Nikad ovako !

Ne mora tolika sajla, imam i sajli i lanaca ali nista nije duze od 4m, imam od 20m jednu ali nikad nije upotrebljena.
Lako se nadoveze i nastavi ako treba, kod zaprezanja u mekanom ako ti dozvoljavaju uslovi vezes sto blize...
Recimo mali lanci, prangla 8-10mm izuzetno zahvalna stvar, 4m duzine nema vise od 3-4kg, za sumu se koriste dosta, ne bi verovali koliki napor izdrze ali hoce na cimanje da pukne.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam kupio novu u Rumi na vašaru pre x godina od čoveka koji prodaje sajle i ostale komponente za iste.
Proizvođač Univerzal Banja Luka, dužina mislim oko 5 m, ne znam tačno, lepo upresovani krajevi, korišćena nekoliko puta ali nek se nađe.Plaćena tada 50 evra, debljina 20 mm.
 
Kako ja vidim po duzini sajle moze da se odredi kvalitet zemljista u odredenim katastarskim opstinama. Sto kraca sajla bolje zemljiste kako se produzava sajla sve losije.Kod nas i 20 metara je nekad malo kada se zaglavis u slatini
 
Za slepovanje je najsigurniji lanac i to sto deblji. Sajla je najpakticnija. Inace sajla je nezgodna kad pukne.
 
Ja sam odneo jednu sajlu na otpad pre nedelju dana. Fi30mm oko 20 metara dugačku, pocinkovana je bila. Trebao je ferdžika da je pomera po dvorištu. A u 15 godina smo je jednom koristili.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
У фирми када замењују са пумпа за осоку увек исечем докле је здрава и направим сајлу за шлепање. Мажу се и одржавају али их амонијак поједе. Код куће намажем са товатном машћу и провучем кроз баштенско црево од 1/2 или 3/4 цола. На крајеве ставим највеће могуће карабинијере. И на крају се подели, позајми, заборави да се врати...
 
Када се сајла удупла нема кидања и увртања ни листања. Испробано више пута. Више користим ланац извлачење али некад фали дужина а и нема у старом гвожђу.
 
Imamo sajlu od tenka ostala od vojske devedeset i neke kad se povlacila sa ratista, imali smo i stanglu za slepanje isto tenkova al se drugar pravi lud ne vraca, moz zakaciti sta oces nit rdja nit se krunu stoji ko nova.
 
Jel probao neko španere (trake). Prave ih da mogu biti dovoljno jaki za sva šlepanja u poljoprivredi, a mnogo su praktučniji za prenos i čuvanje.
Uvek se iznerviram sa sajlom. Kruta, muka ako treba da se provuče negde, izbodem se , jedva je stavim u kabinu... Lanac je previše krut za ovu namenu zato i hoće da pukne pri cimanju.
Kupiću traku prvom prlikom pa ću da šlepam ruju kroz selo jedan krug čisto da je izbrobam. :)
Ova čelična sajla što imam je nekih 2,5 mm. Kaže google da joj je nosivost negde oko 5t. plus to je verujem nosvost do pucanja sajle ipak spjevi su joj mnogo slabiji tako da joj je nosivost dosta manja. Vidim da ima traka za 1500 5t nosivost. To bi trebalo da je dosta za moje potrebe
 
Poslednja izmena:
Meni to ne znaci nista iskreno.Svako ima svoje misljenje sta je bolje i to stoji.
@dusanboss Sajlu okacim ili o tegove ili o poluge traktora,ako je samo traktor i nema gde drugo mesto.U kabini ne bih nikad unosio sajlu,ni da je od blata ni da je tek kupljena iz prodavnice.
 
Jel probao neko španere (trake). Prave ih da mogu biti dovoljno jaki za sva šlepanja u poljoprivredi, a mnogo su praktučniji za prenos i čuvanje.
Uvek se iznerviram sa sajlom. Kruta, muka ako treba da se provuče negde, izbodem se , jedva je stavim u kabinu... Lanac je previše krut za ovu namenu zato i hoće da pukne pri cimanju.
Kupiću traku prvom prlikom pa ću da šlepam ruju kroz selo jedan krug čisto da je izbrobam. :)
Ova čelična sajla što imam je nekih 2,5 mm. Kaže google da joj je nosivost negde oko 5t. plus to je verujem nosvost do pucanja sajle ipak spjevi su joj mnogo slabiji tako da joj je nosivost dosta manja. Vidim da ima traka za 1500 5t nosivost. To bi trebalo da je dosta za moje potrebe
Imaš beskonačne gurtne sa uškom deklarisane na 15t i namenski pravljene za dizanje tereta.Za 10m sa dva škopca u kvalitetu (20t) cena oko 200€.Koliko često se izvlačiš da bi ti se isplatilo?
 
Nazad
Vrh