Nikad ovako !

Од пре неки дан, сад још и киша пала. Блато, клизаво, хаос...
72ead10b9d267144bf75f811a3c50fd1.jpg
 
Боже ме ти сачувај колика рупчага.
Да није наш колега Добродол, он вози владимирца?
 
Njegov nije kabriolet.
Inace jeste Vladimirac.
Evo jos jedan primer zasto bi kabina trebala biti sastavni deo treaktora, tj obavezna (po mom misljenju)

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nikako da ga uslikam posle ugradnje na fergu i postavim ovde , a obećao sam. Moram to uraditi pod hitno.
 
Koliko ja vidim, rupa je veštački iskopana, stoji iskopana zemlja pored. Verujem da je vozač nepažnjom upao u iskopanu rupu.
 
Jedne godine na asfaltnom putu koji vodi od Dobrodola do Žarkovca, a trasiran je po sred atara koji je obrađivao nekadašnja Zem.Zad. "Nova Budućnost" - Žarkovac , u vreme kampanje vađenja šećerne repe, kamioni stanu samo u jednoj traci puta, uglavnom u smeru ka Žarkovcu, a veliki Holmer ili kako se već naziva mašina koja transportuje repu sa tzv. "prizmi", direktno sa njive , nekakvim elevatorom, transportnom trakom, kranom, ne znam kako da prepričam, u kamione...
U jedan od kamiona se tovarilo, kamion stoji na putu, ovaj ga tovari, sve normalno, odjednom slično ovako propadne u zemlju celom dužinom...
Da li je tu nekada u ataru bio nekakav šanac, podrum, zemunica , ne zna se, uglavnom, kamion nije mogao ni da mrdne dok nije istovaren, pa jedva izvučen teškom radnom mašinom iz te rupe...Tolike godine se tuda prolazilo, tereta i tereta, raznih teških kamiona i pretovarenih prikolica, traktora, i eto, baš se složile sve kockice da stane baš na to mjesto pri utovaru i pod teretom da stoji...
Rupa je kasnije zatrpana zemljom, pa odozgo jedan sloj šljunka kao privremeno rešenja do trenutka za asfaltiranje....
A za asfaltiranje tog parčeta od 10-tak metara puta se baš načekalo....
Dešavalo se, tako, ovakve situacije i ranije....
 
Nazad
Vrh