Nikad ovako !

Bilo je i slicnih lakih pitanja, znaje i starije i mladje populacije katastrofa.Emisija se valjda pusta na pinku, ako se dobro secam tv program ionako slabo i gledam.
 
Treba,ali klinci idu linijom manjeg otpora.Dok je internet konekcije i gugla nema zime za njih.

E sad cinjenica da bez interneta te generacije ne bi prezivele ni 3 dana,to je drugi par opanaka.
 
Ni moja generacija nije bila bolja.Masinske skole stancovale kadar koji je ceo radni vek radio jednu operaciju I to je sve sto u zivotu zna da radi.Ususkan u socijalizam nista mu nije falilo,ali kad je dosla tranzicija mnogi su ostali ispod crte.

Opste znanje je individualna stvar,koliko te interesuje toliko ces I da znas.

Pogtovo nas obrazovni sistem koji se toliko raspline da se uce prakticno neupotrebljive stvari,a aktuelne se prolaze povrsno.

Tako da ogroman % ne zna recimo Engleski jezik I ne poznaje rad na racunaru.Sto je trenutno svidelo se to nekome ili ne neophodna stvar.
 
Tako su odgojeni, osnovne stvari se uče i stiču kod kuće!Ko je prepušten telefonu od malih nogu teško tome.Od knjige beže kao da je guja ljuta, na netu se baš nakupio neki fini i uzoran svet da Bog sačuva.Od zla oca i gore matere, što veća i gluplja luda to je u društvu prihvatljivija!Pametan i pronicljiv svet je izvrgnut ruglu i podsmehu...
 
Zakazalo skolstvo.
Mada sam siguran da je veliki procenat znao za ovo trik pitanje, ali to nisu prikazali, vec napravili kompilaciju od ovih koji nisu znali.
Није заказало школство него нису хтели да уче, али ни наставно особље није истрајавало на правом знању јер и њима намећу површности али су и многи од њих већ затупљени као и неки родитељи...и добро кажеш, има пуно оних који знају, само они укратко одговоре и терај даље. Али су занимљиви ови који не знају и којим жаром бране глупост (људи најдоследније бране сопствену глупост). Ти који не знају нам кроје будућност!...то је мали проблемчић овог друштва.

Trik pitanje sa ulice, ni sam ne znam da li bih tacno odgovorio u prolazu na brzaka.
Није трик питање него ствар основног образовања...


I kakve koristi imamo mi koji znamo?Digitalno doba sve se svelo na simbole sa tastature I drugo im ne treba.Isto kao i pisana latinica.
I to ove generacije saznaju u dva klika.Tako da je odavno zastarela metoda punjenja glave raznim informacijama.

Због озбиљног схватања и тумачења на овај начин и јесмо колонија...не сазнају са два клика него примете...а то је далеко од знања...а знање је моћ.


...

Tako da ogroman % ne zna recimo Engleski jezik I ne poznaje rad na racunaru.Sto je trenutno svidelo se to nekome ili ne neophodna stvar.

Опет занимљив став. Ето, ја не знам енглески али знам да радим на рачунару у мери која далеко превазилази и знање оних који су радили са програмима који им требају за посао...чак су ме једном, посредно, јавно оптужили да сам хаковао сајт савеза пчелара. То је схватање неуких: ако мало више знаш од њих мисле да си стручан за све...па и „опструкцију“ њиховог муљања...и зато (неуки) народ верује овима који нас воде...лако је овце водити, не требају ту неке велике школе – довољно је знати лагати и неуки ти верују.

Али, ако немаш неко потребно образовање (основно) нема развоја друштва...и као што рекох, зато смо колонија.

ПС

...
Tako da ogroman % ne zna recimo Engleski jezik I ne poznaje rad na racunaru.Sto je trenutno svidelo se to nekome ili ne neophodna stvar.

Иначе се присвојни придеви пишу малим словом. И на пишем ти ово да те понизим а себе преставим као неког великог зналца – ствар је практичне природе. Непознавањем правописа (или једноставно правописном грешком) баш на том интернету добијеш грешке (али и не можеш наћи оно што тражиш). Па тако редни број 8 са заградом испадне смајли у дипломском раду или се у озбиљној реченици појави смајли, ако се не поштује правопис. А то је исто знање из почетних разреда основне школе...али и интернет правописа.

Пример правописне грешке и емотикон, тамо где му није место (кажем грешке...не значи одмах незнање...наглашено због недобронамерних):

https://poljoinfo.com/threads/protestna-vožnja-traktorima.1801/post-1756732

I kakve koristi imamo mi koji znamo?Digitalno doba sve se svelo na simbole sa tastature I drugo im ne treba.Isto kao i pisana latinica.

А ово је тек погрешно. Ослањати се само на дигитално „знање“ (непрекидно зевање у интернет садржаје) је потпуно погрешно али и опасно. Ствара се зависност али и вера у „телефоне“ и као што рече један господин на неком форуму, млади немају више осећај и одазвали би се само гласу из телефона (при томе мислим да нису само млади угрожени него и старији...има баш у том снимку где госпођа каже да не треба децу оптерећивати тиме...а значи, чула жаба да се коњи поткивају).

И опет долазимо до тог нашег „колонијалног статуса“: губи се свест о себи и свом народу и ствара осећај послушности према колонизаторима, губљењем свог језика (тиме интернет обилује) и сазнања о свом народу (нпр тај Косовско бој и историјско знање о свом народу). Разумеш само оно што колонизатори захтевају од тебе...јер тако пише на интернету и намеће се такав образац.
 
Nazad
Vrh