Nikad ovako !

На који начин? Једино да нема карика па да уље прође поред клипова друкчије нема шансе.
 
Дешава се као што си написао, мало слабије карике и пропусти. Још ако одстоји окренут може да налије толико да направи хаос у мотору. Зато се практикује скидање дизни или свећица код бензинца па верглање. Никад преврнуто возило палити без провере. Немојте мешати обрнуте моторе као код хонде, они имају другачији систем подмазивања мотора.
 
Repin rezanac se zalepi za kadu kao lepak,to se mora skroz podici gore da bi se odlepio,tj krenuo da izlazi napolju.A dizati kadu kad je kamion i malo nagnut u stranu,a kamoli vise,je van svake pameti,sta reci ....
Inace jel zna neko koliko kosta prevoz kadama ,jel to ide po km ili po kg tereta ,ili kako vec ....koje su cene transporta ?.
Oko 300 dinara po toni u lokalu
 
Ono sto meni nije jasno,smejem se gomili klipova na u tube kad amurikanci koriste te jeb.. cackalice od sajli i kako im pucaju non stop.Ali izgleda isti kur... i kod nas haha,jel to skinete sajlu od strika za ves kad zene ne gledaju i time slepate masine :haha: ?.Eno vam jeb.. sajle na otpadima u koturovima po stotinama metara fi 20-24-28 itd,kupite normalne sajle za maltene dzabe, a ne to golo gov... tanko.Valjda nekom treba prvo glavu da isece sajla da bi neko prestao koristiti te igracke od sajli.
 
Ono sto meni nije jasno,smejem se gomili klipova na u tube kad amurikanci koriste te jeb.. cackalice od sajli i kako im pucaju non stop.Ali izgleda isti kur... i kod nas haha,jel to skinete sajlu od strika za ves kad zene ne gledaju i time slepate masine :haha: ?.Eno vam jeb.. sajle na otpadima u koturovima po stotinama metara fi 20-24-28 itd,kupite normalne sajle za maltene dzabe, a ne to golo gov... tanko.Valjda nekom treba prvo glavu da isece sajla da bi neko prestao koristiti te igracke od sajli.
Debele sajle su problematične za transport. Ja koristim kvalitetne gurtne, naravno odgovarajuće nosivosti.
 
Gde mogu da se nabave te gurtne? Što se tiče sajli,manite se tih sajli sa otpada koje decenijama trunu i kisnu tamo. Odete u neku firmu koja radi sa sajlama(u Rumenki npr),naprave vam po meri ono što želite,napresuju na krajeve odgovarajuće kuke za kačenje i imate pravu stvar i bezbedniju nego bilo koja sa otpada koju je vreme počelo razgradjivati. Pamet u glavu,bezbednost na prvom mestu.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Gde mogu da se nabave te gurtne? Što se tiče sajli,manite se tih sajli sa otpada koje decenijama trunu i kisnu tamo. Odete u neku firmu koja radi sa sajlama(u Rumenki npr),naprave vam po meri ono što želite,napresuju na krajeve odgovarajuće kuke za kačenje i imate pravu stvar i bezbedniju nego bilo koja sa otpada koju je vreme počelo razgradjivati. Pamet u glavu,bezbednost na prvom mestu.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
Posebna stvar je što su stare sajle rascvetane i lako se povrediti, tetanus.
Nemam pojma gde sam kupio. Mislim da sam viđao po vašarima ali sigurno prodaju i neke firme. Znam da nije bilo skupo.
 
Nekako sam sigurniji sa sajlom ako pukne nego lanac...bogu hvala nije mi nešto često u njivi trebalo, al po starom dvorištu smo svašta čupali od temelja,drva,zidova,krovova i sajle su mi bolje izdržavale tu njaku...
 
Prije dva dana moj komšija prevrnuo kombajn. Izlazio na asvalt i malo promašio nasuti dio pošto je njiva malo niža.
Tješi se da nije nešto važnije osim limova stradalo ali tek kad počne šerafati vidjeće pravu štetu.
Uspio je iskočiti prije prevrtanja pa nije povrijeđen. Mlad čovjek, tek 40 god pa je mogao.
I moj kosija je bio prevrno kombajn, nikad vise ga nije mogao napraviti da radi kako treba, na kraju prodo onima u Dubicu sto trguju kombjnskim dijelovima
 
To u Dubici je Belić. Dok su podizali kombajn okupilo se svakakvog svijeta pa jedan komentariše da tih limova ima kod tog što rastura kombajne i pita mene dali sam bio skoro kod njega.
Kažem da sam samo čuo za tog čovjeka ali nisam nikad bio a on uzvrati
"Blago tebi"
Ovaj što je prevrnut je neki dajc far. Vjerovatno će ga malo urediti pa na prodaju. Ni ja nevjerujem da će to da radi zadovoljavajuće.
 
Bokte o cemu vi pricate,kakav trulez,rascvetano :ROFLMAO: ??...zasto bi kupio tako nesto pa makar i po 60din/kg sa otpada ?.
Sajle koje sam uzeo sa otpada su iste kao da kupite u radnji,jedino sto su ove sajle vec premazane necim,bar neke sa koturova sto sam uzimao na 10-15m,lici na katran,tj bitumen.
@North ARMY 10 000 din za 3m sajlu ,lepa cena ....steta sto je beskorisna sem za potpomaganje kamiona da izadju do asfalta tj slepanja.Sajla mora imati bar 6m,pa i 9-10m za neko cupanje iz blata i slicno.
 
Nazad
Vrh