Nikad ovako !

Naravno da nisu isto,pastirski psi imaju posao kao ovi sa slike i nama poznati pulini a ovčarski su tipa Šrplaninca i Kavkasca koji štite ovce od vukova i ostalih živuljki
 
Ja ne...voleo bih da čujem objašnjenje...
Nema neke bitne razlike, sem u gabaritima tih pasa.Ovcari su recimo kao pulini, mali, brzi, ludi, dok su pastirski psi u tipu sarplaninca, velikih gabarita, ali nisu zujalice kao pulini, da ceo dan trce oko stoke.Ali zato pulin nema sta da trazi ispred vuka, dok sarplaninac itekako moze da sjebe vuka.

Ili kao po obicaju obrnuto od onoga sto Barbula kaze 😂
 
Si siguran u to sto ti kazes,vise puta si se tako busao pa na kraju te nema nigde,Skotski I Nemacki ovcari su bas sitni I zujice

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Izadjes malo iz sela i imas da vidis pastirske pse, cak i u tvom konsiliuku imas Homoljca koji je cist pastirski pas, pa onda odes malo na zapad pa vidis Tornjaka, pa se vratis na istok i vidis Bugarsko ovcarsko kuce, pa na jugu vidis Sarplaninca.To ti dosta da ne ides dalje na istok gde preovladjuju iskljucivo pastirski psi.
 
Ne moram da idem nigde imam ih u dvoristu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jos gore,najgore je kad imas nesto, a pojma nemas sta je 😃 Ali mlad si ima vremena ako hoces da ucis.

Jos da ti bude lakse FCI je recimo Sarplaninca zaveo kao psa pastirskog tipa.
 
Ti me svaki put fasciniras svojim googl znanjem kao onomad kad si savetovao coveka da mu se ne isplati da kupuje onaj starter jer je u njemu losa baterija cak si tacno naveo I koji tip baterije je u njemu a ustvari u njemu opste I nema baterije. Ali nema veze ipak si ti suva inteligencija ovog foruma koja na -57c transportuje drva rekom

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ma ti si moj idol voleo bih da budem kao ti kad porastem,pa sto ga ne ukljucis kad znas kako to ide

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sta reci a da ne popizdis, pumpa sim tim odzaci
f5d590b02e685f5de39798a8c887863d.jpg
717514c258a52268ec50631fa7ff3b49.jpg
9692918b89e186ea3ea5aace6cd3edc0.jpg
8ec193b0bf624118bc51f1364c194e8f.jpg
72078d20a155364bd14cacebf6fe034c.jpg
379a54885fe2ec39bbff24f6308ff16b.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh