Nikad ovako !

https://postimg.cc/nXwp9rYq]popular baby names 2005[/url]
Ja imam samo crtice... Dobro da znam gde sam pošao, i kad sam pošao... 😊
Ово је баш занимљиво и подсетило ме на то да показује како нам школство претрчи преко неких ствари. То се уради тако да деца не умеју гледати на сат. Једноставно их нико не научи да постоји подела управо са тим цртицама као и код декадног система (да знају шта представља цртица на бројчанику сата) и колико је то времена. Па деца не разумеју колико то износи и да се сходно томе и у декадном систему јединица може изделити на безброј мањих чинилаца (почињу да раде разломке у трећем разреду, а не разумеју шта је то).

„Поломио“ сам се да унуку научим да гледа на сат и зна колико је то времена. За то време њена мајка (моја ћерка, наравно) стално говори да не оптерећујем дете...То је та површност која утиче на заглупљивање сопственог детета...али употребу телефона јој не ограничава и ствара зависност код детета и став – хи-хи-хи, хе-хе-хе јер само гледају неке **greška. Ја, међутим, учим унуку да ради у Word-у (од припреме документа, подешавањима, до осталих ствари). Наравно, крећемо полако и са Excelo-ом и тежим да је заинтересујем да зна колико је то моћан програм (за почетак радимо уписивања у табеле и правимо „дигитрон“ – у том програму и сличне ствари).

Сада се бакћем са разломцима јер су на крају трећег разреда нешто мало започели. Суштина је да деца схвате шта то представља, а тек потом следе правила рада, која се свакако морају научити.

Koliko ti je godina?
Не знам зашто је то битно? Пунолетан сам.:)
 
Ni moja generacija nije bila bolja.Masinske skole stancovale kadar koji je ceo radni vek radio jednu operaciju I to je sve sto u zivotu zna da radi.Ususkan u socijalizam nista mu nije falilo,ali kad je dosla tranzicija mnogi su ostali ispod crte.

Opste znanje je individualna stvar,koliko te interesuje toliko ces I da znas.

Pogtovo nas obrazovni sistem koji se toliko raspline da se uce prakticno neupotrebljive stvari,a aktuelne se prolaze povrsno.

Tako da ogroman % ne zna recimo Engleski jezik I ne poznaje rad na racunaru.Sto je trenutno svidelo se to nekome ili ne neophodna stvar.
Slažem se sa tobom.mi stariji ne možemo da se uklopimo u ovoj tranziciji jer smo navikli na drugarstvo i da jedan drugom pomognemo.Gledaj danas šta se dešava po firmama.Svi jedno drugom podmeću klipove.Za nas je to nezamislivo.
I što je najgore zapoveda ti gori od tebe jer je došao preko neke veze.Ja sam bio stariji radnik i zaposlen za stalno pa lepo moje pretpostavljene otkačim i lepo miran neko vreme.Svoj posao sam znao jer sam jedini radio na ozbiljnijim kotlovima (parnim),pa su mi toplovodni kotlovi bili zajebancija-malo ozbiljniji nego kod kuće.I sad se svi trpaju i šef i glavna sestra i načelnici i direktorica-svi znaju bolje od tebe.A dok mi je šef bio iz bolnice a prešao sam u DZ nismo se videli 5x za 3 godine i sve je bilo ok jer je imao poverenja u mene.E od 2010 razdvajanjem bolnice od DZ počinje džumbus koji je sve gori i gori.Niko ne zna ništa a svi rade sve,dok neko ne povuče mačka.
Izvinjavam se.Odo ja u tri ....
 
Ово је баш занимљиво и подсетило ме на то да показује како нам школство претрчи преко неких ствари. То се уради тако да деца не умеју гледати на сат. Једноставно их нико не научи да постоји подела управо са тим цртицама као и код декадног система (да знају шта представља цртица на бројчанику сата) и колико је то времена. Па деца не разумеју колико то износи и да се сходно томе и у декадном систему јединица може изделити на безброј мањих чинилаца (почињу да раде разломке у трећем разреду, а не разумеју шта је то).

„Поломио“ сам се да унуку научим да гледа на сат и зна колико је то времена. За то време њена мајка (моја ћерка, наравно) стално говори да не оптерећујем дете...То је та површност која утиче на заглупљивање сопственог детета...али употребу телефона јој не ограничава и ствара зависност код детета и став – хи-хи-хи, хе-хе-хе јер само гледају неке **greška. Ја, међутим, учим унуку да ради у Word-у (од припреме документа, подешавањима, до осталих ствари). Наравно, крећемо полако и са Excelo-ом и тежим да је заинтересујем да зна колико је то моћан програм (за почетак радимо уписивања у табеле и правимо „дигитрон“ – у том програму и сличне ствари).

Сада се бакћем са разломцима јер су на крају трећег разреда нешто мало започели. Суштина је да деца схвате шта то представља, а тек потом следе правила рада, која се свакако морају научити.


Не знам зашто је то битно? Пунолетан сам.:)
Ne znaš ti deda ništa. :ppozdrav:
 
Razdvojili su nešto što je nerazdvojivo.Sada je veliki problem u manjku ljudstva u medicinskom a u nemedicinskom bolje da ni ne pričam.U glavnoj ambulanti nije bilo spremačica.Sada agencija iz Požarevca pošalje 2 spremačice od kojih jedna drži metlu jednom rukom (da ne grešim dušu,možda je žena i bolesna).Znači da zdravstvo plaća papreno servis za sve umesto da su zaposlili radnike koje bi to obavljali.Sad se postavlja pitanje-ko su vlasnici tih agencija.I da ne zaboravim u servisu rade za minimalac a koliko agencija naplati.
 
Solidno. A što je hitna izmeštena iz kruga bolnice i spojena sa DZ i premeštena na drugi kraj grada, I sad kad pozli, odeš u hitnu oni kao pregledaju pa te voze onda u bolnicu...
 
Kod nas je podeljena.U stvari je iz DZ jedan deo sad pri bolnici.Cirkus.Administracija posebno,2 direktora-sve duplirano.A i nije prvo razdvajanje.Naša bolnica ima samo 2 električara-verujem da ne mogu ni sijalice da promenu a kamoli nešto od aparata.Imaju jednog na medicinskim gasovima.Smešno.
 
Ово је баш занимљиво и подсетило ме на то да показује како нам школство претрчи преко неких ствари. То се уради тако да деца не умеју гледати на сат. Једноставно их нико не научи да постоји подела управо са тим цртицама као и код декадног система (да знају шта представља цртица на бројчанику сата) и колико је то времена. Па деца не разумеју колико то износи и да се сходно томе и у декадном систему јединица може изделити на безброј мањих чинилаца (почињу да раде разломке у трећем разреду, а не разумеју шта је то).

„Поломио“ сам се да унуку научим да гледа на сат и зна колико је то времена. За то време њена мајка (моја ћерка, наравно) стално говори да не оптерећујем дете...То је та површност која утиче на заглупљивање сопственог детета...али употребу телефона јој не ограничава и ствара зависност код детета и став – хи-хи-хи, хе-хе-хе јер само гледају неке **greška. Ја, међутим, учим унуку да ради у Word-у (од припреме документа, подешавањима, до осталих ствари). Наравно, крећемо полако и са Excelo-ом и тежим да је заинтересујем да зна колико је то моћан програм (за почетак радимо уписивања у табеле и правимо „дигитрон“ – у том програму и сличне ствари).

Сада се бакћем са разломцима јер су на крају трећег разреда нешто мало започели. Суштина је да деца схвате шта то представља, а тек потом следе правила рада, која се свакако морају научити.


Не знам зашто је то битно? Пунолетан сам.:)
Pregazilo te vreme :D Nas obrazovni sistem jos pociva na temeljina socijalizma po liniji osnova-srednja-posao pa je na sve to uleteo fakuktet jer nece moje dete na zanat.

A realnost je da osnovnu odmah nakon male mature moze da zaboravi jer ce u srednjoj da ga guraju u sasvim drugi kalup koji je uglavnom operisan od logike i modernog doba,pa ce recimo automehanicar da gubi vreme sa zastarelim sistemima dok tehnologija gura napred.A sve to pod izgovorom da za to treba reforma i profesoru jos par godina do penzije.

Evo ti primer masinski fakultet gde na prvoj godini imas informatiku gde se ice stvari kao da je racunar juce izmisljen I gde dolaze digitalno nepismena deca koja office poznaju povrsno I nisu ni svesni sta sve moze u wordu recimo da se uradi.A na sve to imas uvod u programiranje gde ce da I've fortran jezik koji se vec dve decenije ne koristi.m

I sad ce neko da kaze,a sto da zna office bitniji su rimski brojevi I polinomi.Pa kad preda CV napise da zna office dodje na razgovor I vidi da pojma nema.A gotvo svuda sve strane kompanije poznavanje offica podvode kao elemntarnu stvar.

Sa tog masinskog izadje inzenjer spreman za rad u Zaustavi '88 godine,Ako nije dovoljno svestan situacije pa krene Sam da siri znanje.

Jedan IT zaradjuje 2000€ kao pocetnik jedan profesor u penziju ode sa 60.000 din.

O cuvanju jezika i kolonijama ne bih ni diskutovao.Taj jezik je unistio jos Jernej Kopitar,a nacionalnu svest sistem od 45 do danas.
 
Dali ti znaš za neku firmu ovde gde IT početnik ima 2k€?
Moja iskustva su da im plata kreće od 400-800€. Seniori se kasnije, kada nešto nauče, pogađaju za veće cifre..
 
Тако нешто и ја знам. Комшија се бави са ит и у почетку се силио, живео у граду а сада ради од куће. У иностранство друга прича. Раде одавде шпедицију по америци и европи. 130 000-150 000 динара месечно. Али радно време од 02:00 па на даље.
 
Zet radi za neku americku firmu, dogovara ture vozacima radi uvek drugu smenu od 2 popodne do 11 uvece, plata oko 1300 dolara.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dali ti znaš za neku firmu ovde gde IT početnik ima 2k€?
Moja iskustva su da im plata kreće od 400-800€. Seniori se kasnije, kada nešto nauče, pogađaju za veće cifre..
Nase IT firme su smesne.Evo moj klinac radi za stranu firmu home office tj od kuce,1700€ plata + bonusi.Sirok je pojam IT,kod nas u bankama recimo zaposljavju kao IT u stvari so korisnicka podrska za aplikaciju I da sizes sisteme plata 70.000din.

Komsija je senior devolper ima platu 9.000,€ Ali zato nema zivot.
 
. У иностранство друга прича. Раде одавде шпедицију по америци и европи. 130 000-150 000 динара месечно. Али радно време од 02:00 па на даље.
Potpisujem ,
sin od mog kolege radi od kuce za neku Američku firmu a u ekipi sa njim su i neki Azijati...... sve legalno , socijalno ovo ono , uglavnom nocima ne spava
 
Nase IT firme su smesne.Evo moj klinac radi za stranu firmu home office tj od kuce,1700€ plata + bonusi.Sirok je pojam IT,kod nas u bankama recimo zaposljavju kao IT u stvari so korisnicka podrska za aplikaciju I da sizes sisteme plata 70.000din.
Jeli ti sin kod nas završio softversko inženjerstvo, ili se obrazovao na drugi način? Ima li neko utvrđeno radno vreme ili radi projekte po svom planu?
 
Mlađi sin radi isto za neke amerikance ali mislim da nije sve baš na belo. Drži kosookima engleski od 12-16 časova. Osetio dinar i sad usporio skroz sa ispitima na FTN-u. Ja ga opominjem, moljakam ali...
 
Razdvojili su nešto što je nerazdvojivo.Sada je veliki problem u manjku ljudstva u medicinskom a u nemedicinskom bolje da ni ne pričam.U glavnoj ambulanti nije bilo spremačica.Sada agencija iz Požarevca pošalje 2 spremačice od kojih jedna drži metlu jednom rukom (da ne grešim dušu,možda je žena i bolesna).Znači da zdravstvo plaća papreno servis za sve umesto da su zaposlili radnike koje bi to obavljali.Sad se postavlja pitanje-ko su vlasnici tih agencija.I da ne zaboravim u servisu rade za minimalac a koliko agencija naplati.
Agencije uzimaju od 120000 do 150000 po jednoj spremacici.
 
Nazad
Vrh