše,ima li neko želju da dođe u žetvi,slobodno može i na kantar,kod mene nema tajni,i vrata su otvorena za svakog :cao:
 
Najbolje bi bilo da nam ti izneses svoja zapazanja od nicanja pa kroz faze rasta, ovako sa slike slabo stosta mozemo da vidimo, osim da nisi najsrecnije resio korove.
 
To je korov iz porodice Verbascum-a,raste na zemljištu koje se neore,suzbilo ga je prskanje ali ga je puno izašlo kad je soja već bila velika za prskanje
 
nikako,pšenica ide sva u no till,i dogodine isto 20ak kj soje,nisam još svu no till soju ovro,tj samo sam tu jednu uradio,pa videćemo kad rezimiramo :cao:
 
Zanima me da li se njiva na kojoj je bio kukuruz moze spremiti samo tanjiranjem za psenicu?
 
Ovo za sejanje ozimih zitarica posle kukuruza samo na tanjiranje rade kod mene odavna,ali razlog je samo usteda na gorivu.A zavisno od obrade i godine ne ispadne nista losije od oranja.Interesuje me kod no-till proizvodnje da li s vremena na vreme mora da se odradi duboko oranje,zanima me sta se desava u nizim slojevima zemlje,dolazi li vremenom do veceg sabijanja,losije provetrenosti i slicno.
 
Narode, rezultati kod MINDJUSARA su super! Naravno da smo Nikola i Ja posetili parcelu i konstatovali da ce najveci problem biti revitalizacija, apsolutno, narusene strukture zemljišta. Naravno da je rešenje u notillu ali možda uvedemo tj. predložimo pokrovni usev tokom zime na parcelama za soju i neke slične još akcije. Sejalica mora da se dorađuje ali je najbolje, šteta što niste imali priliku da slušate Minđušara, što je sve predloge dao kao pravi majstor za konstrukcije zato što je radio, pratio i uočio problem i želi da ga reši. Sejalica će biti izložena i radiće u Barandi u utorak 20.09.
Za člana iz Vlasotinca, podrije se samo jednom pre prelaska na sistem bez obrade ali se uradi i analiza zemljišta zbog sadržaja fosfora i kalijuma. Samo kod oranja se radi podrivanje na svakih 4-5 godina. Mi smo podrili pšenicu na 55 sm a plužni đon nam je formiran od 35-50 sm ali je obrada išla u poslednjih 50 godina na 25-30 cm.
Gariša.
 
Sa konferencije u Barandi.
j9wkdi.jpg
25f0oxy.jpg
2ai22c9.jpg
24vp0zt.jpg
5cj9jc.jpg
jzbsc8.jpg
2e22mbo.jpg
k46l3l.jpg
qqzns4.jpg
2pzjnef.jpg

Nisu mi najbolje,ove fotke, kiša mi padala za vrat.
 
Kupicu i ja jednu sejalicu za direknu setvu , samo nema puno polovnih i ako ima neka ona nije ispod 20 000e a moj brat nema imanje za tu cifru.
 
Nazad
Vrh