Nikad ovako !

A i kod nas bi bilo bilje da nemamo izdajnike i ološ na vlasti. [/QUOTE je napisao(la):
Da je narod dobar i vlast bi bila dobra,a samim tim i sistem...zar ne?
Idu ljudi i zbog naseg pokvarenog naroda, sistema... Ne idu samo zbog para.
Na ovo sve treba dodati i prilično nesigurnu budućnost na ovim prostorima bar što se tiče dešavanja oko kosova pa i republike srpske . Nešto mi govori da će tu još barut raditi .
 
Svako živi kako zaslužuje.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Fraza koja ima potencijal za novu temu:).....da li su Norvežani zaslužili ovakav visoki standard i život???Čime.....Kako su preko noći od siromašnih divljaka sa sjevera pronalaskom naftnih izvora u sj moru postali gospoda koja sama koriste dvoje resurse....i zašto niko od bjelosvjetskih ala ne kaže-dajte te izvore nafte nama u koncesuju
 
Fraza koja ima potencijal za novu temu:).....da li su Norvežani zaslužili ovakav visoki standard i život???Čime.....Kako su preko noći od siromašnih divljaka sa sjevera pronalaskom naftnih izvora u sj moru postali gospoda koja sama koriste dvoje resurse....i zašto niko od bjelosvjetskih ala ne kaže-dajte te izvore nafte nama u koncesuju
A Finci i Danci nemaju tu naftu.
 
Karakteristicna je prica kad je neki Finac dobio ogromne pare na lutriji. Tipa vise milioni ili desetina miliona.
Sta je uradio , sve je ulozio tako sto je otvorio neku firmu .
Vecini ljudi ovde , to bi bilo alavo , rekli bi stace mu jos da zaradjuje jel mu nije dosta?
On je odgovorio , sebicno bi bilo da te pare stavim na banku i troskarim, a nije ni red da zarobim tolke pare.
Ovako ce zaposliti dosta ljudi , pare ce se vrtjeti u zajednici a i on ce pokazati zasluzuje li ili ne.
Ovde bi naravno vecina krckala brzo ili polako.
 
Verovatno malo razmišljaju svojom a ne tuđom glavom.
Ma sve si u pravu ali svjetske ale pritišću,prijete sankcijama,podmeću avionske i druge nesreće.......finansiraju solventnu opoziciju,organizuju masovne proteste....traže liberalizaciju.Ako me razumiješ.
Hoću da kažem da razmišljati svojom a ne tuđom glavom nije stvar izbora ,u većini slučajeva već nečega što ti je dato ili oduzeto mjestom rođenja
 
Sto se tice zapada I njihovog bogatstva, setite se da je vecina tih bogatih zemalja imala, a neke I dalje imaju kolonije po Africi I dalekom istoku. Koliko je samo zlata I jos kojekakvih dragocenosti pokradeno od tamo. O besplatnoj radnoj snazi u vidu robova, da I ne govorim. I sad oni pricaju nesto o ljudskim pravima I slobodama.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Mnogo grešiš, naš narod je dobar. Loši su oni na vlasti i u sistemu, a sve njih su nam instruisali upravo te države u koje naši građani odlaze.
Ima i dobrih ali vecina nazalost razocarenje, sve sam lopov i prevarant.

Sve to stoji sto vi pisite da su ubijali i ubijace i dan danas zapocinju ratove. Krali po africi,aziji, na oba americka kontinenta...

Ali se zna sistem, pravno funkcionisu, postuju se zakoni. Nema vrdanja, gledanja kroz prste, svi se osude za sranje koje naprave.
Imas prava imas i obveze. Ovde krimilanci ubijaju i kradu za vlast.

Svi vidite sta se deseva , stariji ste pa znate kakva su sranja i pre bila.
Imacemo i dalje ubice, prevarante, lopve, stranacke botove, u jos vecem broju.
 
A kako ovo resiti? Komsija ima vocnjak,zicu(koja i nije pomerena sa medje po pravilu)-i u zici ovakvo stanje...prethodnih godina sam rucno prskao sa svoje strane,ali ne mogu mu ja vecito odrzavati ogradu...tri reda soje su zakrzljala zbog toga.ima li neko iskustva slicna?
 
Imam sličan problem. Da li možemo da zovemo poloprivrednu inspekciju zbog neodržavanja voćnjaka ? Ja imam i dve šume pored mojih parcela koje se ne održavaju, a topole posađene na 2 (dva) metra od međe. Pokušaću na lep način, a onda tužba. Neka advokat radi svoj posao.
 
A kako ovo resiti?
Имам две комшинице од којих је једна отишла у манастир а друга прскалицу на леђа и тотал.
Imam sličan problem. .. Neka advokat radi svoj posao.
Адвокат увек ради свој посао а он је да ти узме(ма) паре! Него, ако не успе лепим а ти брицу у руке па мало оштети тополу и четкицом по рани Гарлоном 3А или сл.
 
Gore je jer te njihovi mediji spinuju. Zato treba da njima prepustiš zemlju i državu i odeš da budeš njihov radnik. To je meka okupacij ali mi je žao što ne vidiš.
A ovde nisu ljudi digli ruke od poljoprivrede ? Evo atar pun parloga, cak i pored Morave gde su ravne njive i zemljista dobra. Omladina mota kablove. Samo sto ovde motaju za sicu, tamo bi imali sigurno bolji standard.

Za iste te strance, umesto da im drzava da subvencije, da nema kartela za izvoz i slicnih peripetija. Da nam nisu hladnjacari politicari.

Drzava izgradi infrastrukuturu za strance, plus im da subvenicje za plate radnicima.
 
A ovde nisu ljudi digli ruke od poljoprivrede ? Evo atar pun parloga, cak i pored Morave gde su ravne njive i zemljista dobra. Omladina mota kablove. Samo sto ovde motaju za sicu, tamo bi imali sigurno bolji standard.

Za iste te strance, umesto da im drzava da subvencije, da nema kartela za izvoz i slicnih peripetija. Da nam nisu hladnjacari politicari.

Drzava izgradi infrastrukuturu za strance, plus im da subvenicje za plate radnicima.
Sve je to deo meke okupacije
 
Nazad
Vrh