Nikad ovako !

Traktorista je potpuno u pravu. Krenuo je da prelazi put dok je auto bilo dosta daleko iza blage krivine da ga nemoze ni vidjeti. To je njegova normalna brzina kad silazi na sporedan put kako drugacije .Sta je ovom problem bio da stane . Nisu gume skripale kolko vidim .
Погледај још једном кад је почео да скреће, подоста је добро видео ауто кад је почео да скреће и то доста близу....по мени је овај намерно скренуо испред аута и још стао са трактором да се не труцка.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Do druge sekunde video klipa se međusobno ne vide, a u 4. sekundi traktor je u pokretu. Traktori se ipak malo sporije šaltaju nego auti, a i sporije kreću s mjesta. Ako je auto vozio 80 km/h na početku koćenja i ravnomjerno kočio, znači da mu je prosječna brzina do zaustavljanja bila 40 km/h. Za 13 sekundi koliko mu je trebalo da stigne do traktora, prešao je cca 140 metara. No pažljivijim gledanjem snimke vidi se usporenje automobila tek u 7. sekundi kada je traktor gotovo cijelom svojom dužinom na drugoj polovici ceste.
Teško mi se oteti dojmu da je vozač auta doprinio bliskom sustretu barem toliko koliko i traktorist, a možda i više.
 
Traktorista je potpuno u pravu. Krenuo je da prelazi put dok je auto bilo dosta daleko iza blage krivine da ga nemoze ni vidjeti. To je njegova normalna brzina kad silazi na sporedan put kako drugacije .Sta je ovom problem bio da stane . Nisu gume skripale kolko vidim .
Ovom na snimku nije, al zamisli nekoga ko na otvorenom putu vozi brze, a ima ih onoliko, a to da je ovo njegova normalna brzina je jos jedna stvar za koju bi batine trebalo da dobije.
 
Jel vidis ti kakav je silazak tamo?To je silazak u njivu ..uzak vidi se i neravan. A to da dobije batine to je vec relativno . Zavisi ko je jaci ,brojniji ...
 
I ko ima veći pajser ,šalu na stranu ponašanje vozača na drumu je nikad gore uopšte nema razumevanja za sporija vozila ,kad treba sa kombajnom da krenem lepo mi se nekreće
 
Sta tu ima da se prica traktor je krenuo da skrece kad je auto bilo bar sto dvjesta m daleko. Ima pravo i to je to . Isto tako me ne zanima kad izlazim sa sporednog na glavni ako neko kasnije mora da koci malo. Ako je 200m daleko ja izlazim a on ako ide 80 ili 120 njegov problem.
 
Aha znaci traktorista ima radar, pa ako je preko 200 m skreci brate i samo zvizduci.

Momo nadam se da nikad necemo da se sretnemo kao vozaci.
 
Na snimku je isključen ton.
Video je auto sigurno, pogledaj klip bolje. Ako je hteo da se ubaci trebalo je da to uradi najbrže moguće, a ne da zastaje dok je prikolica još u traci. Čovek je debil jednostavno, a ko misli da ovako treba neka ipak ne testira kočnice i strpljenje ostalih vozača.
Srećno svima na putevima ;)
 
Cijenim da imam možda oko 2 miliona km autom a i traktor dugo vozim bez većeg problema , tako da imam dosta veće iskustvo od mnogih . Kad čovjek vozi auto kako treba mora prilagoditi brzinu i reakcije na normalna iznenadjenja koja se dešavaju ,. Da se ovde desio sudar , aut o bi udarilo traktora , a ne traktor auto . Kriv je uvjek onaj koji udari onog drugog.
 
Nije to sad bitno , al poenta je da toliko vozim , a ima valjda još iskusnih vozača koji se slažu da se mora voziti tako da se stane ako neko uradi nešto nepredvidjeno , ili ako je vozi sporo vozilo a mora lagano preći put , ili ako je iza krivine kvar na putu , odron itd . Iskusan vozač zna kako se vozi ako je mokar put , klizav , ako ima slabije kočnice zbog nečeg , slabije gume , .. ovaj što je snimao nije iskusan vozač ili je namjerno pravio dramaturgiju gdje je nema , to je moja poenta.
 
Pa tu je to , 150 do 200 km dnevno 20-30 godina.
Moras jos onda da vezbas 😁 Jer ako se gadjamo milionima onda si za mene pocetnik, 17 godina u kamionu, od toga 11 u spediciji, a sad sam nesto nalik terenskom komercijalisti dakle svaki dan u autu nekih 40. 000 km godisnje jel treba i ja da racunama milione 😁

Pogledaj ti jos jednom snimak covek usporava ali batica nece da se truska nego lagano spusta prikolicu,da ovaj mora da koci jerbo on je spor, a i briga ga kriv je onaj ko udari 😁
 
Sta tu ima da se prica traktor je krenuo da skrece kad je auto bilo bar sto dvjesta m daleko. Ima pravo i to je to . Isto tako me ne zanima kad izlazim sa sporednog na glavni ako neko kasnije mora da koci malo. Ako je 200m daleko ja izlazim a on ako ide 80 ili 120 njegov problem.
Иди предај возачку дозволу! Боље плати неког да те вози, нег да убијеш неког недужног са тим искакањем.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ima vremena da naleti na nekog sa losim kocnicama ili na nekog nervoznog, pa ce da promeni taj stav 😁 Sto sam voleo takve kad iskacu ispred kamiona udjes mu u gepek pa kad opalis po vazdusnoj g*vno mu se smrzne 😁 A takvi su najgori na auto putu iz trake za ubrzavanje se ubaci sa 60, al Turci to lece efekiasno, jednom se jedan tako pravio pametan nek koci ovaj iza, kod Smedereva ispred mene turcin pa ja iza jos dvojica Turcina, idemo 85 na auto put se ukljucuje lik sa jedva 60 Turcin koci,kocim ja leva traka puna, spustamo na 60,al cim se oslobodila leva traka dvojica iza mene pun gas i levi zmigavac jedan prestize auto i ubacuje se ispred drugi ga zatvara u levoj, a ovaj pozadi u branik i tako do malog Pozarevca 😁

Mnogo se nas covek pravi pametan, a pojma nema.
 
Poslednja izmena:
Ja licno bi sa traktorom sacekao jer mi se cini da auto je video, auto je isto video na vreme da traktor skrece imao je vise nego dovoljno vremena za kocenje, a i auto koji je isao u susret je bio daleko mogao je lagano da prodje levom trakom tako da .....
 
Nazad
Vrh