Nikad ovako !

Pre par dana kada sam išao da gledam auto, seli bivši vlasnik i ja da se malo provozamo.Ja prvi put seo u takav auto i još tuđ pa polako, nisam jurcao.Kaže on stisni ti njega slobodno, ide lepo nema greške.Reko neka, ima vremena za to, samo što sam završio rečenicu naleti nam neki deda iz suprotne ulice, ladno nije stao na stop!Sreća što nisam išao brzo i što sam momentalno nabo kočnicu.Deda ode, boli njega Đoka, reko druže jel vidiš ti ovog soma, nisam još ni kupio auto a treba da ga slupam.
 
Najgori su oni koji ti idu u susret i kada dođu blizu udare dugačko svetlo.Ja bi takve uštrojio da se ne razmnožavaju.
U navici mi je da tokom vožnje noću držim ruku na ablenderu i automatski vratim kontru ali stvarno mrzim takve magarce od ljudi.
I ja vracam u delicu mili sekunde.
Cak i u traktoru drzim prst repetiran na prekidacu od svetala na kabini, (kineski farovi 48W), kad vide traktor, toliko si podcenjen da ga boli stojko, iako vozim pod kratim, do duse led, pa i rotacija mu smeta, ako se slucajno napravi majmun kad mu opaucim ove kineze, tacno ih prepoznam u kolima ako su iz lokala
Onda se brane dlanom zaklanjajuci svetlost


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
И ја сам једно време тако радио па ми после паде на памет да могу да заслепим будалу па да скрене право на мене.
Pametno, šta vredi da se inatš sa budalom. Samo gore možeš da napraviš.

Najgori su oni koji ti idu u susret i kada dođu blizu udare dugačko svetlo.Ja bi takve uštrojio da se ne razmnožavaju.
U navici mi je da tokom vožnje noću držim ruku na ablenderu i automatski vratim kontru ali stvarno mrzim takve magarce od ljudi.
Ja mislim da je to pojava u malim sredinama. A razlog što mnogi to rade je "Da vidim ja ko je to". To mi se redovno dešavalo dok sam trčao medjuseoskim putem ili kad vozim bajs. Vide da nekog ima na putu skrate svetlo i kad mi se približe na kratko zvekne duga. Jedino objašnjenje je "Ma da vidim ja koja je ova budala što trči". Jer ako on-ona ne vidi ko je to postoji realna opasnost da sunce sutra uopšte neće izaći. :ROFLMAO:
 
Sta se radi dalje sa prevnutim kamionima? Mora ne neko ospravljenje, remont, kapiram da je iscurelo dosta ulja i svega ovako navrnut.... da ide tocak iza tocka da se nijs defprmisala prikolica....
 
Ако је само овако претурен ништа му неће бити. Добро су урадили што су откачили приколицу. Сад за мотор не знам, ако је ушло уље у цилиндре или је радио неко време преврнут.
Једне прилике смо се глупирали са џипом да се преврнуо на бок. Није се ни ретровизор сломио. Да смо то хтели не би успели.
 
Sta se radi dalje sa prevnutim kamionima? Mora ne neko ospravljenje, remont, kapiram da je iscurelo dosta ulja i svega ovako navrnut.... da ide tocak iza tocka da se nijs defprmisala prikolica....
Posle pola sata kako su stavljeni na tockove upaljen je kamion zakacena kada i otisla na tockovima. Od stete retrovizori, staklo sa suvozaceve strane i zastitni lim sa strane kod rezervoara je otpalo.Brzo smo reogovali i ugasili kamion tako da motoru nista nije falilo. Vozac se dobro udario, prenocio u bolnici ali fala bogu nista ozbiljno nije bilo bio je tu kad se ispravljao kamion
 
Ако је само овако претурен ништа му неће бити. Добро су урадили што су откачили приколицу. Сад за мотор не знам, ако је ушло уље у цилиндре или је радио неко време преврнут.
Једне прилике смо се глупирали са џипом да се преврнуо на бок. Није се ни ретровизор сломио. Да смо то хтели не би успели.
Куда да уље уђе у цилиндре? 😁
 
Prije dva dana moj komšija prevrnuo kombajn. Izlazio na asvalt i malo promašio nasuti dio pošto je njiva malo niža.
Tješi se da nije nešto važnije osim limova stradalo ali tek kad počne šerafati vidjeće pravu štetu.
Uspio je iskočiti prije prevrtanja pa nije povrijeđen. Mlad čovjek, tek 40 god pa je mogao.
 
Deluje mi ravan teren, kako i zašto se prevrnuo ?
Bio je mrak kad je dolazio pa je pogresno skrenuo stao da nas zove dok smo ga nasli on potouno u slatini. Probali da ga izvucemo sa same titanom 190 i mecornikom 175 nismo mogli ni da ga maknemo.Pa smo doterali prikolice i telehender da ga ispraznimo ispaznili dokle je telehender mogao da dohvati ostalo mozda par tona i sace on da digne malo da to sklizne.Posto je bilo malo nagnut na jednu stranu cimje kranuo da dize kada ga je povukla ostalo se vidi na snimku
 
Repin rezanac se zalepi za kadu kao lepak,to se mora skroz podici gore da bi se odlepio,tj krenuo da izlazi napolju.A dizati kadu kad je kamion i malo nagnut u stranu,a kamoli vise,je van svake pameti,sta reci ....
Inace jel zna neko koliko kosta prevoz kadama ,jel to ide po km ili po kg tereta ,ili kako vec ....koje su cene transporta ?.
 
Nazad
Vrh