Nikad ovako !

Немој да генерализујеш. Коме се не свиђа, врата су отворена. Али, само да кажем, ни тамо негде не тече мед и млеко, свуда има проблема, оваквих или онаквих али има.
Конкретно, имамо 2 мачке које ухвате по којег миша што ће рећи да не сметају већ су и корисне. Поред те две дође још 2 или 3 а буде и мачора - има неки црни велики, ја га зовем црни пантер, тај може ладно да се бори са мањим псима. Не сметају ми уопште, они гледају свој посао а ја свој и свима добро.
 
Конкретно, имамо 2 мачке које ухвате по којег миша што ће рећи да не сметају већ су и корисне. Поред те две дође још 2 или 3 а буде и мачора - има неки црни велики, ја га зовем црни пантер, тај може ладно да се бори са мањим псима. Не сметају ми уопште, они гледају свој посао а ја свој и свима добро.
(y):love:
 
Forum potvrdjuje moje misljenje i odluku da sve sto imam prodam i odem sto dalje odavde i vise se ne vratim. Naravno mesto ce biti gde apsolutno nema ljudi iz srbije. Od velicanje mafijasa, dillera i ubica do ubijanja macaka kerova i ostalih zivotinja koje im smetaju. Posle ce biti sta da radim sa misevima jedu mi kukuruz... Ja sam se uvek cudio kako to kad odes negde gde su uceni i kulturni ljudi kad kazes da si srbin da te gledaju popreko...
Otićićeš tamo odakle je to sve došlo. 😂😂😂😂😂 Uspešan potez, nema šta. Oni koji su to izmislili i nama pislali i očekuju da odemo i njima sve prepustimo, a kod njih postanemo dobrovoljni robovi. Nisu uspeli ognjem i mačem ali ovako će uspeti.
 
Forum potvrdjuje moje misljenje i odluku da sve sto imam prodam i odem sto dalje odavde i vise se ne vratim. Naravno mesto ce biti gde apsolutno nema ljudi iz srbije. Od velicanje mafijasa, dillera i ubica do ubijanja macaka kerova i ostalih zivotinja koje im smetaju. Posle ce biti sta da radim sa misevima jedu mi kukuruz... Ja sam se uvek cudio kako to kad odes negde gde su uceni i kulturni ljudi kad kazes da si srbin da te gledaju popreko...
Mislis negdje kod ovih sto su ''patentirali'' holokaust i ciklon ''b'', ili trgovinu robljem, ili mozda genocid nad indijancima, ili pak Aboridzinima?
 
Otićićeš tamo odakle je to sve došlo. 😂😂😂😂😂 Uspešan potez, nema šta. Oni koji su to izmislili i nama pislali i očekuju da odemo i njima sve prepustimo, a kod njih postanemo dobrovoljni robovi. Nisu uspeli ognjem i mačem ali ovako će uspeti.
Alal vera za post! Ovo moze komotno u zaglavlje i u ovu i u chat temu, moze i u temu o subvencijama i jos dosta tema.
Nisu osnivaci EU bogati jer su vredni i pametni no su bogati jer smo mi siromasni a bicemo dokle god njihova para bude finansirala nase **greška, balaste i prepreke! Od njihovih 100e, oni 20e daju gorepomenutima da nasih 100e vrede kao 30e
 
Alal vera za post! Ovo moze komotno u zaglavlje i u ovu i u chat temu, moze i u temu o subvencijama i jos dosta tema.
Nisu osnivaci EU bogati jer su vredni i pametni no su bogati jer smo mi siromasni a bicemo dokle god njihova para bude finansirala nase **greška, balaste i prepreke! Od njihovih 100e, oni 20e daju gorepomenutima da nasih 100e vrede kao 30e
Prvo njihove pare vrede onoliko koliko oni nas ubede da vrede jer nemaju zlatnu podlogu. To ti je kao i ove virtuelne valute. A materijalno i dan danas otimaju na ,,pošten" način od trećih zemalja. Tehnologija je zabranjena za treće zemlje.
 
Немој да генерализујеш. Коме се не свиђа, врата су отворена. Али, само да кажем, ни тамо негде не тече мед и млеко, свуда има проблема, оваквих или онаквих али има.
Конкретно, имамо 2 мачке које ухвате по којег миша што ће рећи да не сметају већ су и корисне. Поред те две дође још 2 или 3 а буде и мачора - има неки црни велики, ја га зовем црни пантер, тај може ладно да се бори са мањим псима. Не сметају ми уопште, они гледају свој посао а ја свој и свима добро.
Kako to mislis vrata su otvorena? Jel je to eu pustila drzavljane srbije da rade u eu? jel to vucic sredio ili? nisam upucen nesto? Kod nas tece mleko i med ali koja je cena mleka? zvucis kao moj otac pre 10 godina. Nema lepse drzave, zemlja dembelija.... Sad nema penziju jer nece da mu daju invalidninu. A u eu da je radio u kako vi nazivate fasistickim drzavama bi imao minimum 1500 eura penzije. Ali oni su krali a mi smo dobri. Onaj seljak je krao pa ima sad da zivi i ona cistacica ona je ubijala i imala robove pa ima 1400 eura a kod nas su postene pa rade za 15 000 dinara. Kakvo postenje.
 
Види, има ту велика разлика у ономе што ти пишеш и ономе што ми пишемо. Ти видиш само паре. Ок, ти или твој отац би зарадио ту пензију или плату али са тим парама тамо преко само рачуни и одело су твоји. Све остало од власника стана. Имам бивших колега који су отишли у друге фирме на већу плату. Неки се отиснули у немачку. И родитељи се само хвале како су купили добар ауто. И ја сам био на ивици да променим овај посао али сам сео, мало размислио и прошло ме .
Ко је отишао, отишао. Схватам да нисмо сви исти и неко се снађе (пронађе) на селу а неко треба да оде у изобиље свега да би се пронашао. Али то је већ трећа тема.
 
Ima neka prica deda sedi na ulici i dosele se nove komsije, pitaju dedu kakvi su ljudi u komsiluku ? Deda ih puta kakvi su bili odakle dolaze ? Kaze divni,druzenje,pomoc,deca se igrala... Deda odgovara i ovde su takvi.
Kroz neko vreme dolaze druge komsije i opet pitanje kakvi su ljudi, deda odgovara svojim kontrapitanjem. Kazu tamo su ljudi grozni,svi su zli, niko nikog ne voli... Deda i na to odgovara da su isti takvi ljudi i tu de su dosli.
 
Момо, тога има, било и увек ће бити. И то баш на западу. У америци је чувена KAREN, укуцај на јт и видећеш каквих комшија и колега на радном месту има. По селима овде а верујем да је и преко дрине тако (исте породице) ако си јадан и жалостан добар си. Ако одскачеш по било ком питању (највише материјално) не ваљаш. И не преостаје ти ништа друго него и ти да се инсталираш испред продавнице и "све знаш".
 
Kako to mislis vrata su otvorena? Jel je to eu pustila drzavljane srbije da rade u eu? jel to vucic sredio ili? nisam upucen nesto? Kod nas tece mleko i med ali koja je cena mleka? zvucis kao moj otac pre 10 godina. Nema lepse drzave, zemlja dembelija.... Sad nema penziju jer nece da mu daju invalidninu. A u eu da je radio u kako vi nazivate fasistickim drzavama bi imao minimum 1500 eura penzije. Ali oni su krali a mi smo dobri. Onaj seljak je krao pa ima sad da zivi i ona cistacica ona je ubijala i imala robove pa ima 1400 eura a kod nas su postene pa rade za 15 000 dinara. Kakvo postenje.
Prvo 9 od 10 ljudi ide zbog para i ni zbog čega drugog. Svo lupetanje o "uredjenom sistemu" su čista glupost levo liberalno nastrojenih.
Zapad ima para jer su 50ih i 60ih imali veliku ekonomsku slobodu i pustili privredu da se razvoja. Nije bilo milion zakona i regulativa, radničkih "prava" itd.
Nije bilo ovog današnjeg društvenog ludila LGBT itd. Ako želiš da ti unuci izjasnjavaju kao gej i menjaju pol sa 7-8 godina slobodno idi tamo.
Nemačka je u sred ENERGETSKE KRIZE zatvorila sve svoje nuklearne elektrane koje su još uvek bile potpuno funkcionalne i ispravne, sa predviđenim životnim vekom od još najmanje 10-20 godina. Idi slobodno tamo gde su mozgovi pomislili da je to pametan potez.

Danas njihov rast je mizeran, ali jednostavno imaju mnogo bolji početni položaj.Oni su nekad išli 200kmh, danas 30kmh.
Da se razumemo nije ni kod nas proces donošenja odluka pametan, daleko od toga, ali to je mnogo više zbog nesposobnosti i nedostatka pameti, kod njih je to već preraslo u otvorenu mrznju prema čovečanstvu, razne "zelene" stranke to danas skoro da i ne kriju, osvajaju po 5% glasova a daje im se moć kao da imaju 70%
Mi "jurimo 30kmh" ali oni su već 2000km ispred nas i ovim tempom ih nikada nećemo stići. Mi smo prešli iz katastrofalnog sistema zvani socijalizam/komunizam u malo manje loš evrosocijalizam, nikad nismo okusili onu slobodu koja je bila pre 2. a pogotovo pre 1. svetskog rata bila sasvim uobičajena. Danasnji društveni proizvod je mnogo veći ali umesto da se to uloži u dalji razvoj ulaže se u burazerske firme i "zaposlene" u državne jasle
 
Nazad
Vrh