Nikad ovako !

A macka je glupa pa ce piti to cudo . Ipak je bolji terijer a i humanije je . Mene od pre par dana zezaju dve macke . Usle su u tavan iznad kocine . Dva psa da polude ( terijer i mesanac ) . Laju dok se ne umore a to traje . Valjda ce macke shvatiti da pronadju novo mesto za zivot . Ako ne , ne znam sta cu .
 
Kakvu štetu ti Miloice mačke prave?
"Никакву" осим што у башти нађу најситнију земљу да ископају рупу да се посеру и после затрпају (и то баш кад плитко посејем семе).
Штета: токсоплазма, мачја грозница, кампилобактерија, ђардија, глисте, дерматомикоза, шуга, пантљичара, беснило, салмонела...

Нпр: "Široko rasprostranjena zabrinutost zbog mogućnosti da mačka prenosi toksoplazmozu na buduću majku opravdana je na osnovu toga što je reč o vrlo ozbiljnoj bolesti. U stvari, u slučaju zdravih odraslih osoba se ovom bolešću upravlja bez problema, međutim, u slučaju imunosupresiranih osoba može da prouzrokuje meningitis ili encefalitis, a tokom trudnoće parazit prelazi u placentu i na taj način može da zarazi fetus kod koga može da dođe do ozbiljnih neuroloških oštećenja."
 
Mačka mi je u kući tokom zime, nisam nikakve simptome primetio da sam bolestan. Jedino što vidim je da bude ponekad dlaka.
Redovno mi mačke đubre bašticu, cveće bude baš veliko :D
Mislim da preterujete, o antifrizu i ostalim metodama da ne pričamo.
 
"Никакву" осим што у башти нађу најситнију земљу да ископају рупу да се посеру и после затрпају (и то баш кад плитко посејем семе).
Штета: токсоплазма, мачја грозница, кампилобактерија, ђардија, глисте, дерматомикоза, шуга, пантљичара, беснило, салмонела...

Нпр: "Široko rasprostranjena zabrinutost zbog mogućnosti da mačka prenosi toksoplazmozu na buduću majku opravdana je na osnovu toga što je reč o vrlo ozbiljnoj bolesti. U stvari, u slučaju zdravih odraslih osoba se ovom bolešću upravlja bez problema, međutim, u slučaju imunosupresiranih osoba može da prouzrokuje meningitis ili encefalitis, a tokom trudnoće parazit prelazi u placentu i na taj način može da zarazi fetus kod koga može da dođe do ozbiljnih neuroloških oštećenja."

Gluposti.
 
Komšije imale mačku i posle jednog ujeda i ogrebotine, pojavila se neka izraslina na ruci. Kad su otišli u ambulantu prvo ih pitali da li imaju mačku u kući i morali da popiju neki lek da to prođe. Više ih nisu držali u stanu.
 
Imamo i macke i kerove, zivotinje sve volimo...
Svaka zivuljka nekad moze biti ne korisna pa i stetna.
Nisam ubio nikad ni na koji nacin ali razumem neke ljude kad imaju potrebu da se rese na neki nacin zivotinje koja pravi sranja da tako kazem.
E sad da li je resenje ostaviti je pored puta kao sto rade 90% ljudi i covek je ubije autom i uz to napravi sebi problem tj stetu na kolima???!!
Kod nas veterinari imaju inekciju za uspavljivanje, radili su to kad ih vlasnik pozove.
Nama su dolazili komsijski kerovi u dvoriste nocu, nasi na lancima i po celu noc lajanje i ne spavanje dok nisam pustio kerove, oni naravno udave jednog...
Sta sam trebao, da ne spavam nocima zbog necijeg bezobrazluka?
Vise ih ne vezem pa tako nemam ni problema.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Forum potvrdjuje moje misljenje i odluku da sve sto imam prodam i odem sto dalje odavde i vise se ne vratim. Naravno mesto ce biti gde apsolutno nema ljudi iz srbije. Od velicanje mafijasa, dillera i ubica do ubijanja macaka kerova i ostalih zivotinja koje im smetaju. Posle ce biti sta da radim sa misevima jedu mi kukuruz... Ja sam se uvek cudio kako to kad odes negde gde su uceni i kulturni ljudi kad kazes da si srbin da te gledaju popreko...
 
Nazad
Vrh