Nikad ovako !

Dešava se. Slika je negde sa interneta.
b879fd26d8fd5bf33e6a65639d29a3f0.jpg
 
Poslednja izmena:
Dal je neko nekad doziveo kontra paljenje, ja sam jednom imao priliku sa strane, da vidim kad kamaz dobije kontra paljenje na bregu neiskusan mlad vozac koji vise nikad seo nije za volan.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Кад сам ишао у средњу школу свако лето сам радио сезонске послове у комбинату. Враћамо се са сламе и пилот није променио брзину пре брда него ће он на залет па у брду да мења. Кад је стигао на пола крене он 9-8 и трактор изгуби залет не може ни једну брзину да погоди, не знам у коју је убацио али трактор је стао. И буквално мало по мало крене уназад пар метара почео мотор да дими, ту смо сви скочили да тражимо шта да подметнемо под точкове али је било касно. Видео сам да је и на филтер ваздуха почео да куља дим. Ладно трактор упали и у дрворед поред пута. Задња приколица се усукала од ударца у багрем.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
И ја сам чуо код имт-а 506 хоће да се деси али са електронским паљењем. Наравно не квалитетним. Имао сам једно цди паљење док је било ново не може боље, али после пар месеци креће неравномеран рад и пуцање док се пали мотор. Питам мајстора каже бацај то враћај на платине и тад ми је рекао да је контра упалила а фреза била на њој не би јој побегао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Кад сам ишао у средњу школу свако лето сам радио сезонске послове у комбинату. Враћамо се са сламе и пилот није променио брзину пре брда него ће он на залет па у брду да мења. Кад је стигао на пола крене он 9-8 и трактор изгуби залет не може ни једну брзину да погоди, не знам у коју је убацио али трактор је стао. И буквално мало по мало крене уназад пар метара почео мотор да дими, ту смо сви скочили да тражимо шта да подметнемо под точкове али је било касно. Видео сам да је и на филтер ваздуха почео да куља дим. Ладно трактор упали и у дрворед поред пута. Задња приколица се усукала од ударца у багрем.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Usis i izduv se zamene, na auspuh uvlaci vazduh, na filter za vazduh izbacuje dim.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Sta se radi u tim situacijama?
Ne dozvolis da se premasi snaga masine, tipa ako znas da npr na neko uzvisenje pod teretom moze da izadje u 1 te krenes u 2 mislis cu uhvatim zalet, i onda dodje do toga da traktor, kamion nema snage da savlada uspon dolazi do gasenja masine. Vozilo u brzini sama masa gura vozilo nazad i sledi kontra paljenje. Kad vec dodje do toga resenje ne davati nikako gas, ili gaziti kvacilo samo drzati kocnicu, ako se bezbedno spusti, i ugasi startovanjem anlasera dobija se pravi pogon, kod onih vozila kod koji nemaju uljani filter.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh